Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Cső! Akarok egy tuti pártot...

Cső! Akarok egy tuti pártot alapítani, amivel megnyerem a választásokat és eltörlöm a személyi jövedelemadót. Hogy lehet pártot alapítani legegyszerűbben, de hivatalosan?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 23:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

18:04-es vagyok.

Az SZJA vs Forgalmi adós dologban ugyan nem tudtál meggyőzni, de amúgy jókat írsz. Engedd meg, hogy pár dolgot én is írjak hozzá.


Ahhoz, hogy be tudjuk foltozni a "zsákot", az élet számtalan területén változtatás szükséges, én pedig azzal kezdeném, hogy az alvilág befolyását szüntetném meg egyszer s mindenkorra. Ehhez szükség lenne a szerencsejáték és a fogadások 100%-os eltörlésére, a prostitúció szabályozott keretek közé szorítására (a hölgyek, mint alkalmazottak, vagy magánvállalkozók), illetve a bűncselekmények sokkal szigorúbb büntetésére, beleértve a halálbüntetést is. A hűtlen kezelést hazaárulás kategóriában kéne büntetni. Továbbá megoldani egy olyan önfenntartó rendszert, melyben a rabokat nem az állam eteti, hanem önmaguk termelnék meg a betevőt.


Egyes pártokhoz kapcsolódik az a meglátásom, miszerint az állam támogat olyan ügyeket, amik egyáltalán nem kollektívak, ilyen pl a vallás. A vallásnak egyszer s mindenkorra le kéne válnia a közügyekről, ehhez pedig az államnak meg kéne vonnia minden támogatást az egyházaktól, mindössze olyan engedélyt kaphatnának, mint a nonprofit, önfenntartó intézmények. Szerintem igen hamar kiderülne, hogy kinek is van valójában szüksége rájuk.

2010. dec. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nos az adó dolgot az élet tudná igazolni. A te érveid se rosszak, csak én az szja-t törölném el inkább. Viszont a többivel, amit írtál, nagyrészt egyet értek vele. A rabok, foltok, alvilág. Nagyon nehéz lenne leválasztani az államról az alvilágot, de érdemes lenne. Az egyházzal annyi lenne a bibi, hogy a mai világban vannak elég szélsőséges vallások is, az egyik vallást hajszál választja el a fanatizmustól, gondolom vágod melyiket mondom, (közel-kelet), ez ellen a magyar keresztény egyház az, ami fel tud lépni, talán egy kicsit támogatni kellene, mint államvallás szerűt, de persze nem nagy mértékben és vallásszabadság..
2010. dec. 19. 10:33
 23/27 anonim ***** válasza:
Figyelj sok olyan dolgot képzelsz ami jó lenne és megvalósitható pl pártfinanszírozás de tudod az államnak ami pénze van az 95%-ban az szja meg ugye már a multik meg a bankok is adóznak(ez az egyetlen jó dolog a fidesz programjában) tehát nem hiszem hogy szja nélkül nem lenne államcsőd.
2010. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
ja és jó lenne a párt ha szélső jobbos lenne:D Hol laksz mert abbol tudnék sokmindenre következtettni.
2010. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Figy, ezt most nem fedem fel, de tudom, hogy sok helyen gond van a többséggel. Most is utazok buszon és hallom, hogy egy romának épp ki nem néző lány meséli a többinek, hogy egy magyar barátnéja... l*f**z a *p*** ő mi akkor, milyen nyelven beszél? Erre írtam, hogy meg akarom szüntetni a rasszizmust, ne legyen kivételezés, ne legyen megkülönböztetés, nem legyen hátrányos megkülönböztetés a magyarokkal szemben. Mert túlzásba estek. Nem lenne jobb oldali, se bal oldali, max enyhén jobb oldalra tolódó.


De a lényeg: hogy lehet egyszerűen pártot alapítani???

2010. dec. 19. 22:35
 26/27 anonim válasza:
Oktatásról valami terv?
2011. jan. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Van elgondolásom. De az inkább szervezőmunkát foglal magába. A fontosabb tárgyakat szigorúbban számon kérni (matematika, kémia, fizika, biológia, történelmet még esetleg meg a magyart), a kevésbé fontos tárgyakat (pl.: ének) inkább csak áttekinteni a többséggel, akit érdekel, azzal foglalkozni külön. Az iskolának visszaadnám a nevelő jelleget valamilyen szinten, a támogatást más alapra helyezném, az angolt vezetném be elsődleges idegen nyelvként, más nyelvet is lehetne természetesen tanulni, de második helyen. A túl problémás, esetleg erőszakos diákokat elbocsátanám azonnal, nem lenne köteles más intézmény felvenni, akik pedig diáktársaikat zavarnák, azokat hosszabb idő után, de ugyancsak elbocsátanák, nem 4 évig tartogatjuk... Minden iskolában megpróbálnám egy szintre hozni az oktatás színvonalát idővel (természetesen a szakiskolákban más téren), aminek egyik eszköze egy független évközi felmérés lenne évfolyamonként, majd ennek eredményeként a tanárok részben aszerint kapnák a következő felmérésig a bérezést, amilyen szinten a tanítványai teljesítettek az adott tantárgyból. Ezek csak elgondolás szintjén vannak, de természetesen tanárok és részben diákok, szülők véleményezése mellett lehet ezt megvalósítani, illetve szakemberekkel együtt kidolgozva.
2011. jan. 2. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!