Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Cső! Akarok egy tuti pártot...

Cső! Akarok egy tuti pártot alapítani, amivel megnyerem a választásokat és eltörlöm a személyi jövedelemadót. Hogy lehet pártot alapítani legegyszerűbben, de hivatalosan?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 23:39
1 2 3
 11/27 Kokas Lajos ***** válasza:
72%
Szerintem meggazdagodni egy jó ötletből, vagy tisztességes munkából nem lehet bűn és ezt semmilyen adóval nem lehet szankcionálni. Nekem is az a véleményem, hogy a jelenlegi gazdasági elit meggazdagodását érdemes lenne kicsit átértékelni, újra vizsglni. De ez legyen büntető jogi kategória. A szociális, vagy egyébb társadalmi megkülönböztetés, sosem szült jó vért. A 70-es években elkezdődött roma felzárkztatás, nagyon sok ellenszenvet váltott ki. Jelenleg is negatív megítéléseket kap, ha valakit kiemelnek a származása, vagy az anyagi helyzete miatt. A pozitív diszkrimináció is diszkrimináció! A történelem számos példával igazolta ennek rossz következményeit. Amikor egy egyetemi felvételibe beleszámít az, hogy valaki mikyen népcsoporthoz tartozik, vagy milyen szociális háttérrel rendelkezik, akkor ott baj van. Nem hiszem, hogy valakit boldoggá tenne, ha egy 2-es átlaggal végzett szegény, etnikailag elmaradott népcsoporthoz tartozó, egyetemi évei alatt állapotos (ezek mind plusz pontokat jelentettek a felvételinél) orvos kezelne. Engem az érdekel, hogy legyen maximális a tudása és akkor lehet felőlem bár milyen etnikum. Én nem vagyok diszkriminatív!!!!! Legyenek az esélyek egyenlőek!!! Számítson a tehetség és a szorgalom. Ehez viszont nem kell szociális megkülönböztetés!
2010. dec. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
Most mondhatnám, hogy ennyi erővel szemétség, hogy aki butának születik az haljon éhen, dehát a hozzád hasonló elvetemült embereknek ez mindegy.
2010. dec. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
01:44 - Az a baj, tudod, hogy nem az keres és kap több pénzt, aki többet dolgozik és nagyobb értéket állít elő.
2010. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Na hali mindenkinek! Örülök, hogy aktívak vagytok és érdekel titeket a téma. Mondott mindenki egy kis igazságot. Az én elgondolásom a következő: nem rendszerben gondolkozok, hanem emberekben. Magyar kultúrájú emberekben, akik nagyobb önállóságot élveznek, mint ma de persze nem is esünk át a ló másik oldalára, nem is anarchizmust akarunk. Egy egészségesebb és emberségesebb magyar nemzetet. Megváltani nem lehet semmit, de jobbá tenni igen. Lenne pár megjegyzésem, ha nem haragudtok. A kommunizmus idején sok visszaság volt, de az emberek fizetésének nagyobb volt a reál értéke, igaz, még nem volt pl.: számítógép, stb. És a fizetést bank nélkül kézhez kapták. Na most a nyugat. Igazából a nyugatiak olyanok voltak, mint Kína, kifele a jó oldalát mutatta a szocializmus feledd diadalmaskodva. De higgyétek el, sok probléma van ott is, pl.: Amerikában nem mindenki kap teljes egészségügyi ellátást, sok a vitaminhiányos. Sok a beteg ember, az erkölcstelen és lelki beteg is akad, az USA-t leszámítva, meg talán N.o.-t és Fr.o.-t az iparuk hanyatlik,a szolgáltatás pedig telítődik. A népesség összetételéről meg nem is beszélve. Az USA-ban lassan több a latin mint a fehér. Angliában meg elkéne egy kis vérfrissítés:-P

Az adó problémája. Valamelyikőtök (bocs, emellett nem volt név) felvetette, hogy a SZJA-t növelné és az ÁFÁ-t eltörölné. Ez a mai globalizált világban hibás döntés volna, mert a forint pár nap alatt leértékelődne szerintem. Ugyanis ha nincs áfa, akkor mindenki ide jön vásárolni, külföldről is az olcsóság miatt, ami az államnak nagy bevételkiesés és nincs fedezet pl.: a komolyabb szociális problémákra, mint a bután született emberekre, ahogy valaki felvetette. Ez csak genetikai vagy nevelés eredetű lehet, az ember mindig képes tanulni. A szülőknek dolgozni kell, ha munkaképesek és ha az állam nem von le tőlük, akkor segély nélkül saját keresetből tartják el azt a fogyatékosággal született gyereket is, ami nem jobb érzés lenne nekik is? Piacgazdaságban élünk, a javunkra kell fordítani. Viszont ha az SZJA-t töröljük el és az áfát szinten tartjuk, vagy minimálisan csökkentjük, akkor az állam bevételhez jut. Ugyanis sajnos ma sok a külföldi érdekeltségű cég, a pénzt kiviszik profit formájában. Így egyidejűleg ösztönözni kellene a hazai vállalkozásokat, hogy legalább a profitból is maradjon. A másik problémakör pedig a magas keresetűek. Ez nem lenne probléma, az a probléma, hogy honnan van? Ha az államot lopja az illető, vagy zsíros állami pályázatokat nyer, az jogtalan, akkor nem rá kell még építeni az adóval, hanem a pénzlopást kell megszüntetni. Ha viszont valaki gyógyszergyárban dolgozik, ami pl.: az USA-ba szállít gyógyszert és a profitból ide is áramlik mondjuk a magas bérek miatt, akkor legalább itt költi el az illető az összeg nagy részét. Követhető vagyok? És ha mondjuk biztosítjuk az SZJA megszüntetésével, hogy egy szakmunkás is nem feketén meg tudjon élni kényelmesebben, akkor ha a nem állami szférában és nem állami szférából (!) élők is többet keresnek, talán nincs irigység. De ehhez a pénzek felülvizsgálatára, állami vezetők szakemberekre cserélésére, bérek csökkentésére van szükség a vezetőségnél (csak a vezetők), de az állami vezetők 90%ától meg kellene válni, mert nem lenne rájuk igazán szükség. Na bocs, sokra sikerült, most már rövidebb leszek, de ha már leírtam, nem törlöm ki.

2010. dec. 17. 12:04
 15/27 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdezőnek:

Az vagyok, aki a SZJA-t növelné és az ÁFÁ-t eltörölné. Elolvastam amit írtál, teljesen egyetértek azzal, amit külföldi országokról írtál: kifelé mindegyik a csillogást mutatja, belülről viszont rohad az egész! Mutasson nekem valaki olyan piacgazdaságú országot, amelynek nincsenek adósságai! Személy szerint sajnálom, hogy egyre több ország lakossága felhígul, Magyarországgal is ez történik: a fiatalok külföldre menekülnek egy jobb élet reményében, az öregek itt maradnak és meghalnak, a helyükre jönnek a cigányok, a románok, és egyéb szegényebb népcsoportok, akik sajnos olyan "kultúrát" hoznak magukkal, amik még lejjebb viszik az ország szintjét. És valahol meg is érdemli a magyarság, mert akik ennyire naívak és nem gondolkodnak (tisztelet a kivételnek) és birka módon falják a politikai reklámokat, azok megérdemlik a sorsukat. Én csak a kivételt sajnálom..


Elgondolkodtam azon is, amit a forgalmi adóról és az SZJA-ról írtál. Azt mondtad, ha a forgalmi adó lenne csak bevezetve, akkor az államnak lenne bevétel.

A másik amit mondtál, hogy ha nem lenne forgalmi adó, akkor több külföldi jönne ide vásárolni. Ez utóbbit én jónak látom, mert:

- megnövelnénk a saját piacunkat, amire érdemes lenne termelni, a termeléshez pedig munkaerőre van szükség. Ez megoldást jelenthetne a munkanélküliség csökkentésére.

- Természetesen az államkasszába így is jutna (a sávos SZJA-kból), hiszen ha több ember dolgozik, többen is adóznak. És minél többet keresnének (a külföldieken is, hiszen ez lenne a cél!), annál többet adóznának a dolgozók, de ugyan akkor nekik is normálisan maradna.

- Mindezt természetesen ki kéne egészíteni olyan törvényekkel, amik biztosítják azt, hogy a vásárló a hazai cégektől vásároljon inkább, és ne az itt megtelepedett külfölditől. Ilyen lehetne pl az, hogy a hazai tulajdonosúval ellentétben a külföldire vetnénk ki forgalmi adót. Ez nyilván kiváltana egy kis nemzetközi morgást, de ne feledjük, hogy mi önmagunkért vagyunk a felelősek, a saját boldogulásunk önmagunktól függ, ezt pedig nem korlátozhatja semmi! Ha netán mégis akadna olyan egyezmény, amely korlátozná, azt át kéne gondolni, módosítani, esetleg felbontani. Csak ehhez normális, tökös politikusokra volna szükség!

- Mindennek a célja az volna, hogy a társadalmi szakadékokat befoltozzuk. Mert így lehet, hogy többet adózna a gazdag, de még így is sokkal többet kapna kézhez, mint a minimálbéres.


Válasz Kokas Lajosnak:

Elég sok mindent felhoztál, engedd meg, hogy én csak az eredeti témára reagáljak. Diszkriminációt emlegettél és esélyegyenlőséget, továbbá a szellemi termék megbecsülését. Engedd meg meg, hogy felhívjam még valamire a figyelmedet: az időre. Az ugyanis az egyetlen az emberek életében ami véges, márpedig a munkát az ember az idejéből végzi. Feltételezem, hogy a vezérigazgató és az utcaseprő is nagyjából ugyan annyit dolgozik, csak eléggé eltérő fizetésért. Kétség sem férhet hozzá, hogy a vezérigazgató a képzettebb és az ő munkája valóban többet ér.

Viszont, ha azt állítod, hogy az utcaseprő munkáját azzal honoráljuk, hogy ugyanolyan mértékben vegyünk el a pénzéből, mint egy olyannak, akinek már nagyon nem a létfenntartás a lényeges. Ezzel igencsak lebecsülöd ennek az embernek az idejét, és ezzel együtt az életét, ez eléggé diszkriminatív, nem? Holott feltételezem, hogy Te is szeretsz tiszta utcákon járni, és még nagyon sokan mások is, ami arra utal, hogy ennek az embernek szükség van a munkájára! Akire pedig szükség van, az megérdemli, hogy normális életszínvonalon éljen, még akkor is, ha nem ő találta fel a spanyol viaszt.

A sávos adórendszer ezt igyekszik elősegíteni, az egyenlőséget pedig nem az fogja jelenteni közte és a vezérigazgató között, hogy mindketten ugyan annyiért veszik meg a kenyeret, hanem az, hogy mindkettőnek esélye van anyagilag följebb jutni.


Arról nem is beszélve, hogy ha mindenki totál zseni lenne, akkor ki végezné el az olyan munkákat, mint mondjuk a takarítás?

2010. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Először is az lmp egy 20 éves párt az szdsz csak mondhatni lefastették... Azonkívül ez lehetetlen volna hogy személyi jövedelem adó ne legyen mert akkor az állam nem tudja magát fentartani...
2010. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarsz még egy két dolgot ingyenessé tenni? Mert akkor lehetne a pártod neve mszp. Elég nagy marhaság lenne eltörölni az szja-t.
2010. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Látos ez a baj. HA eltörölnék az szja-t, akkor több pénz jutna nekünk és kevesebb a politikai szférának és érdekkörének? Nem tudná fenntartani magát a párt? Naná, hogy nem, ha ennyi kiadása van. Nem gondolod, hogy lehetne még mit megszüntetni? Pl.: minek van a pártoknak finanszírozása? Szerintem ez nem igazságos. Az elnök legyen polihisztor és előremutató, a képviselők meg a nép csicskásai, akik a miniműlbér 2szeresét kaphatnák csak meg. Itt kezdődik a kiadáscsökkentés. Az mszp-t meg még egyszer ide ki ne merd írni! GYűlölöm a pártot, ahogy az szdsz-t is, az mdf-ot egy rakás feleslegességnek tartom, az lmp-t idealistának és semmitmondónak, (mint a legtöbb zöld pártot, gyűjtsük össze pl.: a szemetet ,de uána? a technológiáról nem sok fogalmuk van, nekem viszont van nagyon is sok) a jobbik sajnos elhibázott, mert sok hülyeséget is programba vettek, a fidesz meg egy szükségpárt, aminél van jobb is.
2010. dec. 18. 11:27
 19/27 A kérdező kommentje:
Bocs, nem a pártot akartam írni, nem hanem az államot. Kérdésem így? nem tudná magát fenntartani az állam...
2010. dec. 18. 11:28
 20/27 A kérdező kommentje:

NE haragudj Atletico Madrid , ha esetleg kicsit kitörtem volna. Az lmp programját nem olvastam végig, de sokat hallottam már róluk, meg hogy nagyából mit szeretnének. De úgy igazán nem helyezik előtérbe azt, hogy az emberek tényleg önállóak legyenek. HA eltörölnék az szja-t, akkor a magyar társadalom megerősödne kicsit és több kezdeményezőkészség is lene bennük, más hozzáállás. Az állam pedig hidd el, fenn tudná magát tartani, de sok helyen be kellene foltozni azt a bizonyos "zsákot" az illetékteleneknek nem adni pénzt, csak azokat eltartani, akiket az emberek megválasztottak, a bürokráciát csökkenteni, max az ellenőrző szerepköröket kicsit bővíteni.

Aki pedig az mszp-hez hasonlítta az elgondolásomat, az téved, ugyanis ha eltöröljük az szja-t, akkor sok esetben a szociális hálóra is kevesebb az igény, ha van bennünk egy kis becsület, és több jut azoknak, akik rászorulnak. Természetesen az szja megszüntetése egymagában nem elég, hazai vállalkozások segítése a külföldiekkel szemben, állami kiadások lecsökkentése, felesleges szervezetek megszüntetése, bürokrácia csökkentése, kormány tagjainak csökkentése, ez így együtt járható csak. HA van az embereknek pénz, akkor nem kell ingyenesnek lennie mindennek. Pl.: a villamoshálózatok felügyelete is már nyereséget jelent, de ez se az állam kezében van. Egészségügyet viszont nagyban fejleszteni kellene, az okatást pedig általános és középiskolai szinten kicsit szigorítani, illetve a nevelői szerepet is halványan hangoztatni. Ez nem sok pénzbe kerülne.

2010. dec. 18. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!