Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az embereknek mi ellenszenves...

Az embereknek mi ellenszenves a Jobbikban?

Figyelt kérdés

Miért ellenszenves még ma is sok embernek?

A választások óta kicsit visszavettek szerintem, a lehetetlen, durva elképzeléseiket félretették és arra összpontosítanak, amire jelen helyzetben szükség van. Néha nézem a parlamenti közvetítéseket, hallom a beszédeiket, nem értem, mi a gond velük. Lehet egyeseknek nem tetszik a hangnem, a stílus? Néha kicsit tényleg erőszakosnak, lázítónak tűnnek, de ha ez kell sokaknak, hogy észhez térjenek?!

Erről a tipikus orvos-dolog jut eszembe: megfigyeltem, hogy sok embernek nem az a lényeg, hogy az orvos meggyógyítja-e őket, ténylegesen kisegíti-e őket a betegségből, hanem az, hogy az orvos kedves-e, szépen beszél-e velük, hogy kezeli őket, mint embert (pl. egy vak ismerősöm 7x megműttette a szemét egy orvossal, aki 7x elrontotta a műtétet, nem ment máshoz, mert milyen rendes az orvos vele...). Lehet, hogy itt is ez az effektus áll fenn? A Fidesz szépen hazudik, a Jobbik csúnyábban mondja meg az igazat, és inkább a nyálasság, a szép beszéd jön be a tömegeknek?

A gazdaságot pedig hagyjuk kérem, közgazdásznak tanulok, de sehonnan nem hallottam még olyan rossz gazdaságpolitikáról, mint amit most folytat a kormány.

Egy szó, mint száz, kinek mi nem tetszik a Jobbikban? Szerintem butaság olyannal jönni, mint a stílus vagy hasonlók. Az egyetlen párt, ami kiáll azért, amit a választásokkor megígért, tehát kiáll a magyarokért. Ide bemásolhatnám a magyar föld védelméről való szavazás felvételét...


2011. ápr. 24. 22:16
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
46%

Majd ha valóban közgazdász leszel,olvasod a komoly közgazdászok véleményeit,tapasztalatot szerzel a valós gazdálkodásról,akkor rájössz,hogy a Jobbik programja csal álmodozás,de nem lehet megvalósítani.

A rasszista elveik miatt pedig egyenesen kártékonyak.

2011. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
43%

Számomra például az, hogy latens nácik (titkolják, mert félnek nyíltan felvállalni), ami a médiájukból viszont egyértelműen kitűnik:


http://www.youtube.com/watch?v=ra9bppMqn-A


(14:08-tól)

2011. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Kicsit felfújják a cigányok ügyeit, ez tény, de valamit tenni kell ellenük, mert az ország több pontján ellehetetlenítik már a magyar lakosság életét. Sőt láttam olyan videót, ahol egy miskolci cigány azt nyilatkozta, hogy már neki is elege van az oda telepített cigányokból. Magyarán a kérdés nem maradhat csak így, valamit tenni kell, különben pár évtized múlva ez már nem Magyarország lesz, hanem...

Olvasom közgazdászok írásait, de sokakat szerintem a saját pénzük, nagyravágyásuk vezérel, nem az, hogy a népnek mi a jó, sokkal inkább az, hogy az rétegüknek, a gazdagoknak mi a jó. Sokan nem tudnak egyszerű közgazdászként nyilatkozni, megszólal belőlük az utcai ember.

A gazdaságpolitikában meg a Fidesz kártékony szerintem. Vannak szegény, illetve gazdag ismerőseim is, el tudom képzelni, mit okoznak a "reformok" a későbbiekben.

2011. ápr. 24. 22:30
 4/47 anonim ***** válasza:
32%
Egyszerűen komolytalanok.
2011. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
25%

:)


Heh, ezt is megértem, az elsőn és a másodikon már csak mosolyogni tudok :)


A Führernek pedig azt üzenem, hogy alles Gute zum Geburtstag.

2011. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
A vezetők nem tudom, nácik-e, de én, mint szavazó, biztosan nem vagyok náci. És a többi jobbikos ismerősöm sem. Egyszerűen vannak, akik belátják, hogy az elmúlt 20-21 év politikája nem folytatódhat már, az államcsőd szélén vagyunk, a nép egy része már éhezik, most kezdődtek az utcára tételek, ez így nem mehet tovább. És sajnos ezeknek az oka nagyrészt a külföld. Semmi bajom egy országgal sem, de a családomban több vállalkozás van, látom, mit okoztak a multik az elmúlt években, évtizedben. Falun élek, sok cigényt ismerek, tudom milyenek, már nem egy cigány csaj akart a torkomnak ugrani, holott azt se tudtam ki az, csak hát biztos rajtam drágább ruha volt vagy akármi, és irigykedett. De hadd ne kelljen a saját országomban félnem az utcán, hogy ki ver vagy öl meg 500ft-ért vagy mert féltékeny.
2011. ápr. 24. 22:34
 7/47 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésed nagyon jó! (én is jobbikos vagyok)


Engem mondjuk ennél már csak az érdekelne jobban, hogy ha a jobbik ellenszenves mitől tartják szimpatikusnak a Fideszt, az MSZP-t illetve az LMP-t???

Mert, hogy ujjongva megválasztották a Fideszt és egy év elteltével sem haladtunk egy métert se az is biztos...

Magánynyugdíj jóformán megszűnt, új munkahelyek nincsenek vagy csak alig, a rokkantaktól elveszik a botot és visszavezetik őket a munka világába (láb nélkül is akár) és a nyugdíjak is veszélyben vannak.

Médiatörvény meg csak azért is új alkotmány... tényleg ezek a legfontosabb dolgok amiket tenni kell egy csőd szélén lévő ország kormányának?

Ebben az országban tényleg valami nagyon nagy gáz van.

2011. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

"Egyszerűen komolytalanok."


A programjukra érted, az elképzeléseikre? Még sosem láttam olyan elszánt és komoly politikusokat, mint ők. Persze még csak pár éve követem az eseményeket. Van néhány kivitelezhetetlen tervük, ez tény, de nagy részével, a hozzáállással, a változtatni akarással teljesen egyet értek. A parlamentben az egyetlen párt, aki a magyarokért áll ki és még nem okozott csalódást a szavazóinak.


Egyébként a komolytalanságról még annyit, jót szoktam nevetni Vona Gábor beszédein, micsoda címeket ad nekik. :D Másolok párat: "Szilvássy papa és a sok száz rabló" vagy "A jaffa-narancs" vagy "Hány hónap a két hét a kétharmados naptárban?". De szerintem ezek csupán találó, kissé irónikus címek, emellett pedig igaza van.

2011. ápr. 24. 22:41
 9/47 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:41


Teljesen igazad van. :) Azért tettem fel a kérdést, mert én sem értem, mi alapján jobb az MSZP, a Fidesz vagy az LMP. De talán majd most... :) Meggyőző választ eddig még nem kaptam, de mindenkinek ment a zöld pipa.

2011. ápr. 24. 22:45
 10/47 anonim ***** válasza:
95%
Egyre szimpatikusabbnak tartom a jobbikot, de még mindig vannak néhaértékelhetetlen megnyilvánulásaik és tény, hogy szép és jó amit elmondanak de valóban megvalósíthatatlannak tűnnek néhány felvetéseik, ötleteik. Amúgy ahogy észrevettem a legtöbb ember azért "tart" tőlük, mert egyáltalán nincsenek képben a politikával kapcsolatban és csak annyit hallanak a jobbikról, hogy szélsőségesek és fajgyűlölők. Ezenkívül sokaknak és szerény szeméyemnek is nem a jobbikkal van problémájuk hanem a jobbikosokkal nem szeretnének azonosulni. Ugyanis az összes hungarista kopasz vagy önjelölt führer most őket bálványozza és ez véleményem és észrevételeim alapján elég negatív árnyékot vet a pártra.
2011. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!