Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötlet Pokornitól szerintete...

Jó ötlet Pokornitól szerintetek az iskolai nyári szünet lerövidítése?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 15:48
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
sokan írják, hogy hát ha kiegyenlítődnének a szünetek, jó lenne...dehogy fog..nem fogják a téli szünetet attól meghosszabbítani. azt nézik, hogy a fejlődő országokban hogy van...csak a fejlődő országokban tanulítanak is valamit. lényegében egy szakközépiskolába bejárni felesleges, én most érettségiztem, és mégsem érzem magam se okosabbnak, se semminek. ha az oktatást reformálni akarják, akkor először a tananyagot és a tanítás hatékonyságát kéne javítani...(amit én nem értek, az az idegennyelv...hogy az országban még egy középfokú nyelvvizsgával se tudsz anyanyelvi szinten beszélni...2 éve volt még cserediák program is, és tőlem kérdezte a tanárom, hogy bevállalnám-e...de nem mertem, viszont egy taiwan-i lány jött, velünk volt egykorú és ők tudnak beszélni..ezzel nem azt mondom h nincsenek olyan magyarok, de azért én lennék 1 angol anyanyelvű helyében, mikor beszél hozzá egy magyar angolul, hogy mit gondolhat...) eltértem amúgy, de az a lényeg, hogy azzal hogy lecsapnak 1-2 hetet a nyári szünetből, hogy aztán napi 6-7 órákat üljenek le a tanulók, azért, hogy az órán fészbukkozzanak a telefonról, szerintem szart nem ér..de ez magyarország, itt a látszat a fontos, hogy mi mennyit tanulunk..csak a minőséget nem mutogatjuk.
2011. aug. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
"lényegében egy szakközépiskolába bejárni felesleges" ezt én is így látom. SZAKközép és nem tudósképző. Szakmai órákon alig tanítanak valamit, akad olyan is, hogy többet tudok a tanárnál, de a nagyon fontos matek és irodalom jön minden mennyiségben. Szerintem jó szakembereket és mérnököket kellene képezni, nem felturbózott "zseniket", akik nem értenek semmihez.
2011. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
ez így van, én is néha többet tudtam a tanárnál, egy másik tanár meg saját véleménye szerint is elavult dolgokat tanítanak szakmai tantárgyaknál...azt meg hogy "általános műveltség" címen miket kell tudnunk, szerintem az életben senkit nem érdekel majd...nem hiszem hogy úgy vesznek fel egy munkahelyre, hogy mondjam el petőfi életrajzát, esetleg oldjak meg egy egyenletet..előző voltam :D
2011. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!