Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötlet lenne, hogy csak...

Jó ötlet lenne, hogy csak azok szavazhassanak, akik legalább az érettségit megszerezték?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 18:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Miért ne szavazhatna az, aki szakmunkásként dolgozik?
2011. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Úgy vélem, alapvetően mindenkinek joga, hogy kifejtse a véleményét a dolgok menetéről, és jó lenne, ha ezt az eredmények és tények alapján, egy komoly választási vita után tenné.

Képviselők esetében viszont kellene az érettségihez kötött cenzus. Végül is, ez egy munka, és ahogy vannak 8 osztályt, vagy diplomát igénylő munkakörök, úgy ez is igényelhet végzettséget, nemde?

2011. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Semmivel sem tájékozottabb az élet dolgaiban,mint egy szakmunkás. Sőt,inkább neki van több tapasztalata,tehát jobban is tudhat dönteni,mint az aki csak az iskolapadban tölti az ideje nagy részét. Ez vonatkozik az egyetemistákra is.
2011. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam erre, mert vannak olyan iq bajnok emberek, akiknek fogalmuk sincs semmiről, beszélni sem tudnak értelmesen, jó, ha van nyolc általános, vagy alkoholisták, akiket csak az érdekel, hogy minden nap legyen mit inni, és ők (is) döntenek az ország sorsáról.
2011. márc. 28. 18:36
 5/40 anonim ***** válasza:
49%

Én egyetértenék az ötlettel, bár szívem szerint műveltség és intelligencia alapján szelektálnék, mondjuk alapból ne szavazzon az, akinek az iq értéke nem éri el a 110-et. Aki eléri, az töltsön ki egy műveltségi tesztet, és ha azon is megfelel, akkor szavazhat.


Más kérdés, hogy ilyet demokráciában lehetetlen keresztülvinni, és egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a legjobb megoldás, csak jobbat nem tudok.

2011. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó ötlet!(nekem sincs éreccségim)
2011. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy 18 éves korodtól szavazhatsz, de ha évvesztes vagy, akkor többnyire elmúlsz 19 éves mire érettségizhetsz.
2011. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 doboszoli ***** válasza:
100%
Én diplomát "követtem el", de az ötletet ostobaságnak tartom. Ezen kívül kivitelezhetetlennek.
2011. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az iskola eszet nem tud adni senkinek. Attól, hogy valaki ismeri a matematikát, fizikát, kémiát, még lehet egy roppant tájékozatlan ember más területeken.
2011. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%
Az intelligencia közel sem függ össze az iskolázottságtól kedves kérdező. Rengeteg embert ismerek akinek 2 diplomája van, de felteszek neki egy történelmi kérdést például, és csak les. Mennyivel "okosabb" egy olyan ember, aki mondjuk elégségessel leteszi az érettségit, mint akinek nincs érettségije? Ezek szerint, te szerinted aki pl. szakmunkás, az csak hülye lehet. Például egy gázvezeték szerelő. Ő tök hülye. Nincs érettségije, ő "csak" a gázvezetékhez ért, ahhoz meg amúgy is mindenki. Nincs érettségije az ácsnak. Szimplán tudatlan. Egy tetőt mindenki fel tud húzni, összeadás-kivonás, szorzás-osztás az egész és már kész is. Azt meg tanulja 8 általánosban. Így alapjában véve ő se szavazhasson, hiszen nincs érettségije. A villanyszerelő se. Ugyan már, általános iskola 7. osztály, fizika. Mindenki tudja hogyan kell villanyt szerelni. De sajnos nem tudja mikor éltek az Árpád-házi királyok, így ne szavazzon semmiről. Elég fájdalmas, hogy itt tart az agyoniskolázottság, hogy van olyan ember akinek ilyen eszébe jut....
2011. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!