Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a dokumentumfilmről?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=bm7L30iC6Vo


Csak olyanok véleményét várom, akik végignézték, és nem csak belepörgetve, hanem elejétől a végéig.


2011. aug. 15. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
b@sszus ki akarna egy 2 órás filmet megnézni egy kérdés kedvéért?
2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem a kérdés illetve a válasz kedvéért nézem, hanem mert érdekel a téma. Ha végignéztem, válaszolok a kérdésre is.
2011. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ma már a harmadik összeesküvéses videóm ez, az első kettőben földönkívüliekről volt szó, de most már haladunk visszafelé. Tavaly láttam 1-2 videót ilyenekről, és akkor még tényleg megijedtem, szabályosan féltem. Ma viszont már hidegen hagy


A lényeg az, hogy ha nem lenne semmi ilyen, amiről az összeesküvés elméletek szólnak, akkor is így alakulna minden, a világ, a bankhálózat minden, és ugyanígy gyanús lenne mindig minden. Hacsak nem élünk egy sokkal egyszerűbb társadalomban. Felsőbb rétegek mindig vannak és lesznek, ugyanígy alsóbb rétegek is. A felsőbb rétegre mindig lehet mutogatni, ez a világon mindenhol így van, ráadásul, mily szörnyű, ezek az emberek se szentek és mindent tudók, bűnöket követnek el, és mindig lesznek, akik nagyobb hasznot akarnak húzni, másokat tönkretéve, és olyanok is, akik valamit látni akarnak a dolgok mögött(független h ott van-e vagy nincs). Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetnek bizonyos dolgok, amik igazak, de nincs bizonyíték sajnos. A videóban olyanokat mondanak el, közhelyeket, amiket tudunk, csak egy kis homályt visznek bele, és kisarkítják egy dologra: valami huncutság van az egészben. De mi a baj azzal, hogy úgy tanítanak az iskolában ahogy? Már így is rengeteg a szabadgondolkodó, művészember. Nincs senkinek megszabva, hogy ne gondolkodjon, sőt, bátorítják. Ezzel nem azt mondom, hogy semmiben sincs igazuk. De a világ az ilyen, ilyenné lett. Nem biztos, hogy azért, mert szándék van mögötte. De lehet persze így is.

2011. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyetértek, "szép" új jövő...
2011. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Baromság. Ugyanaz a kategória, mint a Zeitgeist.
2011. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nincsenek összeesküvések. Egyszerűen csak létezik egy globális társadalmi-politikai-gazdasági rendszer, amelynek megvannak a saját törvényei és működési szabályai. Minden mindennel összefügg, ezért sok ostoba ember meggyőzhető, hogy a háttérben zsidók, szabadkőművesek és egyéb titkos csoportok mozgatják a szálakat. Persze ez csak a szélsőjobboldali politikusok hazugsága, mert kell nekik a sok szavazat. De a valóság, hogy itt pusztán kapitalizmus van, ami gazdasági rendszer, de a társadalmat is formálja, az egyént kegyetlenné, önzővé teszi, aki nem képes talpon maradni, azt megnyomorítja, növeli a bűnözést, csökkenti a biztonságot, a médiában fogyasztásra ingerel, tömi belénk az olcsó szennyet, egyre több a daganatos betegség, szennyezi a környezetet, árvíz lesz belőle... ezek összefüggések, amiket bonyolult átlátni, de szerencsére Marxnak, Engelsnek és a kommunistáknak sikerült. A TŐKE a háttérhatalom, a pénz ural mindent, mert a pénz a hatalom.
2011. aug. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tetszik a ***** válasza:
70%

Végignéztem. Köszönöm, hogy megosztottad, valószínűleg egyébként nem néztem volna meg.


Érdekes. Ami nem tetszett benne az az, hogy a fordítás teli volt helyesírási hibákkal. Végül úgy éreztem, hogy azért valóban hasznosabb ezt végignézni, mint egy agyrohasztó szórakoztatásra szánt tévésorozatot; feltárt egy bizonyos gondolkodástípust. Igazából a film elején is ott volt, hogy olyanok nézzék meg, akiknek nincsenek "szélsőséges elvei". Először is, ezt úgy kell felfogni, hogy ez a mű adott embercsoport véleménye, és ezért is kérdezhetnénk meg a film megnézése előtt, hogy mi az élet célja:


-Ha a boldogság: akkor tökmindegy, hogy szolgaságban vagy a piramis csúcsán vagy boldog. Egy hangyaboly minden egyes tagja úgy végzi a dolgát, mintha ő maga az egész boly része lenne, és ez igaz is. Ha úgy fogod fel, hogy te is az egésznek a része vagy (beleértve a piramis tetején lévőket is), akkor nem fogsz kérdezősködni, éled az életet, ahogy más is. Semmivel se él jobban a teteje, mint te. És ez így van jól.


-Ha a tisztesség: Az a helyzet, hogy az emlegetett "elnyomók" is emberek, ők is ugyanúgy meghalnak, sőt, nekik fájdalmasabb lesz elveszíteni az életet, mint a rabszolgának, aki gyakorlatilag már vágyik az egész végére. Ha pediglen vallásos vagy, mindenki megkapja a maga büntetését, így a halál az minden szempontból végítélet. Vagy talán ők halhatatlanok?


-Ha a szabadság: Ezek az emberek szabadságot akarnak, bármelyik ember elérheti a szabadság egy magasabb fokát, de a társadalomra terjesztve nem éri el hatását. Igazából nem akarok papolni, hogy a teljes szabadság az miért rossz, de ilyen az anarchizmus felépítése is: Mindenki egyformán szabad, mindenki úgy él, ahogy akar és nincsenek vezetők. Ha utána olvastál, mindenki káoszként emlegeti az anarchiát, mert nem működik. Még. De ez a távoli jövő zenéje.


-Ha a tudás: Ahogy mondtam, az elkötelezettség egy szélsőséghez: Nagyon korlátozza a gondolkodásodat. Nem kell úgy tekinteni a filmre, hogy igaz. Olvass utána a forrásoknak, amit használt! Mindent alaposan vizsgálj meg, mielőtt döntenél, hisz a filmben is leírták!


Összegzésként levonhatjuk, hogy jó kis dokumentum film, aki még nem érettségizett le, az majd a világháborús tételnél benyögheti megjegyzésképpen, hogy nem úgy volt ahogy. Kíváncsi vagyok, mit szólnának hozzá... Meg hogy a mostani kormányunk a felsőoktatás reformálását nem éppen ehhez a mintához akarja igazítani... de még sok mindent levonhatunk belőle...


No, ez a kérdés ugye vélemény nyilvánítására adott lehetőséget. Én leírtam a véleményemet, úgyhogy 100%-os értékelést kéne kapnom. De biztos vannak olyan emberek, akik gondolkodása nagyon szélsőségesek és nem értenek velem egyet, ezért muszáj lepontozni. Na lássuk mennyire megbízható ez az oldal.


Üdv és még egyszer köszönöm, hogy belinkelted.

2011. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
Előző: Tetszik a válaszod :) Jól megfogalmaztad a dolgot.
2011. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

16:39:

Én meg köszönöm a válaszodat, és a véleményedet. És ment a zöld kéz. :)

2011. aug. 15. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:
A FED bank és a zsidók világhatalmi törekvéseit jól bemutatja. Mi csak egy gyarmat vagyunk a számukra és azt szeretnék, hogy hialjanak a magyarok a Kárpát-medencéből!
2011. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!