Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik a nagyobb probléma: a...

Melyik a nagyobb probléma: a gyerekszegénység, vagy pedig ha valaki olyan szegény, hogy nem tud gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 03:29
1 2 3
 21/24 Bari Zoltán ***** válasza:
100%
Én még csatolnák itt pár dolgot az előző válaszomhoz az állam egy nulla a lényeg hogy ők megélhetnek a milliós nagyságrendű fizetésből -és az hol érdekli hogy mi van a szegénnyel a vállalatokkal is ez a baj most vették fel pár napja a tescoba takarítani a feleségem 8 órában örültünk is neki mert engem viszont most raktak ki mert le betegedtem ja és persze táppénz nem jár mert ki rúgtak elpusztít minket az állam zárójelentések vannak hogy cukorbeteg májnagyobbodásom és a szememmel is járni kell kezelésre ezért miért hivatalos papírok vannak hogy beteg vagyok nem kapok táppénzt ahogy feleségemet felvették ugye örültünk max egy hetet szerződés módosítás és már is csak 4 órában dolgozhat vagy elvállalja vagy mehet bár mit megengedhetnek maguknak a gazdagok meddig engedjük van 3 gyermekünk kiskorúak hogy tartsam el őket ugye táppénzt nem kapok a családi pótlék és a feleségem amit kap 4 órában ja és a rezsit fizetni kell albérletben lakunk ha nem fizetjük ki raknak emberek hol az igazság ?? én dolgoznák csak a cukor színtet be kell állítani ja de beteg ember nem kell akkor meg mit csináljak titkoljam a betegségemet el és haljak meg 10 évvel korában mert ilyen államunk van
2011. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
gyerekszegénység. A gyerek nem tehet róla ,tenni nem tud ellene semmit,beleszületik..
2011. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

20/ nak válaszolnám a kézcsók, egy megjátszás és baromságnak tartom maga részéről pofátlanul még ott a nyáladzó előtt a ruhámba töröltem a utána a kezem.


sokkal emberibb a finom, nagyon kicsi meghajlás üdvözlésképpen. Fogdosni taperolni, nyálazni annak engedtem akitől "jól esett"


Ami a témát illeti-- elég szomorú, hogy ide jutott az ország a népünk hogy az a probléma hogy elehet-e egyáltalán egyetlen gyermeket is vállalni?


Nem elég hogy Antaltól kezdve Hord, és Gyurcsány félék a megjátszó úrhatnám-ok eladták kiárusították, tönkre tették az országot, de még el is adósítottak bennünket az országot és még a népet is-- vedd meg a lakásodat-- LEGYEN TULAJDONOD DEMOKRÁCIA VAN!-- miközben sorra zárták be az üzemeket- aztán mibűl fizeti az már lényegtelen volt


Nagyon kicsiből is lehet azért élni, de akkor szigorúan beosztva. A mostani erkölcstelen laza életstílus és munkanélküliség lehetősége miatt-- 8 éve itt felejtették a gyerekeket akkor(3-9 évesek voltak az unokáim) Azóta nyugdíjból nevelem őket és családi pótlékból.


Miképp? miután kifizettem a rezsit, felváltom a pénzt, és megveszem a legszükségesebbet- burgonya, liszt, olaj,cukor, rizsa zsír. Megveszem a vékonyan felszeletelt uzsonnára való olcsóbb szalámit és a rámát. A maradék pénzt pedig elosztom annyi borítékba, ahány nap lesz a következő pénzig. Van egy kis hátsó kertem és abba amit lehet elültetek-- majd fagyasztóba teszem.szoktam félig kész ételeket készíteni, vagy ma divatos pizza tésztákat és azt is lefagyasztom, félig főtt pulyka szárnyat és külön a levét.lecsónak valót vagy szilvát kimagozva meggyet kimagozva szósznak levesnek vagy épp gombócnak.

Bár ismételten Biróságon-perelek- de örülök ha egyszer ha kétszer a szülök elküldenek egy-egy hónapot.

gyermektartásként.


De nincs olyan problémánk hogy a gyerekek szenvednének attól hogy kevés lenne és nekik nem jut annyi mint egy osztálytársuknak-- mert mindig együtt beszéljük meg, együtt osztunk szorzunk és együtt borítékolunk. Igaz ami igaz-- néha minuszba futok a nyugdíjas számlámon akkor a nagyobbik unokám leszid-- beleszimatol egy virágba"" és ő attól már náthás lesz--irány az orvos kiíratja magát-- irány a diákmunka és amikor megkapja a pénzt kiegyenlíti a hiányomat és még édességet is hoz az öcsének és nekem.

Persze ő már 18 lesz.


De azért tudjátok bármilyen nehéz is az első gyermeket nem árt megszülni még 30 alatt-- ne hogy később problémásabb legyen. Egy gyermekkel még ellehet boldogulni.

2012. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy költői kérdés, éppen olyan, hogy mi volt előbb: a tyúk, vagy a tojás.

A gyermekszegénység iszonyatos dolog, de gyermekszegénységet teremteni is az. Persze sokan vannak, akik nem szegények annyira, hogy ne tudnának biztonságban felnevelni egy-két gyereket, de van másik szélsőség is.

2012. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!