Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás a kormány a felsőoktatásba való bejutással kapcsolatos intézkedéseivel szemben?

Figyelt kérdés

Ha továbbra is full ötös vagyok illetve emeltezek plusz van nyelvvizsgám akkor továbbra is van esélyem bekerülni nem?

Vagy van olyan szak, ami teljesen megszűnt áf formában?



2012. márc. 20. 09:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
53%

A lényeget ki is mondtad: e felé halad!!!! Azok mellett a gazdasági viszonyok mellett ők most vezetik be! Emberek, a jóléti államokban nem volt ingyenes egyetem, pláne nem több tízezres állami finanszírozott helyekkel! Nálunk negyedakkora GDP mellett ez van 30 éve!!! Ők most merik ezt meghúzni! Hát mit akarunk mi itt??


A trend és a szükség egyébként is két külön dolog! Nagy Britanniában az a trend, hogy 1100 font a minimálbér, a magyar 90k az is szembe megy ezzel. De Németországban trend, hogy nincs államadósság. Arrafelé az is trend már, hogy magad felelsz a sorsodért, itt meg még mindig a sült galambot várja mindenki a kormánytól, pedig 22 éve vége a szocializmusnak. Nyugaton trend az is, hogy az államtól lopni lopás, míg Magyarországon az államtól lopott pénz (leszázalékoltatom magam és dolgozom tovább, külön jelentem magam a szüleimtől, hogy szoctámot kapjak, kiváltatom az alkalmazottammal a vállakozóit, hogy plusz támogatást kapjon a vállalkozásom, stb...) az kb a cafeteriához hasonló megítéléssel bír. Szembe megy? Persze. Lesz*rom? Naná! Nehéz helyzetben nehéz döntéseket kell hozni.

2012. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 bumbi02 ***** válasza:
68%

De Németországban trend, hogy nincs államadósság.


Mit számít az a cirka 2000 milliárd eurós államadósság...

2012. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

Kérdező! Az attól függ, hogy milyen szintű nyelvvizsgád van, és hogy hogyan sikerül az emelted. Mert pl. közgazdász szakra 1-2 %-on fog múlni a bejutás. Jogra szerintem az a száz, aki bekerül 500 pontos lesz.)

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy a felsőoktatásba csak azok valók, akik full ötösök. Ha valaki adott szak iránt elkötelezett, az ahhoz tartozó tantárgyakban tehetséges, akkor jó szakember lesz belőle. (pl. mérnök szakokhoz nem kell biológiából, magyarból fullnak lenni, viszont nem elég matekból benyalni az anyagot)

A másik probléma, hogy fel sem merül, hogy a szakmunkásképzés helyzetén bármit is változtatni kívánnának. A szakmunkásképzők a legrosszabb gyerekanyaggal dolgoznak. Nincs értéke egy szakmunkás bizonyítványnak, pedig ma már pl. egy villanyszerelőnek komoly gépek - gépsorok karbantartása (is) lenne a feladata, ami nagyon komoly tudást feltételez.

Bőven lenne még mit javítani a rendszeren.

2012. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként pedig az hülyeség, hogy a fejlett országokban nincs ingyenes felsőoktatás. A jóléti államok elitjébe tartozó skandináv országokban például soha nem volt tandíj és iszonyatos felháborodás lenne belőle.

Ezzel itt Magyarországon egyébként csak mégjobban szívatjuk magunkat, mert kevés lesz a képzett ember és oktatás nélkül még nem nagyon emelkedett fel ország. Na jó, most az atomsuttyó olajból meggazdagodó Öböl-menti országokat ne vegyük ide.

2012. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 bumbi02 ***** válasza:
90%

Emberek, a jóléti államokban nem volt ingyenes egyetem, pláne nem több tízezres állami finanszírozott helyekkel!


Nekem nem a tandíjjal van a bajom hanem azzal ahogy megszabták. Mindenféle koncepció nélkül.


Például:

miért van szükség több mint 10x annyi bölcsészre mint közgazdászra?

miért van szükség 2x több sporttudományosra mint jogászra?

2012. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
53%

" csak mégjobban szívatjuk magunkat, mert kevés lesz a képzett ember"


Épp az a baj, hogy a rengeteg hallgatóból nem lesz rengeteg, csak nagyon kevés képzett ember. Pont ez a lényeg, hogy eleve csak ezeket vedd fel az egyetemre, ne fizesd a többiek képzését évekig.


"miért van szükség több mint 10x annyi bölcsészre mint közgazdászra?

miért van szükség 2x több sporttudományosra mint jogászra?"


Nem tudom, ezt én sem értem, bár nem ástam bele magam ennyire. Mint mondtam, sok dologgal nem értek egyet.


"Mit számít az a cirka 2000 milliárd eurós államadósság..."


Ha azt vesszük, hogy Magyarországé (állítólag) 21000 milliárd körül van, ami 10,5 szöröse a németnek, ahol a GDP 3 286 451 millió dollár, ami több, mint huszonötszöröse a Magyarország által előállított 130 421 millió dollárnak, akkor ez azt jelenti, hogy GDP arányosan a miénk 262,5-szöröse a németnek. Ha úgy tetszik az össz GDP arányában a német államadósság 0.3-százaléka a magyarnak. Mondhatjuk, hogy nekik kvázi nincs :S.

2012. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
64%

Én magángimiben tanítottam. Iszonyú volt a gyerekanyag. Persze, havi 30 e Ft-ot kellett fizetni, aki okos volt, ment állami gimnáziumba. Vicc volt az egészet gimnáziumnak nevezni. Volt olyan diákom, aki csak pótérettségin ment át. Nem tudott egy értelmes mondatot leírni. Mégis felvették valami mucsajröcsögi főiskolára. Államira. A fejemet fogtam az ilyeneken. Ha őt odaállítottam volna egy szalagra, és mondtam volna neki, hogy ezt tedd ide, azt meg oda, akkor azt is elrontotta volna. Ha le is diplomázott, nem ment vele semmire. Akkor meg minek fizesse az állam?

A diákjaink 80 %-a bekerült a felsőoktatásba, de nem értettem minek. Amikor elmondtam, hogy a 3-as tanuló tanuljon szakmát inkább, majdnem leharapták a fejemet a szülők. És a legtöbben el is végezték az adott főiskolát. Az csak tévhit, hogy felvesznek mindenkit, aztán majd kihullanak a nem oda valók. A főiskolákon is fejpénzt kapnak, nem rúghatnak ki mindenkit, mert akkor nem élnének meg. 10-20 % lemorzsolódik, a többi a kreditrendszer miatt 10 év alatt valahogy elvégzi. Ez kinek jó? Igen, a diák elbulizgat anyuci, meg az állam pénzén, de nem ez lett volna az eredeti cél.

Alanyi jog a továbbtanulás? Igen, most is az. Nem mondta senki, hogy nem felvételizhet akárki. De ha nem üti meg a mércét, akkor nem fizeti meg az állam a taníttatását. Az alanyi jog nem azt jelenti, hogy minden hülye mehet egyetemre lábat lógatni az adófizetők pénzén.

Mellesleg az oktatás eddig sem volt ingyenes.

Én 15 éve végeztem bölcsészkaron, és már akkor sem volt olcsó. Az utazás, a tankönyvek, a kollégium (netán albérlet, ha nem vettek fel a koliba), az ottani étkezés. A minimálbéres eddig sem járatta egyetemre a gyermekeit.

2012. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 bumbi02 ***** válasza:
70%

Ha azt vesszük, hogy Magyarországé (állítólag) 21000 milliárd körül van, ami 10,5 szöröse a németnek, ahol a GDP 3 286 451 millió dollár, ami több, mint huszonötszöröse a Magyarország által előállított 130 421 millió dollárnak, akkor ez azt jelenti, hogy GDP arányosan a miénk 262,5-szöröse a németnek. Ha úgy tetszik az össz GDP arányában a német államadósság 0.3-százaléka a magyarnak. Mondhatjuk, hogy nekik kvázi nincs :S.



A magyar államadósság 21 000 milliárd FORINT, míg a német 2000 milliárd EURÓ. Ne hasonlítsuk össze a kettő ilyen durván...


Különben meg túl bonyolítod.. nézd meg a GDP arányos államadósság adatokat.. Németországnak is 83% az államadóssága a GDP arányában.. Az északi országoknak van nagyon alacsony államadósságuk.. pl Észtországnak, 6,7%...

2012. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
81%
A pont nálad, figyelmetlen voltam.
2012. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
35%

"Miért van ez a nagy felháborodás a kormány a felsőoktatásba való bejutással kapcsolatos intézkedéseivel szemben?"


Azért van felháborodás, mert a Fidesz van kormányon.


Két évvel ezelőtt még azon ment a sírás-rívás a GYK-n is, mint mindenhol máshol, hogy "túl sok a diplomás", "utcát söpörnek a diplomások", "a túls ok bölcsész teszi tönkre a gazdaságot" és más hasonlók.


Most megkapta a nép a keretszámcsökkenést, de mivel a Fidesztől, ezért hirtelen mindenki felfedezte magában az egyiptológia-zenetörténet szakost és most azért hisztizik, mert "szegény fiatalok nem követhetik az álmaikat".


"Ha továbbra is full ötös vagyok illetve emeltezek plusz van nyelvvizsgám akkor továbbra is van esélyem bekerülni nem?"


30 ezer hely van, kb. 100 ezer jelentkező, ebből 60-70 ezer komoly. Persze hogy van esélyed, sőt, alig kevesebb, mint 1-2 éve, mivel a gyerekek száma is sokat csökkent az utóbbi években.

2012. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!