Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás a kormány a felsőoktatásba való bejutással kapcsolatos intézkedéseivel szemben?

Figyelt kérdés

Ha továbbra is full ötös vagyok illetve emeltezek plusz van nyelvvizsgám akkor továbbra is van esélyem bekerülni nem?

Vagy van olyan szak, ami teljesen megszűnt áf formában?



2012. márc. 20. 09:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
45%

11:17


"Az a baj hogy mindenféle logikát nélkülöznek a keretszámok."


Nem. A kormány a jövőre gondol, ezért ragaszkodik a mérnökképzéshez.


Lehet, hogy a jelen pillanatban a közgazdász végzettség trendi, akkor viszont nyugodtan vehetsz fel diákhitelt, járhatsz költségtérítéses képzésre és a fizetésedből simán visszafizeted. Ez az, ami nem megy mérnöki szakon, mert eszközigényes és nagyon drága képzés.

2012. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%

"Azért van felháborodás, mert a Fidesz van kormányon."


Mindig az aktuális kormány a hibás ha történik valami...nem az elmútnyócév aballliberálisok meg a többi.Hanem aki meghozza és elszúrja..


Két évvel ezelőtt még azon ment a sírás-rívás a GYK-n is, mint mindenhol máshol, hogy "túl sok a diplomás", "utcát söpörnek a diplomások", "a túls ok bölcsész teszi tönkre a gazdaságot" és más hasonlók.


"Most megkapta a nép a keretszámcsökkenést, de mivel a Fidesztől, ezért hirtelen mindenki felfedezte magában az egyiptológia-zenetörténet szakost és most azért hisztizik, mert "szegény fiatalok nem követhetik az álmaikat".


Csak nem mindegy hol...

Az egyiptológus szakokat nem igazán csökkentették ,de a jogász /közgáz szakokat bő 98%-al visszanyesték.elárulná valaki ,hogy miért va több sportdoktorra szükségünk mint jogászra..



"Ha továbbra is full ötös vagyok illetve emeltezek plusz van nyelvvizsgám akkor továbbra is van esélyem bekerülni nem?"


"30 ezer hely van, kb. 100 ezer jelentkező, ebből 60-70 ezer komoly. Persze hogy van esélyed, sőt, alig kevesebb, mint 1-2 éve, mivel a gyerekek száma is sokat csökkent az utóbbi években."


A kérdező nem mondta meg hova akar menni pedig elég fontos infó lenne...


"Ha továbbra is full ötös vagyok illetve emeltezek plusz van nyelvvizsgám akkor továbbra is van esélyem bekerülni nem"


Bekerülni valszeg befogsz ha nem egy ezredrangú középiskolában érted el.



Hogy bentmaradsz ill. elvégzed ehhez önmagában kevés...

2012. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
58%

Aki nagyon okos, nagyon tud, az most is be fog kerülni, anyagi helyzetétől függetlenül. Ráadásul egyre több egyetem biztosít a legjobbjainak az állami finanszírozástól függetlenül tandíjmentességet, ösztöndíjat, tehát abban az iskolában is tanulhat ingyen a hallgató, amit a kormány nem támogat éppen.

A gyenge tanulók közül csak a "gazdagok" fognak bekerülni, de nekik majd a kedves papa állja a költségeket, nem az adófizetők. Hogy el is végzik-e, más kérdés, a legtöbbjük valószínűleg pár szemesztert elbohóckodik és utána hagyja abba. A rendszer vesztesei a szegény családok gyenge képességű gyerekei lesznek, hiszen nekik sem az állam, sem apuka nem fogja finanszírozni az iskolát, de most őszintén: nincs is semmi keresnivalójuk a felsőoktatásban.

2012. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
67%

"Ha kitűnő vagy, emelt érettségid is jó százalékkal van, nyelvvizsgád is van, akkor persze, hogy bekerülhetsz, a többiek is ezekkel a feltételekkel mennek"


Ez így csak részben igaz, ha az állam által támogatott szakra jelentkezel, akkor minden valószínűség szerint igen, be fogsz kerülni. Ha viszont az általuk nem preferált szakra, akkor kizárt, mivel nincs állami támogatás minden szakon. Az én szakomon (pénzügy és számvitel) 0 azaz nulla az államilag finanszírozott hely az egész országban. Biztos úgy látják nincs szükség könyvelőre, gazdasági osztály vezetőjére, banki dolgozóra, önkormányzati, iskolai, rendőrségi ... dolgozóra. Ők tudják, pár év múlva nagy bajok lesznek, ha így marad a keretszám.

2012. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
62%
Durva, hogy nincs államis pénzügy és számvitel hely. Mondjuk ötletem van, hogy miért nincs: a végzettek 95%-a ügyintézőként helyezkedik el, ezért lehet, felesleges egyetemet végezni (pénzügyi és számviteli szakügyintéző okj/fsz). A mérlegképes könyvelő is szakma, ha jól tudom, szóval lehet, hogy hasonló a dolog a vegyész példámhoz. Mondjuk ez csak tipp.
2012. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
52%
Utolsónak, a kezdőket általában a bankok sokszor a létra aljára rakják, de onnan könnyebb feljebb avanzsálni egy diplomával. Való igaz ügyintézőnek elég egy FSZ végzettség és fölösleges a diploma. Szerintem ma Magyarországon a cégek egy része sincs tisztában mi az FSZ és a diploma közötti különbség, nem csak ezen a területen. Egyetemről jött mind a kettő, de azért nem ugyanolyan szint.
2012. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
10%

16:00


Eddig azon hisztiztetek, hogy túl sok a bölcsész.


Most csökkent a bölcsészek száma, ti meg persze nem örültök ennek, hanem azon hisztiztek, hogy a jogászoké mégjobban csökkent.


Viccesek az ellenzékiek, de nem ártana nekik egy jó pszichiáter, mert ilyen negatív hozzáállással nehéz lehet az életük.

2012. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
33%

"Az én szakomon (pénzügy és számvitel) 0 azaz nulla az államilag finanszírozott hely az egész országban."


Akkor vegyél fel diákhitelt. Nettó 250 ezres kezdőfizetésből simán visszafizeted. Szerinted Amerikában hogy oldják meg? Pont így.

2012. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%

"Eddig azon hisztiztetek, hogy túl sok a bölcsész."


Te aztán tudod hogy miért hisztizek!


"Most csökkent a bölcsészek száma, ti meg persze nem örültök ennek, hanem azon hisztiztek, hogy a jogászoké mégjobban csökkent."


Most 4000 helyett úgy 3000 bölcsészt fizet az állam fain ...

De 10000 jogász helyett 200-at ezerszer jobb,közgázzal ugyanezt még jobb..

Pezsgőt bontok...



"Viccesek az ellenzékiek, de nem ártana nekik egy jó pszichiáter, mert ilyen negatív hozzáállással nehéz lehet az életük."


Hát mert nem így kellett volna csinálni .


Csökkenteni kellett ,de nem mindegy hogy mit hogyan mikor....


És köszi az ajánlást ,de pozitív az életszemléletem ,jól keresek és szerető csalódom is van ,nem kell ide szakember:)

2012. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%

"Akkor vegyél fel diákhitelt. Nettó 250 ezres kezdőfizetésből simán visszafizeted. Szerinted Amerikában hogy oldják meg? Pont így."

És Nyugat-Európában hogy oldják meg? Úgy hogy nincs is tandíj. A közgazdászok pedig pont a mobilisabb emberek között vannak, egyetemen belül is iszonyat sokan tervezik, hogy lelépnek minél hamarabb, pedig nekünk még nem is feltétlenül költségtérítéses a képzés.

2012. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!