Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatjátok, hogy Magyarorszá...

Támogatjátok, hogy Magyarországon is elérhető legyen a melegek számára a házasságkötés? IGEN/NEM

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 22:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/182 anonim ***** válasza:
19%

A demográfiai válságot nem is kell a búzák nyakába varrni,nem sok közük van hozzá,de nehogy már kitaláld hogy miattuk nő a fejlett államokban a népesség,és nem a jobb életkörülmények,és az arab bevándorlás miatt:D

Amúgy köztudott tény,hogy ha egy gyereket kiskorától fogva búzák nevelnek,az is olyan lesz

Arról nem kérsz szakirodalmat,hogy az ég kék??

2012. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/182 anonim ***** válasza:
79%

A demográfiai válság és a búzák között van összefüggés, ugyanis ha csökken a gabonatermés, de a népesség nő komoly élelmezési gondok léphetnek fel. :)


A viccet félre téve, a fejlett, melegekkel is toleráns országokban azért nő a népesség, mert a családok szociális helyzete jobb. Mivel nincs homofóbia, nincs kirekesztés, nincs megbélyegzés a felmerülő problémákat a szociális ellátórendszer hatékonyan tudja kezelni. Tanulmányok és szocped. tanáraim tapasztalatai is bizonyítják, hogy a toleráns, kevésbé a patriarchális hagyományokon élő skandinávok sokkal családcentrikusabbak, mint a keresztény, konzervatív, patriarchális környezetben élő társadalmak. Kiegyensúlyozott és harmonikus élet jellemezi ezeknek a társadalmaknak a tagjait és a gyermekvállalási kedv is magasabb. Természetesen ehhez járul még katalizátorként a kirívóan jó anyagi biztonság és életszínvonal.


Amúgy egyáltalán nem köztudott tény, hogy a meleg párok által nevelt gyerekek maguk is melegek lesznek. Nyugat-Európa nagy részén van örökbe fogadás, így van kutatás is és megállapították, hogy ez nem igaz, egy szó mint száz se a skandinávok, se a spanyolok nem termeltek ki újabb melegeket, nem b.zultak el tömegesen.


A Borsi-féle természetföldrajzi jegyzet légkörrel foglalkozó része kifejti, hogy miért kék az ég, köszönöm ebben a témában nm kérek szakirodalmat.

2012. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/182 anonim ***** válasza:
33%

Nem, nem támogatom, mert természetellenesnek számomra.

A házasságkötésük után jön az, hogy legyen közös gyermekük stb...

Sokan írjátok, hogy támogatnátok ezt. Egy kérdésem lenne hozzátok. Gyerekként szívesen cseperedtetek volna egy olyan családban ahol apu és anyu helyett két apu vagy két anyu lett volna? Ez semmi lelki problémát nem okozott volna nektek?

Mostanában láttam egy filmet ami hasonló témájú csak ennél is bonyolultabb , mivel ebben a családban apuci terhes lesz és gyereket szül. Ahogy elnéztem a nagyobb gyerekek életéből kiragadott kis momentumokat, nem úgy tűnt mintha az életük olyan felhőtlenül gondtalan lenne, noha nekik gondolom ez a családmodell a "normális"., hisz ebben élnek.

[link]


Valóban ilyen fejlődésre van szüksége a világnak?

2012. ápr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/182 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2012. ápr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/182 anonim ***** válasza:
71%

Igen.


Határozott véleményem, hogy az egymás "aberrációival" szembeni társadalmi tolerancia és a civilizációs fejlettség között egyenes arányosság áll fenn. Egy idő után direkt figyeltem a hangosan tagadó posztok helyesírását, és azt találtam, hogy ebből a szempontból egy jóval köznyelvibb változatot használnak, érezhetően több helyesírási hibával...


Visszatérve a témához: úgy gondolom, hogy az, hogy valaki meleg nem ugyanaz, mintha pedofil/zoofil/nekrofil lenne. Ez utóbbiak valóban kezelhetőek szexuális betegségekként (Fogalmam sincs, hogy mit mond a pszichológia erről), de az, hogy valaki a saját neméhez vonzódik nem betegség. A melegfelvonulás hivatalos nevében nem véletlenül szerepel a "büszkeség" szó. Azt kívánják kifejezni ezzel, hogy végre nem akarnak a sötétben bújkálva rettegni, hogy mikor támad rájuk valaki, hanem ők is a társadalom elfogadott részei akarnak lenni.


El kell fogadni, hogy ők egy másik nézőpontot képviselnek, ez az egyetlen fejlődési útvonal. Tény, hogy taszító férfiként két másik férfit mondjuk csókolózni látni, vagy hasonló, de ezt az undort le kell győzni, mert ez inkább a saját gyengeségem jele.


Nagyon kérem a "természetesen nem" válaszokat adókat, hogy gondolják át ezt a dolgot. A gyűlölködés mindig megrekeszti a társadalom fejlődését. Én nem akarok gyereket csinálni, és a párom nem akar gyereket szülni egy olyan társadalomba, ahol ilyen gyűlölködések vannak. Igen, csalódott lennék, ha a leendő fiam odaállítana elém, hogy apa, meleg vagyok. Igen, csalódott lennék, ha a leendő lányom odaállítana elém, hogy apa, leszbikus vagyok. De el kell fogadnom ezt az állapotot, mert erről senki, sem én, sem ők sem pedig más nem tehet.

2012. ápr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/182 anonim válasza:
39%

Ez az út hova vezet? Utána mivel már házaspárok, teljes joggal fogadhassanak örökbe árva gyerekeket, mert ha nem, akkor majd megint jön a diszkriminációs kártya? A vagyonközösség megóvása, a közösen szerzett vagyon örökölhetősége megoldódott az elismert élettársi viszonnyal, az miért nem elég? A búzák támogatják a különböző neműek közötti házasságot? Annak mi értelme? Ha semmi, akkor ennek a kérdésnek mennyi? A kutyák és a kockás pitonok közti házasságot nem akarjuk törvénybe iktatni?


A szexualitás az embernél 90%-ban tanult tulajdonság, nem örökölt. Aki melegek közt nő fel, az maga is meleg lesz. Na, jöhet a sok búza-flood, lehet jajongani, de attól ez még így van.

2012. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/182 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó: Ne várj jajongást, csak körberöhögést, mert bizonyítottan nincs igazad. Azokban az országokban, ahol már engedélyezett meleg párok számára az örökbefogadás, eléggé körbejárták előtte a témát, és megállapították, hogy nem befolyásolja a gyerek identitását érdemben, hogy egyneműek a gondviselői. Egyébként Magyarországon is vannak meleg párok, akik gyereket nevelnek, de jogilag csak egyikük gyámja a gyereknek, ami persze nem optimális a gyerek számára.


És bár szónoki a kérdés, de támogatom a különneműek házasságát. Ugyanis hiszek az egyenjogúságban, és nem hiszek a mások boldogságába ok nélkül történő beleavatkozásban.

2012. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/182 anonim ***** válasza:
18%
78/79 Milyen EGÉSZSÉGES párkapcsolat az, ahol két férfi vagy két nő együtt él. Én idáig ugy tudtam, hogy a férfinak nő a nőnek a férfi a párja. Isten igy teremtette ill.tervezte. A más, hogy vannak a természetben aggnormális dolgok amiken el lehet gondlkozni, de akkor sem ez a normális emberek !
2012. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/182 anonim ***** válasza:
79%
"aggnormális" lol.
2012. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/182 anonim ***** válasza:
65%

Azért manapság már nem csak a szülök hatnak a gyermekük nemi identitására. Rengeteg könyv, vers, film, tv műsor szól a különböző neműek szerelméről. Az is fontos megjegyezni, hogy amennyiben teljesen elfogadott a homoszexualitás valószínűleg a homokosok sem fognak a heteroszexualitás ellen ágálni.


Azt is érdemes megjegyezni, hogy amíg a homoszexualitás témakörében főképpen a férfiak homoszexualitására koncentrálunk, addig felesleges biológiai aberrációról papolni mert az ide kommentelő férfiak nagy része (és egy két nő is:o)) nyálát csorgatva nézi a "szexi" leszbikusokat, ha teheti.


Mindezek mellett engem is szarul érintene, ha egy meleg pár nevelt volna fel. Főként azért mert az osztálytársaim, azok szülei és még a tanárok is halálra cikiznének. Szerintem nem a szüleim hibája lenne, hogy ha ezt kellene kiállnom.


És egy utolsó gondolatmenet: Ugye a szülői szeretet meglétének nem feltétele a biológiai kapcsolat?

2012. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!