Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti is így gondoljátok?

Ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés

Ugye van 4 párt, aki szóbajöhet választáskor:


"MSZP - Fidesz - LMP - Jobbik"


(DK-nak nemsok esélyt látok).


Szóval, aki kissé elgondolkozott a dolgokon, rájöhetett, hogy a "Fidesz és MSZP" kezébe adni a dolgokat "nagyon veszélyes".


A Fideszel most szop@nk, az MSZP-vel 8-évig tettük ezt! Nekik józan ember, nem akar kormányzási lehetőséget adni, sőt szivem szerint a parlamentben sincs helyük!


Így maradt az LMP és a Jobbik, de mivel az LMP (aki követi a híreket, és nézi a parlamenti dolgokat) folyamatosan sunyul, húz az erősebb párthoz, de mikor tudja, betámadja. Olyan mint a macska megy a tej után.


Így csak az egyetlen ész érv a Jobbik maradt. Remélem ti is így gondoljátok!


Most félre kell tenni azt, hogy ki bal, és ki jobboldali! Mert nem az egyéni érdekeket kell nézni, hanem ország szinten!


Szóval aki a következő választásnál, a jobbikra teszi a voksát, az az igazi magyar!



2012. júl. 24. 17:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

,,Egyszerűen csak szeretném a leendő barátnőmet elvinni ide-oda úgy, hogy ne kelljen rettegni attól, mikor ütnek le, lopnak ki, vagy aláznak meg elötte, esetleg bántják őt.


Perpill én 100 hogy 1x nembirnám megvédeni őt (mert betámadnak minket este) öngyilkos lennék, vagy akár még gyilkos is."


Oké, ezzel egyet is értek, minket is támadtak már meg barátnőmmel, szerencsére megúsztuk (volt nálunk paprikaspray). De az ilyen átgondolatlanul nyilvánosan leírt dolgaiddal a Jobbik ellen fordítod a gondolkodó embereket, szóval végső soron magaddal tolsz ki :) A rendet fent lehetne tartani halálbüntetés, csonkítás, stb. nélkül is. Ezért írtam, hogy már az bőven jó lenne, ha a mai törvényeket betartatnák és minden esetet alaposan kivizsgálnának. Ilyen végrehajtás, bűnüldözés mellett lehetne akár karóba húzás is az országban, ha ténylegesen nem kellene tőle tartani...

2012. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Azért szavazzak a Jobbikra, hogy még többet zsidózhasson? Az kizárt dolog, mert nem tudom. Ha tényleg csak ez a 4 párt lesz terítéken, el sem megyek szavazni, ahogy eddig sem tettem.
2012. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Átböngésztem a linkelt jobbikos kátét, ami állítólag leírja a Jobbik gazdasági programját. Nos, és mindent látok ott, csak programot nem. néhány pontból álló frázis pufogtatás"

felsorolnak pár fontos problémát, csak hát éppen a HOGYANT, nem mondják meg. Azzal mindenki egyet ért, hogy meg kell szüntetni az államadósságot, munkát kell adni az embereknek. NE haragudj, ez szánalmas. Talán ha lett volna forrásmegjelölés, elképzelések vázolása stb. akkor lehet, hogy érdekes lett volna. Ezt mégy a Cigánypárt is le tudta volna írni! :D

Mennél ki, mi?! Ennyit a nagy hazaszeretetedről (jóban-rosszban...) Talán azt hiszed, hogy külföldön nincsenek melegek?! Nincsenek feketék, akiket régebben éppen úgy elnyomtak, kriminalizáltak mint a cigányokat? Persze ciki lett volna a megélhetést írni elsőnek, de megértelek. Azért megjegyezném, hogy ha a Jobbik kerülne kormányra, akkor egy pillanat alatt csődbe jutunk, nem több hanem SOKKAL kevesebb lenne a munkahely.

1. Kilépnénk az EU-ból - jajdejóóó! Nem kapnánk támogatást különféle beruházásokra -> egy rakás cég megszűnne -> sok embernek nem lenne munkája

2. Multik kiutálása -> sok munkahely megszűnik

Az első kettőből következik, hogy nem lesz az embereknek pénzük, így nem tudnak semmilyen szolgáltatást igénybe venni, nem tudnak mit vásárolni, boltok, szolgáltató és termelő vállalkozások zárnak be. és egy negatív spirál lesz. Na akkor miből fizetjük vissza az államadósságot egyik pillanatról a másikra?!

2012. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Tudod, ha nézed a tényeket, rájössz, hiába a hazaszeretet, hiába imádnál itthon, főleg Pesten, azon belül is zuglóban házat venni, mint ahogy én terveztem, ha egyszerűen félsz, hogy csődbe mész.


Egyik ismerősöm Németországban van, azt mondta segít ha kimegyek, és az biztos, hogy az alapmegélhetésem ott meglesz, a legkisebb munkával is. (perpill ő krumplit pucol segédként és ilyeneket és nemcsak hogy ő megtud élni "kisluxussal (számítógép+internet+kábeltévé), de az annyának is küldözget valamennyit havonta.)


Jövőre mondta, hogy sikerül annyit félretennie ezenkívül, hogy autót vegyen.

2012. aug. 20. 23:04
 45/47 anonim ***** válasza:

"...Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete..."

Bocsánat a "gonoszkodásért". de szerintem ez sok műmagyarkodónak kijár, akik keréktárcsa méretű kokárdát hord, és a más politikai véleményen lévő embereket élből lehazaárulózza. Amennyiben te nem ilyen vagy, tényleg bocs.

Ami a Jobbik gazdasági programjával kapcsolatos kérdéseimet illeti, azonban nem reagáltál rá, pedig azok lényegesebbek lennének.

Hasonló a helyzet a biztonságpolitikával is. Végre láttam egy világos állásfoglalást, hogy mit értenek a cigánybűnözés alatt, ami szerintük kriminológiai fogalom. Ki nem keresem még egyszer de a tömegverekedést, késelést, kábellopást és uzsoráskodást értik alatta. Nos, azt kell, hogy mondjam, hogy ezeket nem csak cigányok követik el, tehát nem állja meg a helyét.

Azonban a jobbik logikáját követve van "jobbikbűnözés", ami éppen annnyira kriminológiai fogalom. Többek között tévészékház gyújtogatás és onnan való lopkodás, cigányok zaklatása, békés tüntetők zaklatása és becsületsértésük, stb.tartozik hozzájuk.

Félre ne érts! nem mentegetem a cigányokat! Csak azt mondom, hogy a jobbik csak a cigánybűnözést emlegeti, meg az elmúlt néhány év politikai elszámoltatását. Azonban ez a bűncselekményeknek csak a töredéke a valóságnak. Csak a stigmatizálásra jók. Arra, hogy az emberekben megerősítsék az előítéletet, hogy nőjön az ellentét és az erőszak. A problémát súlyosbítsa.

A jobbik a probléma gyökerének kezelése helyett megelégszik a tünetek elfojtásával, ami feszültségnövekedéshez végső soron pedig robbanáshoz vezet. Ez így van a pszichológiában és a fizikában is, tessék tanulni. Kinek az érdeke ez?! Csak is a Jobbiké. Nem azért, mert ezáltal megnövekszik a közbiztonság, vagy ilyesmi, hanem mert kell egy ellenségkép, aki ellen lehet mozgósítani.

Ugyanez a helyzet a szexuális kisebbségű emberekkel is. Mit ártottak nektek, hogy ilyen agresszíven kell fellépni ellenük? Nem vagyok meleg, de nincs racionális magyarázatod. Évente egyszer van az Andrássy úton melegfelvonulás, amit én sem tartok teljesen jónak, (és sok van néhány meleg ismerősöm, akik szintén ellenzik). Azonban úgy vélem, hogy őket is ugyanazon jogok illetik meg, mint bárki mást. A homoszexualitás teljesen természetes, akár tetszik, neked akár elfojtod magadban, mint ahogy az antialkoholisták is azért ellenzik úgy az alkohol létezését, mert nagy a számukra a kísértés. különben egyszerűen elfogadnák, hogy van, és ők nem élnek vele. :)


Bevallom nem olvastam el az összes hozzászólást, de a kérdésedből eleve kiderül, hogy a Jobbik hirdetése a célod. Az LMP-t leírtad, hogy "(aki követi a híreket, és nézi a parlamenti dolgokat) folyamatosan sunyul, húz az erősebb párthoz, de mikor tudja, betámadja. Olyan mint a macska megy a tej után."

Ez igencsak ellentmondásos. Konkrétan mire gondolsz? Miben húz az "erősebb oldalra? És ha húz, akkor miért támad be? Állításod nem csak hogy ellentmondásos, de még annál is rosszabb. Nincs is rá szavam. Ha azt mondom, hogy végre konstruktív ellenzéki párt, mert van mondjuk egy téma amit lehet támogatni, ill, konstruktív hozzáállással javaslatokat tesz le az asztalra, ahogy illet. akkor "dörgölőzik" ha vállalhatatlan dolgok mellett szót emel, akkor "betámadja".


Ennyi erővel te is "sunyulsz", mert hol ki, hol belélegzel" :D

2012. aug. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
nemtudom. Ha 10 magyarból 9 cigány, aki "lop" "csal" (mert így is van, ezt még orbán is belátta, nézd meg az "új roma politikás" előadásait), akkor jogosan beszélünk cigánybünözésről, hiszen a többség az. (az tény hogy magyar is teszi, de hozzájuk képest elenyésző.)
2012. aug. 22. 02:38
 47/47 A kérdező kommentje:

a homoszexuális válaszodról:


"Jobbik nem itéli el, csak nem utcára való, akár a melegházasság is elfogadott, de ennek megnyilvánulásának se utcán a helye, zárt falak közt azt csinálnak amit akarnak".


Én is így vagyok vele, már egyszer kielemeztem itt, miért is nem akarom, hogy utcán a melegeket "együtt" (külön nembaj) "párként" látni. AZ hogy elmennek ebédelni oké, de hogy ott csókoloznak vagy tapizzák egymást nemoké, hisz ettől engem elkap az undor.

2012. aug. 22. 02:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!