Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki szerint tök mindegy, hogy...

Anowind kérdése:

Ki szerint tök mindegy, hogy ki van kormányon akkor sem lesz jobb a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés

1, Én már régóta nem szimpatizálok egy párttal sem, mert tudom egyik se mond igazat, csak addig ígérget míg a szavazás ideje el nem jön. Annyira nem is érdekel a politika. Ki van még így?


2, Milyen törvényekkel nem értesz egyet? (Min változtatnál ha politikus lennél?)


3, Van megbízható, szavahihető politikus?


4, Mely országban/országokban megbízhatóbbak a politikusok, akik valóban virágoztatják országukat és tesznek az emberekért?


5, Mit gondolsz a jelenlegi magyar politikáról, kormányzásról?



2012. aug. 10. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Kb, bár megpróbálom követni, de nem nagyon foglalkoztat.

2. Elég sokkal, alapvetően kéne változtatni több dolgon, fel sem tudom sorolni hirtelen.

3. Itthon erősen kétlem, hogy lenne... Sajnos eléggé eljátszotta már az összes az emberek bizalmát.

4. Kívülről ezt nem lehet megítélni megfelelően.

5. Erről inkább nem is nyilatkozom, mert nem igazán tűri a nyomdafestéket (sem a biteket)...

2012. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem zavarna ha tovább herdálnák az állami vagyont ...
2012. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1: Én is így vagyok vele de azért szívesen elbeszélgetek a politikáról,szeretem a maffiás témákat :)


2: Van egy pár,nem is férne ki ide az összes :D De egy biztos,ha politikus lennék akkor én is lopkodnék :D De így mint kívülálló szeretném ha a politikusokat is megszorítások érnék,de ott vannak még azok az adók amiket levonnak tőlünk hogy a cigányok eligyák a kocsmában,na például ezeket is megszüntetném


3: Garantáltan nincs.Igen,még Bajnai sem,sajnálom :(


4: Minden politikus lop,de nem annyit mint ebben az országban.Ott van például Németország,Anglia,Franciaország,Amerika stb bár érdekes módon ott is panaszkodnak az emberek.Akkor mit szólnának ha itt kéne élniük?


5: Egy nagy kalap f*s.Mert hagytunk mindent.A nép nem tudja mire képes összefogással,ez a nagy baj,mert elvannak butítva

2012. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.Ha mindegyik rossz, akkor is a véleményeddel segítsd az ország javulását. Például az LMP-t a környezetvédők támogatják, a Jobbikot pedig a gyors változást akaró nemzeti érdekeltségű magyarok. Függetlenül a mai magyar politika minőségétől. És így lesz jobb, nem úgy, ha ott hagyod.

2.Cigányság és mezőgazdaság kérdésével, rossz kiadáscsökkentésekkel nem értek egyet. Továbbá a holokauszt tagadás elleni törvénnyel sem (habár én elismerem, hogy létezett, de ez a legnyilvánvalóbb alkotmányellenes törvény).

3.Ma nem lehet feltételezni senkiről a megbízhatóságot, a korruptak profik az álcázásban.

4.Nemzetközi felmérés szerint Új-Zéland, Finnország és Svédország a legtisztább közügyi szempontból ( [link] ).

5.Korrupt és ésszerűtlen.

2012. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki szerint tök mindegy, meg is érdemli a helyzetet, bármilyen rossz. Észre kellene venni, hogy az egyes emberek tömegei és a kormányok szoros kölcsönhatásban vannak. Minél inkább érdektelen, semmivel sem törődő, csak siránkozó emberek választanak, annál rosszabb kormányok lesznek, és minél rosszabbak a kormányok, annál több a nem gondolkodó siránkozó ember.


Sok törvény rossz, és sok rosszul van fogalmazva. Ennek fő oka az, hogy nem az ország érdekeit szem előtt tartó célok szerint, hanem kevés ember érdekei szerint íródtak. És ebben a kevés emberben nem mind politikus, jelentős részüknek van annyi esze, hogy csak a gazdaságban ténykedik. Az Alkotmány például egy szűk, bigott vallási fanatikus társaság, továbbá a tőke érdekében lett átírva. Hasonlóan a munka törvénykönyve. Az összes (köz- és felső-) oktatási törvény azt célozza, hogy egyre butább embereket neveljenek lehetőleg buta pedagógusok. Az ilyen ember nem veszi észre, mit tehetne a rossz hatalom ellen.


A megbízható és a politikus nem egymás ellentéte. Keresd azokat az embereket, akik egykor politikusként kezdték, egyre csökkent a hangjuk és támogatóik, mára pedig már csak szimplán dolgoznak és nem politizálnak. Mondhatod, hogy őket kigolyózták, mert nem a szűk réteg érdekeit képviselték.


Ne ámítsuk magunkat. felvirágoztató politikus önmagában nem létezik. Viszont létezik öntudatos, bármit el nem tűrő nép. Csak apró példa: korrupt politikus mindenütt van. Nálunk ez dicsőségszámba megy, lám, milyen ügyes. Angliában, ha kiderül, azonnal lemond. Nem jószántából, vagy mert ilyen rendes, hanem mert pontosan tudja, úgy kicsinálják, hogy még rendes munkát se kap, nemhogy politikus maradhat. Ha azonnal bevallja és lelép, később még lehet esélye visszatérni. Ez a különbség az ottani és itteni állapotok között, nem a korrupció.


A jelenlegi magyar kormányzás olyan, amilyent a jelenlegi gondolkodású magyar nép zöme megérdemel. Ők választották, viseljék el. Ha pedig még sem tetszik, kergessék el. De előtte keressenek valakit, aki tisztességesen kormányoz.

2012. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én túl sok oylan embert ismerek, aki sikeres vállalkozó közben nem ad számlát (jelzem neki még télen is van pénze nyaralni), rokkantnyugdíjas közben minden évben megkenni a bizottságot, nyugdíjas, aki állandóan panaszkodik és többet kap kézhez, mint én 2 gyerekkel hitellel a fejemen. Szidja a multikat és állandóan onnan vásárol ... stb biztos más is találkozott már ezzel

Az az érzésem, h. nem akar senki se változni ... jól megszokta mindenki ezt a fusi országot és sajátos szabályokat ...

2012. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!