Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek, Orbán Viktor...

Fideszesek, Orbán Viktor szimpatizánsai! Mit gondoltok a tandíjról? Mit gondoltok arról, hogy a miniszterelnök véleménye milyen gyorsan változik?

Figyelt kérdés

"A helyzet úgy áll, ha tandíj lett volna, akkor én ma nem állnék itt. Ha tandíj lett volna akkortájt, Önök közül nagyon sokan nem ülnének ma itt. Beszéljünk is

mét egyenesen: a tandíj a magunkfajtákat kirekeszti az egyetemekről." (Orbán Viktor 2008. február 13-án a Syma Csarnokban.)



2012. dec. 7. 18:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem leírtakkal:aki külföldön tud tanulni,az ne szóljon inkább egy szót se.Össze se lehet anyagilag hasonlítani a kettőt. 800,- Eur/hó kell minimum,

ez nem 80.000,-Ft-nak felel meg.

Miről beszélünk akkor?

2012. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Soproni albérlet 25e ft (többen vannak egy lakásban, sőt szobában is), vonatbérlet Bécsbe azt nem tudom mennyi, de nincs olyan messze ugyebár, megélhetés (étel, ital), mint máshol. Tandíj nincs. Diploma + magasfokú nyelvismeret


Budapesti albérlet 25e ft (szintén egy zsúfolt, nem túl elegáns lakás persze), bkv bérlet, megélhetés (étel, ital) + magas tandíj. Diploma

2012. dec. 7. 21:16
 23/34 anonim ***** válasza:

"Soproni albérlet 25e ft (többen vannak egy lakásban, sőt szobában is), vonatbérlet Bécsbe azt nem tudom mennyi, de nincs olyan messze ugyebár, megélhetés (étel, ital), mint máshol. Tandíj nincs. Diploma + magasfokú nyelvismeret


Budapesti albérlet 25e ft (szintén egy zsúfolt, nem túl elegáns lakás persze), bkv bérlet, megélhetés (étel, ital) + magas tandíj. Diploma"


Most evvel mit akarsz megmagyarázni? Az ingázásos dolog nem rossz, de akkor is drágábban jössz ki, mint ha itthon végeznél egyetemet. Avval meg kár áltatni magad, hogy az árak kinn ugyanolyanok, mint otthon. Az osztrák oktatás pedig semmivel sem színvonalasabb, mint a magyar. Lehet forgatni a szavakat, de aki külföldön tud tanulni, annak anyagi gondja biztos nincsen, így a felháborodás nem jogos. A szegényebb gyerekek a világ minden pontján hátrányban vannak, a média a mostani cirkuszolásával csak ront a helyzeten.

2012. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Persze csak a külföldi diákmunkával bőven tud keresni és költségei jelentős részét fizetni, nem mint itthon.
2012. dec. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Ez most övön aluli lesz, de én már megszereztem az államilag támogatott hallgatói státuszt, innentől nem érdekel a téma.
2012. dec. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
55%

Egyétek meg amit kifőztetek magatoknak (Fidesz)

Meg is érdemlitek!

2012. dec. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Persze csak a külföldi diákmunkával bőven tud keresni és költségei jelentős részét fizetni, nem mint itthon."


Lehet hogy többet keresel, de többet is kell költeni, mert magasabbak a költségeid! Ez nem jut el az agyatokig! A külföldi életnél nem csak azt kell nézni, hogy hú egy mosogató keres nettó 300-at, meg stb, hanem azt, hogy a kiadások mekkorák. Ha valaki élt már huzamosabb ideig külföldön az tudja, hogy ott sem fenékig tejfel az élet, a kiskeresetűek ott is folyton panaszkodnak a megélhetés miatt. Nem kell úgy hasraesni a nyugati bérektől. Aki itthon életképes, az külföldön is az. Aki meg itthon sem vitte sokra, az külföldön is csak egy senki lesz, de legalább elmondhatja, hogy milyen jól keres, meg jól él, csak azt nem teszi hozzá, hogy 4-8 emberrel lakik együtt, mert másképpen nem él meg.

2012. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Leszögezem NEM tetszik a döntés,de attól függetlenül a "csak az apuci kislányaik fiaik" dumával sem értek egyet.Attól még,hogy tehetős feltétlenül hülye is?Ez azért elég egysíkú gondolkodásra vall.

Amúgy meg rengeteg államis lógatja a lábát féléveken keresztül,mert ugye olcsóbb bérlet ez-az vagy nem tudom miért,de szánalmasnak tartom.Mert ugye évente 30 kredit és még nem raknak át.Na én félévente csinálok meg 30 kreditet nem évente..

2012. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Azzal egészíteném ki előző mondanivalómat,hogy sok a rossz egyetem és főiskola ami értktelen diplomát is ad. Midneki fotóművész sportmenedzser meg HRes andragógus szabadbölcsész akar lenni,persze állami pénzen.Csak hogy legyen valami papírjuk,mert ugye manapság már elvárt a dolog.

Viszont orvos,mérnök,természettudomány matematika egyes közgáz szakok maximális támogatást kellene,hogy évezzenek!

2012. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

A kérdéshez tartozik,hogy bizony a háború előtt is nagyon komolyan kellett a tanulmányokért fizetni.A szegény ember gyereke- ha okos volt- vagy katonának,vagy papnak tudott

elmenni,mert a tandíjat akkor sem tudták már az átlag családok kifizetni.Most tetszik,vagy nem ez a világ jön vissza.Csak a szocializmusba volt jellemző,hogy soha semmiért nem kellett piaci árat fizetni,ennek egyszer és mindenkorra vége.Eddig lehetett ezt elhúzni,de a válság miatt az állam nem tudja tovább ezt finanszírozni.

Különösen azt nem,hogy utána mindenki elmegy külföldre dolgozni.Nincs a világon olyan állam,amelyik ezt sokáig

bírja.Orbán kormány ezért kénytelen tandíjat bevezetni,és nem azért mert a véleménye gyorsan változik,vagy ki akar a családokkal szúrni !

2012. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!