Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lesz a különbség a MLP és...

Mi lesz a különbség a MLP és az LMP között? Nem lesz zavaró a nagyon hasonló név a nép számára?

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 12:15
 1/10 A kérdező kommentje:

MLP = Magyar Liberális Párt


Ma alapította a Fodor.

2013. márc. 27. 12:17
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Természetesen semmi különbség nem lesz.
2013. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Egyik kutya másik eb. Egyik 19 , a másik egy hiján 20....szóval érted...Engem.nem zavar össze mivel nem foglalkozom velük.
2013. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Fodor Gábor (Gabriella?) is a "futottak már" csapatot erősíti fletóval egyetemben.
2013. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

MLP= Mégsem Lehet más a Politika

Xd ez ide most pont jól jött.

2013. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Számomra nem lesz az, úgysem fogok rájuk szavazni.
2013. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pro Patria ***** válasza:
19%

Semmi. A mozaikszó hasonlósága sem véleten.

Már akkoriban sem gondoltam komolyan, hogy bárki ilyen nevet adna egy pártnak. Akkor is azt mondtam, hogy ez egy rejtett utalás: Liberálisok Magyarországi Pártja.


(Azért magyarországit írtam, nem magyart, mert ha magyart használnának megnevezésül, akkor az a párt elejére kerülne, lásd: MLP -> Magyar Liberális Párt.)


Egykor a kommunista mozgalom is így volt, először KMP (Kommunisták Magyarországi Pártja), majd MKP (Magyar Kommunista Párt).


Az is tudatos, hogy magyarországit, és nem magyart mondanak, ezzel is az internacionalizmust (vagy manapság a kozmopolita európai uniós világpolgár elvét) jelképezik.

2013. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most tuti hogy egy hatalmas lepontozást fogok kapni, hiszen az eddigi "értelmes" hozzászólók mind nekem fognak esni.

LMP (Lehet Más a Politika) - főleg a Párbeszéd Magyarországért (PM) kiválása után mindkét fél határozott állásfoglalást tudott vállalni. Az eddigi nézeteltérések miatt határozatlanság és hatalmas belső feszültség volt az LMP-ben.

A PM, aki választási szövetségre törekszik az E14-gyel (és még ki tudja, kivel), vagyis kompromisszumok árán feladják politikai indentitásukat. (Nem ítélem el őket, csak megjegyzem, hogy ez a következménye a döntésüknek)


Az LMP erősebben kötődik az elveihez, de a célokban kész együttműködni más pártokkal is.

Az LMP-nek a lejárató kampányok legendái ellenére semmi köze nem volt az SZDSZ-hez, ezért is csak uszító szövegeket, SZDSZ 2.0-át lehetett hallani, de konkrétumokat, pl. neveket, tényeket nem (azon kívül, hogy mindketten kiállnak a kisebbségek jogaik mellett, ami szerintem nem elítélendő). Az LMP az SZDSZ-től (mint riválisától) csak negatív dolgokat kapott.


Az Magyar Liberális Párt (MLP) egyértelműen SZDSZ 2.0 Fodor Gábor vezetésével. Ezt nyíltan fel is vállalja. Ami érdekes különbsége az összes többi ellenzéki párttal szemben, hogy az MLP egyetért az egykulcsos adóval.


Többet még nem igazán tudok a programjukról.


Egyébként szerintem sem véletlen a rövidítés a megtévesztő hasonlóságot szerintem valóban meg akarják lovagolni.

Ilyesmivel egyébként a szélsőjobbos Tomcat is játszott az MSZZP rövidítésű pártjával.

Mondjuk, ő egy hatalmasat is bukott, mert erősen rajtakapták egy választási csaláson (az ajánlószelvényes sztorira gondolok)

2013. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Pro Patria-nak igaza lehet
2013. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
My Little Pony
2014. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!