Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kissé talán hülye kérdés, de...

Kissé talán hülye kérdés, de egy Lenovo y580 i7-3610qm processzorral és geforce gtx 660 gpuval szerelt laptop és hasonló asztali gép (i7-3770, ASUS P8B75-M LX alaplap, gpu ua. ) teljesítménye között tényleg nagyon jelentős különbség van?

Figyelt kérdés
ha igen, akkor meg lehet állapítani valamilyen körülbelüli megfeleltetést laptopok és asztali gépek között?pl ez a laptop egy i5 processzoros, régebbi gpuval rendelkező asztali gépnek felelne meg, esetleg
2013. jan. 8. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerü. Egy laptop, kb 30% al gyengébb, mint egy ugyan oylan cuccokkal felszerelt pc. Tán 40% ot is elérheti. A laptop nem játék-ra van.
2013. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

A laptophoz készülő alkatrészek energiatakarékos üzemre vannak tervezve a hordozhatóság miatt.

Az asztali gépeknél a fogyasztás annyira nem szempont, ott a teljesítmény számít.

A geforce gtx 660 TDP-je kb. a kétszerese a geforce gtx 660m fogyasztásának.

A processzorokkal hasonló a helyzet.


Csodák nincsenek. Nyilvánvaló, hogy ha alacsonyabb energiafelhasználással képesek lennének ugyanazt a teljesítményt produkálni a gyártók, akkor megtennék.

2013. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az i7 processzor terén minimális a sebességvesztés a videókártya ez esetben fele olyan erős vagy gyenge(nézőpont kérdése:) mint az asztali verzió így a videókártya esetében erős lenne a ráfizetés DE, mivel a laptop árak annyira estek hogy egy ilyen lenovo (per pillanat) 260000 forintért jobb befektetés mint ugyan ilyen erejű áramzabáló zajos nagydarab asztali pc 220000 ért és akkor még monitort nem is számoltam bele! Személy szerint én is ezért vettem inkább laptopot játékra!
2013. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!