Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyek a Fidesz kormány...

Melyek a Fidesz kormány legjobb és legrosszabb "húzásai" szerinted?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Minden amit csinál jó,kivétel a drogtörvény,és a nyerőgépek kitiltása.
2013. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

A legjobb döntése szerintem az volt, hogy nem vette fel az IMF hitelt. Talán ez az egy volt ami egyedül tetszett.


A többi lépeséével mind tudnák vitatkozni, de leginkább az nem tetszik, hogy az alsó és közép rétegeket adóztatják a felső réteg helyett.

2013. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

A btk módosítása az irányban, hogy ha véletlen vadidegen járna az udvaromban és kicsit meg lenne szaggatva nem engem hurcolnának még meg mert "szegén' betörõ megsérült 'munka közben'". Ha jól írtam a dolgot.


Több esetben inkább rosszabb lett amit csináltak, még ha jót is akartak volna vele.

2013. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én azt hittem a trafikbotrány meg a földtörvény lesz a legellenszenvesebb. Én a földtörvény kérdésében a Jobbikkal értek egyet.

Beváltatlan ígéretek:

Elmaradt a 2006os események felelőseinek elszámoltatása, és nincs 1 millió új munkahely.


Nekünk a családi adókedvezmény nagyon jó, és persze az is tettszik h nem úgy fütyül ahogy az Eu meg az IMF elvárja.

2013. júl. 6. 12:55
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

" Én azt hittem a trafikbotrány meg a

földtörvény lesz a legellenszenvesebb."


Ki mondta, hogy nem azok?

2013. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az első 3 válaszoló nyilván nem a többséget reprezentálja, de itt nyilván szubjektívek a válaszok.
2013. júl. 6. 14:11
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

A legjobb húzása az alacsony de még bevételeket szinten tartó marzssal hitelezte meg az MNB a kereskedelmi bankokon keresztül a KKV szektort. Ez még akár ebben a gazdasági környezetben is jól sülhet el. Mármint az ország szempontjából.


A propagandakiadványok terjesztése és a rezsicsökkentés lekommunikálása meg zseniális módszer.


A rezsicsökkentést a szolgáltatók a nagyfogyasztókra hárítják át, részben lenyelik, az államnak ez nem kerül semmibe, a nagyvállalkozások meg leverik a lakosokon részben lenyelik, az állam nem kockáztat semmit megint, az emberek a fölös pénzüket általában nagyfogyasztó vállalkozások által megemelt árú termékek vásárlásába fektetik, a megnövekedett ÁFA-ból származó bevételek miatt az állam pozitív nyereséggel száll ki a játékból. Csak az a probléma, hogy sokszor nem lehet ezt eljátszani, mert egyrészt az átlagember rájön, hiába csökkent a kormányzat árakat mégse él jobban, meg a szolgáltatók vagy a nagyfogyasztók közül is kidőlhet annyi, amennyi már nem hasznot hanem problémákat termel a kormánynak.


A levelezés meg a vesztesége állami postát feltőkésíti, a kiadványokat meg a haveri cég nyomtatja, így ők is fel vannak tőkésítve. Mindkét cégből haveriból vagy államiból legális vagy kevésbé legális módon jelentős rész visszacsurog az államhoz És a bárányokat az akolban tartja, néhány bizonytalant is meggyőzhet, az ellenzéknek meg ad ingyen tüzelőt.


A legrosszabb? Az új, olvasztott vaj szilárdságú Tákolmány megalkotása, restriktív gazdaságpolitika nép populizmussal, valamint a rendszerváltás előtt hangoztatott agitproppal és módszerekkel megspékelve.


Vagyis a komplett gazdaságpolitikájukat elcseszettnek tartom, az igencsak szabadosan alkalmazott jogszabálygyár mellett.


A legrosszabb kommunikációs fogásuk meg az Unió elleni uszítás.

2013. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

"A legjobb húzása az alacsony de még bevételeket szinten tartó marzssal hitelezte meg az MNB a kereskedelmi bankokon keresztül a KKV szektort."


Abbol nem lesz semmi. Az nem fedezne a bankok muködesi költsegeit + kockazatot sem, nemhogy profitot termelne a bankoknak.


"A legrosszabb kommunikációs fogásuk meg az Unió elleni uszítás."


Meg egyaltalan a külpolitika es az, hogy nem sikerül a külföldi sajto elitelo velemenyet rolunk (de foleg a kormanyrol) megvaltoztatni.

2013. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

kedves kérdező!


a fidesz jó húzásai, hogy nagyon jó kérdéseket tesz fel, nagyon égető problémákhoz nyűl hozzá


a rossz húzásai, hogy borzasztóan rossz válaszokat ad, és pont az ellenkezőjét éri el vele, illetve csak addig jut el, hogy leépítse az előzőt, de semmit nem hagy a helyén csak a káoszt, illetve, hogy az országot egy maffiaigába hajtotta

2013. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 dBLOOD42 ***** válasza:
61%

Nézőpont kérdése.


Nekem nem tetszik, hogy egy szabadságjogot csorbítanak az alkotmányban, ez egyértelműen a diktatúra felé vezető út egy alkotóeleme. Aki nem tudná miről beszélek, a szabad munkavállalás jogáról.


Bírókat igyekszenek nyugdíjba küldeni, helyükre olyanokat ültetni, akik a nekik megfelelő értékrend szerint ítélkeznek.


A rezsicsökkentés nyilvánvalóan jólesik, még ha nem is komoly mértékű.


Önkényesen államosították a takarékszövetkezeteket, a haveroknak osztogatták ki a trafikok jogait, ezen utóbbi intézkedések nyilvánvalóan a zsebükről szólnak.


Helyes, hogy most már hivatalos személy elleni erőszaknak minősül a tanárok, kalauzok megverése.


Nem tetszik, hogy az állam igyekszik átvenni a szülő feladatait, erkölcs-, és hittan formájában, arról nem is beszélve, hogy az egyház befolyása a világi élet felett megint növekedni kezd, egyértelműen látható a történelemkönyvekből, ez a folyamat milyen káros tud lenni az emberek életére.


Látható és helyes a cél, amit szeretnének elérni, visszafogni a nagytőke befolyását az ország felett, egyúttal előnyösebb helyzetbe juttatni a kis-, és középvállalkozásokat, erkölcsileg és szociálisan egészségesebbé alakítani a társadalmat, a probléma az, hogy demokratikus szempontból megkérdőjelezhető módszerekkel teszik. Jogállamban élünk, demokratikus Európa közepén, Orbán viszont gyakran nyúl a demokráciát, a demokratikus jogokat csökkentő módszerekhez.


Az sem helyes, hogy az embereket igyekszik azzal félrevezetni, hogy az Unió Magyarország szuverenitását, nem pedig a kormány a demokráciát csorbító intézkedéseit támadja. Sajnos talál elég hiszékeny, és/vagy nem elég informált embert, akik ezt elhiszik.

2013. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!