Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyek a Fidesz kormány...

Melyek a Fidesz kormány legjobb és legrosszabb "húzásai" szerinted?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

A legjob huzása az egykulcsos adó (lehet az ország hejzete nem engedtemeg.)


Leg roszab ehz tőb kategora kell.

Legg pofátlanabul korupt : Trafiktőrvény

A gazdaságot legjoban sujtó : A rezsi csőkentés lesz , De akülőn adók is hozá járulnak.

Külfőldi megitélsé : Jelentésre adot "vállasz"

Jog biztonság : Új alkotmány és anak módósitásai

Kőz biztonság : z új btk : Ha éjszaka meg támad vallaki vagy csoportason őlhetek is. A támadonak kell az ártatlanásgát bizonyitami egy hulla nem tud bizonyitani.

Megőlők valakit este és aztmondom ő támadtmeg és megvan uszva.

2013. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Jó a bankokkal szemben felvett harc, legalább megpróbálták megtörni a kizsákmányolást. Jó, hogy csak forint alapú hitelt lehet felvenni, az árfolyamgát sem rossz dolog.

A trafikok a zsebükről szólnak, de nem dohányzom, így nem érint. Csak nehogy az alkohollal is megtegyék.

rezsicsökkentés: nem rossz, de az áthárítás elkerülése nincs megoldva, akárcsak a csekk- és bankadónál, egyéb különadóknál.

Földtörvény: Jobbikkal értek egyet, bár nem vagyok Jobbikos. A magyar föld a magyaroké, hiába ígérte ezt Orbán is, nem ez valósult meg.

Alkotmány: jó, hogy írtak újat, és nem tragikus az új sem, de nem tökéletes, ezért foltozgatják.

Egyházi befolyás növekedése: kamu, nem létezik. A hittan oktatásával pedig az a legnagyobb gond, hogy rosszul teszik. Nem szögezik le az alapokat, nem magyarázzák el a szavakat. Jó, hogy lehet etikát is választani, de csak azért, mert sok ateista nem tud normálisan hozzáállni a dolgokhoz. Katolikus vagyok egyébként.

Magánnyugdíjpénztárak: Helyes, hogy államosították őket. Lehet, hogy a zsebükről szólt, de akkor is.

Választási törvény: nem rossz, nem rossz de látszik, hogy a saját kezükre játszanak, nagyon egyértelmű. Már csak a küszöböt kellett volna 7%-ra növelni, hogy 3 párti parlamentet csináljanak.

Otthoni pálinkafőzés: na végre. Úgyis ez volt eddig is.

Termékek adói: Az ÁFA-növelés kényszer volt, de alapvetően én a több ÁFA-kulcs híve vagyok: tüzifa, alapvető élelmiszer, rezsi legyen alacsony áfájú, de vaskézzel akadályozzák meg az áthárítást az emberekre. A minőségi pálinkák áfáját is csökkenteném, hogy ne a pancsolt szarokat igyák az emberek. A tüzifa ás a minőségi pálinka adójának csökkentése alig okozna bevételkiesést az államkasszának.

"röghöz kötés": úgy van. Ha a magyar emberek pénzén tanulsz, ne legyél hazaáruló, és ne hagyd el az országodat! Ha tetszik, ha nem, elmenni és nem visszajönni néhány (max. 4) éven belül HAZAÁRULÁS!

Áldjon vagy verjen sors keze, itt élned, halnod kell!

Határon túli magyarok: jó az állampolgárság megadása, de kicsit kevés. Keményen harcolni kellene, hogy legalább az EU-tag Ausztriában, Szlovéniában, Horvátországban, de leginkább Romániában és Szlovákiában lehetőség legyen amagyar nyelv használatára az oktatásban, de a közigazgatásban is a magyarok által legalább 5%-ban lakott területeken.

Euró árfolyamáról jó lenne, ha mags lehetne, de nem engedhetjük meg magunknak, ugyanis a magánemberek és az állam is euróban van eladósodva, így a rossz árfolyamnak lennénekelőnyei, de most nem engedhetjük meg magunknak. Muszáj drága forintot csinálni.

Jó dolog a közmunkaprogram, de nagyon kevés, az egymillió munkahely sehol!

Még mindig sehol a komcsik és szocik felelősségrevonása gaztetteikért, az ország nyomorba döntéséért és eladásáért! Masszív halálbüntetés-ellenes vagyok, de a hazaárulókkal előbb tennék kivételt, mint a sorozatgyilkosokkal. Persze azért marad ez el, mert közöttük is akad szép számmal, akit hazaárulásért kéne elítélni.

2013. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
21%

Pozitív:


- Nem vett fel IMF hitelt

- Sok külföldi befektetést hozott Mo.-ra (stratégiai partner rendszer

- BKV (BKK) fejlődésnek indult (tudom, hogy a főváros csinálta, de nem egyedül)

- Rezsicsökkentés

- Erzsébet utalvány (franciákat hazaküldte)

- 1,9 államháztartási hiány!!!!

- alapkamat csökkentés

- a lakosság hitelállományának csökkentése

- nagyon sok apró intézkedés ami jót tett az országnak

- erősítette Mo. helyzetét az EU-ban (szembeállt az EU-val bizonyos kérdésekben és képviselte az ország érdekeit)

- kettős állampolgárság!!!!


Negatív:


- magánnyugdíjpénztárak megszüntetése

- egy kulcsos adó

- trafik botrány (a fidesz támogatók megkapták ami járt nekik)


3 negatív dolgot írtam, de ebből az első 2 elég súlyos!!


Erősen vitatható:


- unortodox gazdaságpolitika (megszorítások) hatására megfojtotta vállalkozókat és ezzel együtt a gazdaságot. Viszont leszorította az államháztartási hiányt vele!


- alkotmánybíróság megszüntetése, amely szerintem nem olyan nagy dolog. Sok országban nincs alkotmánybíróság. Az választópolgárok képviselőket választanak és Ő nekik az országot irányítani, nem az alkotmánybíróknak. Tehát szerintem ez pozitív!!


- állítólagosan felszámolják a demokráciát ami szerintem nem igaz, sőt baromság. Ma Mo.-on demokrácia van!!!


- választási körzetek átrajzolása és a rendszer megváltoztatása. Erről azt kell tudni, hogy sok országban választásonként rajzolják át őket. A választási rendszer baromi bonyolult volt, jobb lesz így, de nem értek egyet azzal, hogy a nyertes is tovább viheti a maradt mandátumait a kompenzációs listára!!! Ez baromság.

2013. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Az egykulcsos adó nem lehet negatív! Ne az adózzon, aki hajlandó sokat dolgozni! Ez az egyetlen igazán pozitív döntésük, mert a komcsi/szoci rendszerek lehúzták azokat, akik keményen dolgoztak és ingyensegélyt adtak a dolgozni egyáltalán nem akaróknak!


Remélem hamarosan egykulcsos, egyszámjegyű lesz, de akár regresszív is lehetne; aki halálra dolgozza magát az egyre kevesebbet fizessen!!

2013. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Nem vagyok jártas a politikában. A gazdaságpolitikához egyáltalán nem értek, viszont zavar, hogy szemmel láthatóan a kormány kontroll alatt tartja a kultúrát. A saját embereit teszi oda (is). Az Új Színház például nagyon rosszul járt, hihetetlen sikeres darabjaik voltak, és kiváló társulat. Dörner óta csökkent a siker, a népszerűség, de mindenekelőtt a színvonal. Nem akarok előre ítéletet mondani a Nemzeti Színház következő évadáról, de egyrészt amilyen módon Alföldit és társulatát lesöprik, azt nem tartom korrektnek. Másrészt pedig kíváncsi leszek, hogy Vidnyánszky mivel tud szolgálni egy ilyen hihetetlen sikeres korszaka után a Nemzeti Színháznak. (A POSZT-on amúgy elképesztően beégett Vidnyánszky darabja. Sokan nem is értették, hogy válogatták be a versenydarabok közé.) Szóval szerintem nem kéne szakmaiatlan döntéseket hozni a kormánynak, csak azért, hogy ezzel jutalmazza a hű embereit.
2013. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KJUsul ***** válasza:

"A legjobb döntése szerintem az volt, hogy nem vette fel az IMF hitelt." - Majd a második ciklusban mint Gyurcsányék. Először jön a sikerpropaganda, majd a válságpropaganda, hogy legyen ürügy a hitelfelvételre. Neolib szokás...


"Nem tetszik, hogy az állam igyekszik átvenni a szülő feladatait, erkölcs-, és hittan formájában..." Nem ez a baj. Hiszen ma a szülők 75%-a nem rendelkezik sem erkölcsi felismerő sem ellenálló képességgel. Arra hajlanak, amerre4 a média szél fújja őket. A probléma az, hogy akik megjátszák az erkölcsöst, egyszerűen csak szociopaták mint Orbán vagy pedofil maffiózók mint Pintér...


"Jó a bankokkal szemben felvett harc, legalább megpróbálták megtörni a kizsákmányolást...." Színjáték, háttérben zárt ajtók mögött mutyizott a bankokkal


"Jó, hogy csak forint alapú hitelt lehet felvenni, az árfolyamgát sem rossz dolog...." Az árfolyam gát egy új szerződés, amelyben elismered a z adósságot annyinak amennyit a bank nyilvántart. Ezután már történhet bármi, az adósságtól sosem szabadulsz és bírósághoz sem fordulhatsz, sőt egy esetleges ügyészségi eljárás sem érintené az adósságot. Így dobta le a felelősséget a kormány, hogy ne kelljen kimondania: a deviza alapú hitelesés bűncselekmény! Nem csoda, ők kezdték 2001-ben, és a jövőbeni történések tudatában, hisz alig pár hónappal előtte tették bele a pénzintézeti törvénybe az egyoldalú szerződésmódosítás jogát!


A 13, 14, 11 hozzászólás egyszerűen bugyuta, a 6-os egy okoskodó neolib hazugság gyűjtemény, nem a lényeggel foglalkozik.


A lényeg, hogy a bűnbakok megint ugyanazok, akik 25 éve mindig: a nyugdíjasok, a rokkantak, a betegek, a munkanélküliek a szegények, a hajléktalanok, bárki aki nem tudja megvédeni az érdekeit...

2013. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Az egykulcsos adó nem lehet negatív! Ne az adózzon, aki hajlandó sokat dolgozni!"

Szerintem az, hogy valaki mennyit dolgozik és mennyit keres az nem korrelál egymással. AZAZ

a több munka nem feltétlen jár magasabb fizetéssel sajnos.


Aki meg helyesen írni sem tud nem értem miért védi az egykulcsos adót, ilyen írással hogy lehet sokat keresni?

Mert ugye csak a magasabb jövedelműek védik az egykulcsos rendszert.

A bankokkal meg egyértelmű összejátszanak:

Orbán elismerte h a devizahitel hibás termék, már nyertek hitelkárosultak pert bank ellen, mégis mindenkin követelik a többszörös összeget.

A hitelt vissza kell fizetni - nyilatkozta,

de az embereknek nem ezzel van a bajuk hanem hogy mennyi is az annyi!!

2013. júl. 12. 22:41
 18/18 anonim ***** válasza:

""Elmaradt a 2006os események felelőseinek elszámoltatása, és nincs 1 millió új munkahely.""


Az elszámoltatás mai napig folytatódik.

Az 1 millió munkahelyet 10 évre igérték.

2013. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!