Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehetséges, hogy a baloldal...

Lehetséges, hogy a baloldal szándékosan nem akarja megnyerni a 2014-es választásokat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mint amikor az MSZP 2006-ban éppen hogy csak megnyerte a választásokat, ami a Fidesznek 2010-re 2/3-os többséget hozott. Lehet, hogy ez a műbalhé Mesterházy és Bajnai közt direkt azért van, hogy veszítsenek, és 2018-ra hátha annyira kiábrándulnak az emberek a Fideszből, hogy ezúttal ők szereznek 2/3-t? Hozzáteszem, hogy nem vagyok egyik pártnak sem a híve, de kísértetiesen hasonlít a mostani kampányidőszak az MSZP részéről a 2006 előtti Fidesz kampányra, ahol ők is annyit szerencsétlenkedtek, hogy végül nem nyerték meg akkor. Ti mit gondoltok?

2013. aug. 25. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

én nem hiszem, hogy erre játszanának, mert ez az egész összefogás 14-re jött létre


ha ezt elbukják, pl. az együtt 2014 okafogyottá válik


a baloldal mindig is nagyon gyenge volt a kommunikációban

2013. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem is indulnak,mert nincs stratégiájuk,prorgamuk,reményeim szerint jövőképük se.
2013. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy van benne valami. Az is egy stratégia, hogy várnak, amíg Orbán önmagát nullázza le, ahogy Gyurcsány 2006-ban. De nem hiszem, hogy bejön nekik.
2013. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

A műbalhé azért is lehet, hogy róluk szóljanak a hírek. Ennek a következménye a nagyobb ismertség, ami pedig több szavazatot jelent a mostani bizonytalan választóktól. Aztán pár hónap múlva majd látványosan összeborulnak. Ezért aztán mindegy is nekik, hogy kettejük közül most melyikhez pártolnak a bizonytalanok, a végén összeadódik.

De remélem elbuknak, ahogy Lengyelországban is, ott már jó ideje súlytalan a baloldali párt.

2013. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem a balloldal akkorát bukot, hogy egyideig semmi esélyük semmire.

Fidesz is eléggé lenullázza magát.

Jobbik meg fokozatosan erõsödik.

2013. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

@utolsó: hát ja:(

családom néha fölveti, azért még ne adjam föl a németországi lakhelyemet (nemrég költöztem haza)


Vicces a kérdés, úgy értelmezhetö, hogy

"Tényleg ennyire rosszak a politikusaink? - ugye csak játszák"


Attól tartok, a válasz: "ez a valóság, vazze, 23 év alatt ilyen minöségü politikát nevelt ki a választók bölcsessége"

hajramagyarorszaghajramagyarok

2013. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"választók bölcsessége"?


Ne a választókat hibáztasd, ilyen volt a választék: gyenge és középszerű pártok.

2013. aug. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1: a baloldal nem volt mindig gyenge kommunikációban, sőt jelentős túlsúlya volt az összes médiában még a kétezres évek elején, az 1. Orbán-kormány idején is.

Gyurcsány miniszterelnöksége óta, és főleg 2006 óta azért gyenge, mert a legbüdösebb szart, ami balról ömlik, már ők sem tudják megmagyarázni.

2013. aug. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

>"választók bölcsessége"?

>Ne a választókat hibáztasd, ilyen volt a választék: gyenge

>és középszerű pártok.


Nos, a politikus kaszt is a társadalom része és sokat mond róla. Koevolúció... Pl. a pártoknak leginkább azon kell versenyezniük, melyikük oszt több pénzt. Részletes programokra hány% figyel? Talán mára egy árnyalatnyit elfogadóbb a népesség, azzal szemben, hogy "nincs végtelen pénz" de csak talán... (tudom, tudom, Kádár-rendszer, kölcsönböl...)


Amúgy a társadalmunk reakciója a lopásra - próbáljuk ki ugyanezt egy német fórumon? :

(én most költöztem haza NObol, azért zavart - egy kicsit:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..



Ezzel nem at akarom mondani, hogy nem kell próbálkozni, újabb és újabb csoportokat behozni a politikába, roma sem épült föl egy nap alatt - pun intended? ;p


Mellesleg, hogy mellékesen a kérdéshez is hozzászóljak:

én félig azért elhiszem a Bajnainak, hogy leginkább azért jön vissza a politikába, hogy megakadályozza a NER 2.0-t. Vannak gyerekei, nem? (Nincsen Pénz- és Karrierszükében sem.) Én legalábbis aggódom (hátha nekem is lesz miért - csajok, ismerkedni?;).

udv:

# 6

2013. aug. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!