Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Zsidó származású, de magyar...

Zsidó származású, de magyar ember vagyok. Tisztességes munkából élek, a hazámnak tekintem Magyarországot. Jobbikosok, még így is probléma van velem?

Figyelt kérdés
Kérlek normálisan válaszoljatok, a kérdésem komoly. Nem tehetek róla, hogy kik voltak a szüleim, nagyszüleim, vallást már rég nem gyakoroljuk. Jó állásom van, olyan munkakörben dolgozom, amiben hasznára vagyok az embereknek. Soha nem különcködtem, ugyanolyan vagyok, mint bármelyik más ember. Mégis kapok támadásokat a származásom miatt.

2014. ápr. 5. 21:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%

Alapvetően a jobboldalasok problémája a zsidókkal kapcsolatban a pénzelosztásban rejlik. Ugyanis aki picit is rálát a gazdaságunkra az könnyen rájöhet, hogy a pénzbeli elosztások közel sincsenek az igazságos jelzőhöz. Amiben tévednek az pedig az, hogy emiatt a zsidók a felelősek, amit általában elavult, hamis faji elméletekkel próbálnak alátámasztani. Egyébként a valóság az hogy az elosztásos igazságtalanság támogatói maguk a haszonélvezői ennek, akik bármilyen nemzetségű emberek lehetnek.

De vissza a témához, akik az a fajta jobboldalasok körébe tartoznak, akik faji különbségekkel próbálják megmagyarázni az emberek tulajdonságait, valószínűleg sosem fognak téged tiszteletben tartani, ami hozzáteszem nem a te hibád.

Ám akik nem ebbe a csoportba tartoznak (és a társadalom döntő többsége itt van) nem a származásod alapján fog megítélni, hanem a személyes tulajdonságaidról.

2014. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%

"Múltkor láttam roma származású villamos vezetőt. Eszembe nem jutott, hogy az ország ellen lenne. Sőt legalább dolgozik. Jó volt látni. Bár sok lenne belőlük. "



Ha minden cigány így élne, ők lennének a kedvenc kisebbségem. :)

2014. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
25%

# 11:

A zsidó nem faj, hanem vallás. Legalábbis azóta biztosan, mióta nem csak a sémita népek között vannak zsidó vallású emberek, hanem a kazárok (és persze leszármazottaik között). Na ők azok (a kazárok), akik szeretik az embereket egymás ellen uszítani és "oszd meg és uralkodj" elv alapján irányítani az életünket.


A jobbik is tele van zsidókkal, úgy ahogy a többi párt is. Náluk a PR tevékenység a "rasszista" hangulatkeltésben merül ki.


Az pedig, hogy miért van valóságalapja az ún. zsidó elméleteknek? Talán azért, mert ha megnézed a befolyásos pozíciókban lévő emberek vallását, nagy százalékuk bizony zsidó lesz. Hogy miért? Mert bárkinél összetartóbbak és ez meg is mutatkozik az élet minden szintjén.


(Azon szoktam mulatni mindig, amikor valamilyen hírességre, üzletemberre vagy politikusra rákeresek Wikin és 90%-ban mindig a lap alján ott virít, hogy zsidóságportál...)

2014. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

A cig*nyokkal sem az a baj, hogy cig*nyok, hanem az életvitelükkel.


A Jobbik kerek perec megmondta, hogy a tisztességes embert támogatni fogja, akár cig*ny, akár nem. Aki romboló, bomlasztó hatással van az országra és a társadalomra, azt pedig keményen kezelésbe veszi.


Szerintem ez így van rendjén. Ha így tett volna a Fidesz / MSZP, most nem lenne a Jobbik.

2014. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%
A jobbiknak nincs nagy baja a hétköznapi zsidókkal, a cionista zsidókat utálja
2014. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%

Jobbikos aktivista vagyok. Kampánycsapat tagja és az egyik jelölt jobb keze.


Nincsen veled semmi gond. Üdv a csapatban. A vallás az egy dolog.. sajnos vannak olyan emberek akik nem szeretnek más embereket a származásuk vagy bármi más miatt és ez politikától független. Nekem nagyon sok cigány barátom van. A kampányban is sokat segítettek, de van sok Jobbikos barátomnak is zsidó ismerőse vagy barátja. Mi nem vagyunk kirekesztők. Nem a zsidókkal van a baj, hanem mással.. de az egy másik történet. Ha őszinte akarok lenni, régen ezt "benéztük". Vannak emberek, akik magukat zsidónak nevezik vagy annak láttatják. Velük van a baj. Kimondom: a cionisták. Egy átlag magyar emberrel, akinek a származása vagy a vallása zsidó, azzal semmi gond nincs.


Ölellek barátom!

2014. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
ha egy becsuletes dolgozo ember vagy akkor senkit nem erdekel a szarmazasod vagy vallasod
2014. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 tetro ***** válasza:
25%

22.47

fura, hogy amikor a parlamentben összeírásról beszél egy jobbikos képviselő akkor nem cionistákról beszél, hanem a zsidókról. és nem is teszi hozzá, hogy csak a gazdag cionista bankárokra gondolnak. akkor sem amikor vérvádról beszél.

ahogy cigányokról is csak így egyszerűen kollektíven szoktak beszélni. nem is értem, ha az életmódjuk a gond, akkor miért a rasszuk alapján beszélnek róluk? miért nem a lecsúszott bűnöző rétegről beszélünk, ha arról van szó?

2014. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

Azt hiszem, a Jobbikosok ugyanúgy az előitéletek áldozatai mint a zsidók.


"Vannak rends zsidók/jobbikosok is"...


Sajnos mindkét csapatban egy hangos kissebbség mérgezi meg a csendes többség moderált megitélést.


A zsidók ellen sokszor felhozzák a kettős, vagy inkább a "más" identitást. A legtöbb esetben alaptalanul. De akiknél alappal, azokról nagy a hírverés.


Szerintem a hozzád hasonló magyar érzelmű de zsidó vallású társaság nagyot nőlhetne a Jobbik szemében is, ha a "kétszínű" társaitoktól elhatárolódnátok...

Mindenki, de legalább a többség jobban járna.

De az is igaz, hogy ez kemény erőpróbája a legendás zsidó összetartásnak.

2014. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Na és ezt pont most kérdezted meg,te nagy okos troll!!!
2014. ápr. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!