Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit választanátok? Egyesült...

Mit választanátok? Egyesült Európai Államokat vagy Nemzetek Európáját?

Figyelt kérdés
Én az utóbbit.
2014. máj. 4. 14:29
1 2 3
 21/22 rémuralom ***** válasza:

Mi az a gazdasági hatalom? Ha, teszem azt, te és a házastársad együtt éltek, és éppen meg tudtok élni kettőtök fizetéséből, miközben köztudott, hogy nagyobb létszámú háztartásnak kisebb az egy főre jutó fenntartási költsége, akkor nektek gazdasági hatalmatok van egymás fölött. Tulajdonképpen gazdaságilag függtök egymástól. Ez pontosan ugyanígy működik államok között is. Ezt a jelenséget is lehet kárhoztatni, szomorúnak tartani, de attól még természetes, és nem igazán lehet rajta változtatni, el kell fogadni, hogy így van, és alkalmazkodni kell hozzá, e keretek között kell a lehető legjobbat kihozni magunkból.


A bürokrácia kérdésében abszolút egyetértünk. A bürokrácia minden szinten túl sok (az EU-ban is, a tagállamokban is, a tagállamok alatti további közigazgatási egységeken belül is), és természetéből kifolyólag egyre csak terjeszkedik. Ez a dolognak az ésszerűségi része, amely, mint fentebb írtam, nagyon gyakran tényleg megkérdőjelezhető, de ez sem az EU sajátja, a tagállami kormányzatok döntései is szoktak érthetetlenek lenni. Attól, hogy szövetségi, még nem lesz ésszerű, merthogy jelenleg szövetségi, és mégsem ésszerű. Ha lazább lenne az integráció, akkor sem lenne feltétlenül ésszerűbb. Ha mélyebb lenne az integráció, akkor sem lenne feltétlenül ésszerűbb. Ez a kettő egyáltalán nem feltétlenül jár kéz a kézben.


A haderős példát annak érzékeltetésére szántam, hogy amiket diktátumoknak neveztél, azok nem az EU-diktátumai, hanem a névleg az európai polgárokat, a tagállami kormányokat és a közösséget képviselő egy-egy testület közös döntésének eredménye, amelyet európai polgárok közvetlenül is indítványozhatnak, vagy utólag tiltakozhatnak az európai polgári kezdeményezés keretein belül (egy év alatt egymillió aláírás, legalább hét tagállamból, nem lehetetlen megcsinálni, bár én személy szerint sokallom azt az egymilliót). Teljesen mindegy, hogy mi függetlenségi kérdés és mi nem, Ausztriában a katonai semlegesség olyan kérdés, mint például itthon a magyarföldnemeladó. Azaz teljesen mindegy, mennyire ésszerűtlen a földbirtokosok nemzetiségéhez vagy a teljes katonai - de csak katonai - semlegességhez való ragaszkodás, ez ismét egy olyan tényező, amit nagyon nehéz lenne megváltoztatni. Egyszerűbb elfogadni, hogy Ausztriát jelenleg nem lehet rávenni egy közös EU-s hadseregben való részvételre, a briteket meg a skandinávokat pedig az euró használatára. (Hozzáteszem, a közeljövőben valószínűleg ez a hozzáállás fog eluralkodni az integrációs folyamatokban, ezt nevezik hangzatosan "kétsebességes" Európának: nem várunk minden egyes tagállamra, hogy beszálljanak, példának okáért, a bankunióba, hanem az eurózónában kötelezővé tesszük, a többi tagállamnak meg választhatóvá; aki vesz, annak lesz, aki nem vesz, éhes lesz.)

2014. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nemzetek Európáját, felesleges EEÁ-val erőlködni, pedig én liberális vagyok.


A Nemzetek Európája is egy országok szövetsége lenne, ami nem lenne törvényszerűen soviniszta. A Nemzetek Európája esete azért fontos, mert Európa nyelvileg, kulturálisan túl sokszínű, hogy egy közös mesterségesen összetákolt birodalom legyen.


Mi a közös egy angolban és egy bolgárban? Semmi.

2018. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!