Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha le kéne mondanod fizetésed...

Ha le kéne mondanod fizetésed 10%-ról, hogy az átlag magyarnak jobb legyen az élete, megtennéd?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert sokan közülünk sokat keresnek, (én se keveset) de mihelyt arról van szó, hogy elvegyenek tőlünk (pl. adózás átalakítása), egyből szorítjuk a fogunkat, hogy ez így már nem jó. Mindeközben nyivákolunk, hogy nem jó az ország helyzete...Felajánlanád nettó övedelmed 10%-át, hogy évente 12 család jóllakjon?
2010. jan. 28. 01:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs jó fizetése, úgyhogy én nem tenném meg de szerintem más se.Amúgy is kinek van itt Magyarországon jó fizetése a politikusok meg a nagykutyákon kívül?

Te mennyit keresel havonta ha szabad megkérdezni ?

2010. jan. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen lemondanék - akkor, ha arányosan mindenki megtenné. Tehát a politikusok, cégvezetők lemondanának a 95%-ról (ugye az összes jövedelem beleszámít, az is, ami zsebbe megy), középvezetők 50%-ról, stb. Nem úgy gondolom, hogy ugyanannyit kapjanak, mint én - hanem mindenki a tényleges munkája és felelőssége után kapna. Vezetők többet, de nem tízszer annyit, mint a 2-vel alattuk levő beosztott.


Ezen kívül még abban is biztosnak kéne lennem, hogy nem lopják el! Ugyanis most bármennyiről is mondunk le - ha 10%, ha 20% vagy 50% - azt tuti, hogy ellopják, az ország meg marad, ahol volt.


Még egy harmadik dolog is kellene: hogy ebből a pénzből ne közvetlenül enni adjanak a rászorulóknak, hanem munkát. Munka van bőven: városrendezés, folyórendezés, normálisabb munkaidő (ha mindenki tényleg csak 8 órát dolgozna - de aki akar, csak 6-ot, vagy 4-et - akkor mindenkinek jutna munka).

2010. jan. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Bocsánat, pont erről beszéltem. Akinek már internete van, az nekem ne jöjjön azzal, hogy milyen szarul él!!!!!!!!!

Itt azokról beszélek, akiknek gyakorlatilag nincs mit ennie.

Aki meg azt mondja, hogy villogok a pénzemmel, elmondanám, hogy azok a munkatársaim, akik jobban keresnek mint én, azok SÍÍÍÍRNAK A LEGTÖBBET! Vegyük már észre, hogy nem viszonylatokról beszélünk (Hogy persze a skandinávoknál a minimálbérből is várat építesz), hanem arról, hogy nálunk sokkal kevesebből is élnekemberek bas**a meg! IIIGEN? Szarul élsz? De azért megvan a mikród, meg a számítógéped, ugye? NA, az ilyenek kíméljenek a kommenteikkel. Azok válszát várom, akik fel tudják fogni, hogy a szegénység nem ott kezdődik, hogy nem tudunk Ausztiába síelni menni! Köszi!

2010. jan. 28. 02:05
 4/29 A kérdező kommentje:
01.36...végre valami értelmes ember itten az éjszaka kellős közepén! De én itt egy idealista világra gondoltam, ahol a politikusok nem lopnak (XXDD) Amúgy, ha észrevetted, MO-n nem az számít, hogy lopnak-e, mert ugye tudjuk hogy lopnak (bármelyik oldalról legyen szó), és mégis szavaznak az emberek (mindkét oldalra), tehát a lopás mint olyan kilőve az érvelések közül. Én csak arról beszélek, hogy, ha már az "ÉN" zsebemből kell ezt kihúzni, akkor baj van.
2010. jan. 28. 02:12
 5/29 anonim ***** válasza:
En nem mondanek le rola! Se gazdagkent se szegenykent! Szerintem inkabb a strukturakat kene megreformalni ugy, hogy valoban esely egyenloseg legyen es a szorgalom es/vagy esz keruljon a kapcsolatok helyett eloterben. Ez azonban az allam feladata melyet csak az ott levo szemelyek tudnak ellatni (ugye ahogy Mann fele allam alltal definialva van) az eroszak monopolizalasaval (Weber).
2010. jan. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Egy ideje már csak elvesznek tőlünk, lassan nem marad mit elvenniük, mégis egyre szarabb a helyzet. Talán ha nem tennék zsebre a nagyszerű politikusaink
2010. jan. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanék le mivel a fizetésem majdnem fele így is elmegy adóba. Azt pont ezért szedik be.

Szerintem inkább arra kellene figyelni, hogy mindenki befizesse az adót. Növelni kellene a csalások felderítésének arányát és olyan tövényeket hozni hogy a tulajdonosok anyagilag is felelősek legyenek az irányított cégért és a csödeljárással ne lehessen mindent megúszni.

Illetve valóban jobb lenne, ha munkahelyeket csinálnának a közvetlen segélyezés helyett.

Szerintem nem a pénz kevés, hanem rosszul van elosztva és rengeteg a felesleges kiadás. Például itt ahol lakom a város kb 2 évente csináltatja meg az utakat mert 2 év alatt tönkre megy. Egyszer kellene csak jobban odafigyelni és ha akkor többe is kerülne még mindig olcsóbb lenne mint minden második évben az egészet kifizetni.

Amíg viszont olyan emberek irányítanak akiket szimpátia és nem szakértelem alapján választanak ez nem fog megtörténni.


01:26


Az alapján, ahogy írsz nem a nácik vették volna el hanem Te egy nyilas-keresztes osztaggal.

2010. jan. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

02.19 - Yap, Ezt már külföldön is tapasztaltam. Inkább megcsinálják olcsón, haverral, és két év múlva újracsinálják ugganazzal a haverral - vagy egy másikkal-,minthogy egyszer normálisan megcsinálják. Mondtam is az angol exemnek, hogy francért fizetsz szar munkáért sokat, mikor kicsit drágábbért Örökké tart. (Ja, ez a magyar meg német hozzáállás) de ne felejtsük el, hogy fogyasztói társadalomban élünk, ahol barátaink megélhetése a munka mennyiségén (és nem minőségén) alapul. De ez ismét off....

Szóval, ha az itt jelenlévők 10%-a sem fizetne saját kárára egy szebb jövőért (eltekintve az 50%-os levonásokról, ami rajtam is lecsapódik) akkor mért várunk egy szebb jövőt? Abban biztos vagyok, ha csak 10% lenne a levonás, akkor is ennyi lenne az önként jelentkező (cáfolj meg, ha tudsz)

2010. jan. 28. 02:35
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy még 10%-ot befizetek nem segítene senkinek.

Az adó pont ezért van. Azért fizetem az adót, hogy az állam helyettem elossza azokra a dolgokra amikre szükséges. köztük a szegények segítsége.

Ennyi erővel munkaidőmön kívül rendörködhetnék, hogy nagyobb legyen a közbiztonság, vagy elvégezhetnék más olyan közfeladatot amit más szervezeteknek kellene.

Az állam pont azért van, hogy nekem ne a fentiekkel kelljen fogalkoznom.

Ha még 10%-ot fizetek a nettómból az sem érne jobban célba mint a 40-50% amit már levontak.

Kidobott pénz lenne és én nem kapnék érte semmit és az sem kapná meg akinek szánom.

Arra viszont figyelek, hogy magyar termékeket vegyek akkor is ha a külföldi megfelelője sokkal olcsóbb vagy sajnos néha jobb is.

2010. jan. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Lehet, te nem tudsz róla (mert feketén van sok pénzed és nem adózol), de a többi becsületes állampolgár ADÓT fizet a jövedelmei után!!! Nem is keveset...

Európában nálunk van a legmagasabb mértékű adó.


Bocsi, de elvárom a sok befizetett adóm után, hogy ABBÓL adjanak segélyeket a rászorulóknak és az éhezőknek!


De akinek sokkal több a havi jövedelme, mint amire szüksége van (pl. TE!), annak mindig nyitva áll az adakozás lehetősége : annak adhatod oda, akinek csak akarod! :D


Azért jó ha tudod : nagyon sok kisnyugdíjas és kisfizetésű ember rendszeresen adakozik betegeknek, gyerekeknek, pl. most a haiti földrengésre is nagyon sokan adtak pénzt...


Szóval, tisztázzuk : jelen pillanatban minden magyar dolgozó sokkal többet tesz be a közösbe a adóin keresztül, mint az általad említett 10%!


UTÓSZÓ : nem adakozni kellene, hanem munkahelyeket teremteni, hogy ne legyenek éhező családok!!! (Már Jézus is megmondta : nem halat kell adni az éhezőknek, hanem halászhálót!)

2010. jan. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!