Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha le kéne mondanod fizetésed...

Ha le kéne mondanod fizetésed 10%-ról, hogy az átlag magyarnak jobb legyen az élete, megtennéd?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert sokan közülünk sokat keresnek, (én se keveset) de mihelyt arról van szó, hogy elvegyenek tőlünk (pl. adózás átalakítása), egyből szorítjuk a fogunkat, hogy ez így már nem jó. Mindeközben nyivákolunk, hogy nem jó az ország helyzete...Felajánlanád nettó övedelmed 10%-át, hogy évente 12 család jóllakjon?
2010. jan. 28. 01:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, kérdező te egy igazi barom vagy! Nyivákolunk persze, amikor 100 milliós prémiumok repkednek a levegőben a semmiért. És akkor én mondjak le a minimálbérem 10%-ról?? Na majd ha te neked is 60.000 Ft-ból kellene megélned akkor nem írnál ilyen baromságokat.
2010. jan. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
18%

De azért van sz.géped és neted is, kedves szegény utolsó :)

Hagy ne sajnáljunk már téged....

2010. jan. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék le, így is az átlagbér alatt van a bruttó keresetem, nettóban szerinted mennyit kapok ki? Ebből kiindulva: az én 10 %-ommal, nem sokra mennének... Bár ott tartanék, hogy ilyenen gondolkozzak. Ha bruttó 200-250-et keresnék, akkor igent mondanék.
2010. jan. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%

Igaz,hogy a szegénység ellen az államoknak kellene tennie valamit.De amíg nincs elég munkahely,megfelelő bérezés,addig is kellene a segítség sok tisztességes családnak.

Azért meg ne szóljunk meg senkit,hogy kevés pénzből él,de van internetje.Ha van gyerek a családban,akkor ez szükséges.A legtöbb iskolában ( már az általánosban is),a feadatokat több tanár az interneten adja fel,vagy olyan követelménye van,amit az interneten kell megkeresni.A gyerek nem mehet a szomszédba állandóan és a kevés ingyenes közösségi helyekre sem.

Tapasztalatom,hogy akiknek sok pénze van,vagy magasabb a jövedelme,azoknak nincs szociális érzékenysége.Fontosabb a Tahitii nyaralás,a Welness hotel stb,mint más emberen segíteni.Nagyon kevés a kivétel.

Nyugdíjasként minden fillér kiadást meg kell gondolnom.De ha több jövedelmem lenne,akkor sem szívesen adnék az államnak vagy a különféle alapítványoknak,mert a pénz javarésze nem a rászorulókhoz jutna el.Kivétel a Máltai Szeretetszolgálat,a Baptisták stb.

Keresnék a környezetemben olyan családot,akiknek gondjai vannak,és közvetlenül segítnék rajtuk.

2010. jan. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy sokan volnának. Ha ez a kérdés felmerül, mindenki rosszul keres, de amúgy... ha utána nézne, mire költ az átlagember, ami felesleges, a legtöbb embernél elképesztő összegek jönnének ki éves szinten.

Csak szónokolnak az emberek, hogy ezt meg azt kellene támogatni, miközben valójában azt mondják, hogy erre vagy arra kellene költeni az adómat. Az más kérdés, hogy az nem egy kifogyhatatlan aranybánya.

2010. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem, mert én is kevésből élek, "átlag magyar" vagyok.
2010. jan. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Már így is lemondunk 50+%-ról. Hova már?
2010. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
41%

NEHOGY MÁR AZÉRT NE LEGYEN VKI SZEGÉNY MERT VAN SZÁMITOGÉPE!!bocs sajnálod tölem ezt az ezeréves vacakot is?

aki minimál bérböl él az nyilván k*rva gazdag mert van számitogépe.tipikus gazdag vagy feketén szerezted az összes pénzed az tuti és semmit nem dolgoztál érte.a hozzád hasonlokat ki kéne toloncolni az a minimum.szegénységnek is fokozatai vannak.akinek ennie sincs mit az többségében cigány azokon meg nem segiteni kell hanem kiirtani öket.talán ha eltakarodnának dolgozni lenne mit enniük.

szoval ne oltogassá má itt neked semmi rálátásod nincs a dolgokra onnan a rozsadombrol.no comment.

2010. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%
Én vagyok az átlagmagyar, miért lenne jó nekem, ha 10% kevesebbet kapok?
2010. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
apámmal mi lemondanánk róla,de akkor nem állami szortírozás alapján működjön a kiosztás,hanem mi adnánk oda a 10 százalékot a szegényeknek,mert az csak úgy TUTI!
2010. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!