Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha le kéne mondanod fizetésed...

Ha le kéne mondanod fizetésed 10%-ról, hogy az átlag magyarnak jobb legyen az élete, megtennéd?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert sokan közülünk sokat keresnek, (én se keveset) de mihelyt arról van szó, hogy elvegyenek tőlünk (pl. adózás átalakítása), egyből szorítjuk a fogunkat, hogy ez így már nem jó. Mindeközben nyivákolunk, hogy nem jó az ország helyzete...Felajánlanád nettó övedelmed 10%-át, hogy évente 12 család jóllakjon?
2010. jan. 28. 01:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos épp azok között vagyok, akinek szüksége lenne a pénzre, nemhogy még felajálnjam...két főre jut nálunk egy minimálbér, és így próbálunk boldogulni a párommal (mindketten dolgozunk, csak mindketten 40 ezret keresünk havonta)
2010. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, bocs, látom te is az internettel jössz :D a könyvtárhasználati díj egy évre 200 Ft, azt még kibírom :) a netért meg nem kell fizetni, ha van olvasókártyám
2010. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

05.29-es!

Engem nem kell sajnálni, add te oda a 10%-odat annak akinek akarod. Azért hogy az olyan szemetek mint a te fajtád jobban éljen azért én nem mondok le semmiről.

2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Odaadnám ha 12 család jóllakna belőle. Pedig 90 bruttót keresek.
2010. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

...kérdező, azt még azért döntsd el, hogy az átlagmagyar éljen jobban belőle, vagy a mélyszegénységben élők?

Mert rendesen összekeverted őket a hozzászólásaidban.

2010. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat, valami hasonlóra számítottam.

Kedves utolsó, ja, lehet hogy tényleg összekevertem a szavakat :s

Szóval, nem az volt a kérdésem, hogy az, aki minimálbért keres, az odaadná-e. Nyilván nem. Itt azokról kérdeztem, akik jobban keresnek. És természetesen nem az a kérdés, hogy az 50% -ból kéne-e vagy sem kifizetni az államnak a rászorulókat, hanem, hogy TE, mint ember, ha lenne rá (és nem milliomosokról beszélek) segítenél-e...

Aki meg azzal jön (látom van itt egy-két ilyen értelmes) hogy feketén dolgozok, meg nem fizetek adót, az tehet egy hatalmas szivességet, mert bizony sok éven át takarítottam külföldön budit meg hányást ahhoz, hogy ennyi nyelvet beszéljek, és ilyen munkahelyem legyen.

És nem a Rózsadomb, hanem egy egyszobás albérlet, de biztos hihetetlennek tűnik.

Azt mondjuk nem tudom elhinni, hogy ezen a fórumon csak kisnyugdíjasok, meg minimálbért keresők vannak. Ha ezek a hozzászólások tényleg a valóságot mutatnák, akkor nem lenne egyetlen darab autó sem Budapesten, pláne nem ilyenek (bár nekem nincs)

Mindenesetre köszi a válaszokat :o)

2010. jan. 28. 21:21
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem az adókkal nincs bajom. Lemondanék még plusz 10 %-ról is, ha kapnék érte valamit cserébe. Azért nem hogy a folyton síró amerikába nyaraló nyugdíjasok "kisnyugdíját" ki tudják fizetni, mert még a rezsire se telik. Bár jelenleg csak nyugdíjas ismerősnek van HDTV-je, HD-s lejátszóval és előfizetéssel. A magas adóért cserébe azt kérem hogy CSAK AZ SZAVAZHASSON AKI ADÓT FIZET!!!! Mert amíg a nyugdíjasok-segélyesek vannak többségben addig azok döntenek a választásokról és azoknak fognak a pártok kedvezni. Tök mindegy ki nyer, nyerni csak nyugdíjemeléssel lehet. És ezért ne vegyenek el + 10 %-ot, de ha ettől tudnám hogy ténylegesen az átlagmagyarnak lesz jobb akkor odaadnám.

Én is átlagmagyar vagyok és örülnék ha nem kellene hálapénzt adnom mert meg lennének fizetve az orvosok, vagy kevesebb fogyasztási adó lenne az alapvető fogyasztási cikkeken, vagy nem kellene tízezret fizetni a havibérletért stb..... Szóval visszajönne az odaadott összeg, sőt nem is kellene plusz ha nem így csinálnák. Nincs kire szavazni. Ez van.

2010. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
én nem mondanék le róla mert nem az én dolgom. az én dolgom az hogy adót fizessek amit nyilván meg is teszek. mindenki be fizeti gyakorlatilag a jövedelme háromnegyedét ilyen olyan neveken. nem így van? azt kéne csinálni hogy aki közpénzhez nyúl, és rábizonyítják akkor összegtől függetlenül 20 év fegyház. mindjárt jutna csöröge fánk a szegényeknek.
2010. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
50%
faszikám,én a fizetésem 54%-ról lemondok mivel az utolsó forintig mindent hivatalosan kapok. úgyhogy az idióta kérdéseiddel meny a jó k.... érted neeeem?
2010. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!