Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tisztában vannak az "Én nem...

Tisztában vannak az "Én nem megyek szavazni mert senki se jó" féle emberek azzal, hogy a "tartózkodásukkal" gyakorlatilag a Fideszre szavaznak? (nekik kedveznek)

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem senkinek nem kedvez ez a hozzáállás. Nem értem a logikádat, hogy miért pont a Fidesznek? Hiszen nem adnak le szavazatot senkire... Várom a magyarázatod, mert ne haragudj, de nem egyértelmű nekem a kérdés.
2010. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
75%
Nem, a tartózkodásommal nem szavazok egyikre sem. Nélkülem is tud győzni vagy veszíteni bármelyik párt.
2010. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
47%
Azért tegyünk különbséget azok között, hogy valaki egyáltalán el sem megy szavazni, és azok között, akik ugyan elmennek, de mivel egyik párttal sem tudnak azonosulni, ezért üres papírt dobnak be a ládába. Eredményét tekintve ugyanaz, csak az egyik maximálisan eleget tett állampolgári kötelességének. Szerintem.
2010. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
41%

A kérdezőnek igaza van.Jelenleg a Fideszt tartják a legesélyesebbnek.

A törvény értelmében az a párt győz,amelyik a legtöbb szavazatot kapja.

A Fideszre szavaznak 2 millióan.(csak feltételezés )

Ha mind a 8 millió voksol,akkor ez 20 %.

Ha csak 4 millió szavaz,akkor már 40 %.

Ha csak 2 millió ember megy el szavazni,akkor már 100 %-os a gyózelme.

Ezért nem mindegy,hogy mennyien mennek el szavazni.

2010. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:

mondjuk van 100 ember. ebből 60 fideszes, 20 mszp-s, 20 pedig nem szavaz.


akkor volt 80 szavazat

akkro fidesz 75% mszp 25%.


viszont ha a 20 tartozkodó ember szavaz valami noname pártra, akkor:


60 fideszes, 20 mszp-s, és 20 akármi.

ez 100szavazat.


fidesz 60%, mszp 20% és a többi párt 20%.

így a fidesz már gyengébb lett. Talán ha mindenki szavazna valakire, akkor nem lenne neki 2/3-os aránya.


tehát aki nem szavaz, az a fidesz (és az mszp) erősödését segíti elsősorban (talán még a jobbikét is kicsit).

2010. febr. 2. 15:30
 6/74 anonim ***** válasza:
47%
ez így van
2010. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
43%

"Tisztában vannak az "Én nem megyek szavazni mert senki se jó" féle emberek azzal, hogy a "tartózkodásukkal" gyakorlatilag a Fideszre szavaznak?"


Aki nem szavaz, az nem szavaz. Bármilyen nehéz ezt megérteni :)



"viszont ha a 20 tartozkodó ember szavaz valami noname pártra, akkor:"


Na és melyik legyen az a noname párt, kedves pártatlan kérdező? Azaz: kinek kampányolsz? :))))

2010. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

nem kampányolok, de ha te nem szavazol akkor a fideszt erősíted elsősorban ezt nem lehet megérteni?


hiába kötözködsz, ettől még ez lesz.

2010. febr. 2. 16:06
 9/74 anonim ***** válasza:
91%

Az "Én nem megyek szavazni mert senki se jó" féle embereket ez abszolút nem érdekli.

Nekik tökmindegy, hogy ki alakít kormányt, mert szerintük mindegyik ugyanolyan rossz.

Attól nem fognak elmenni szavazni, hogy te megmondod nekik, hogy ezzel a FIDESZt segítik. Attól még nem fognak reális jövőképet látni egy pártban sem.


L

2010. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
65%
Nem más pártnak kampányol a kérdező mint a dicsőséges, fenséges, makulátlan MSZP-nek! Tapsot neki!
2010. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!