Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha esetleg a Jobbik nyerné...

Ha esetleg a Jobbik nyerné meg a választásokat, lenne valami változás a cigányokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár ők mondták, hogy kéne valamit tenni a cigány bűnözés ellen...
2010. febr. 4. 08:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A "honnan tudjam, nem vagyok én jós" és hasonló kommenteket nem kérek, csak olyan szóljon hozzá akinek van normális véleménye és értelmesen hozzá tud szólni a kérdéshez, köszönöm!
2010. febr. 4. 08:31
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem fogja megnyerni, így semmi értelme ezen agyalni.

Bejutni bejuthat, de az nem megnyerés. X%-kal meg csak zsarolgathatja a nagyokat. Az SZDSZ-nek ez anno jól bevált, de a Fidesz most elvileg erősebb lesz annál, semhogy pár szazalékok összevadászgatására szoruljon. Eltekintve talán a 2/3-os dolgoktól, de gyanítom, azokhoz még az MSZP-vel is előbb állapodnának meg, mint a Jobbikkal.

2010. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Egytértek az előzővel.
2010. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Nem lenne,csak rosszabb lenne a helyzet.
2010. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha megismételné az EP-eredményét (15%), már az is óriási siker lenne tekintettel a magasabb részvételre az országos választáson. Szóval a Jobbik aközelében se lesz a hatalomnak.


A cigányok helyzete pedig akkor fog rendeződni, ha fellendül a gazdaság. Ebbe a kérdésbe a Jobbik nem tud és nem is fog beleszólni.

2010. febr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
A cigányok a fejlett gazdaságú európai országokban is ugyanolyan pofátlanok, mint nálunk, nézd meg az olasz vagy a finn eseteket pl. De a Kanadában bevezetett vízumkényszer sem meglepő... Jó lenne túllépni ezen a gazdaság dumán és észrevenni, hogy a 80%-uk nem is akar dolgozni. Speciális hozzáállást igényelnek, és igenis munkára KELL fogni őket, mert maguktól nem fognak elmenni. Ezt pedig a töketlen politikai elit nem lenne hajlandó soha beismerni, mert a saját szavazóbázisukat gyengítené (ugye nem mindenkit lehet megvesztegetni 300 ft-os kajajegyekkel). Én örülnék, ha bekerülne a Jobbik a Parlamentbe, legalább felzavarná kicsit az állóvizet.
2010. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

a jobbik azt hirdeti, hogy egyenlő elbánást akar adni mindenkinek, úgy értem ,egyenlő jogokat és kötelességeket. Nem lenne a cigány alacsonyabb rendűként kezelve, de ha bűnözik, akkor ugyanúgy megbsznák mint a magyart.


Nyilván a legelső lépés az integrációhoz, hogy szokjunk a rasszista dumáról. EL kell ismerni, hogy a cigányok le vannak maradva az oktatásban és a felzárkózáshoz speciális képzésre van szükségük.

Sorolhatnám még mit mondanak, én bízok bennük, de a program nem több mint ígéret. Hogy betartanék e, az akkor derül ki ha egyszer hatalomra kerülnek.

2010. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2010. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lenne.

Én drukkolok nekik, de az biztos, hogy most nem nyerik meg a választálsoka.


Viszont 2014-ben simán megnyerhetik.

Hajrá jobbik.

2010. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért butaság lenne elkönyvelni,hogy biztos nem nyerik meg a választásokat.Az EP választások előtt legjobb esetben 5% körül jósoltak nekik,ehhez képest ennek a háromszorosát érték el.Én bízom benne hogy nyerni fognak.Egyébként igen,lenne változás.A cigányok kénytelenek lesznek dolgozni és vége a "poronytbiznisznek"!
2010. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!