Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavaznátok egy nemzeti...

Szavaznátok egy nemzeti konzervatív liberális pártra illetve szerintetek szükség lenne egy ilyen pártra Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 12:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
konzervatív liberális??az milyen?
2010. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A konzervatív liberalizmus vagy jobboldali liberalizmus az az irányzat, mely összeegyeztethetőnek tartja a hagyományos, konzervatív, jobb oldali értéket - úgy mint hazaszeretet, család, vallási értékek tisztelete, a meglévő intézmények iránti tisztelet - a liberális eszmékkel. Tehát a liberális elveket lassan, konzervatív módon akarja érvényesíteni, ahogy a közfelfogás változik.
2010. febr. 5. 12:47
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Mivel magamat konzerv liberálisnak tartom, örülnék ha volna ilyen párt Magyarországon. Hogy szavaznék-e rá, az a párttól, a programjától és a vezetőségétől függne.
2010. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ez hasonlít az mdf-re?
2010. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Várom a lepontozást: Én Orbán véleményét osztom a liberalizmussal kapcsolatban, aki azt mondta, hogy a liberalizmus eszmerendszere soktekintetben egy nagyonis elfogadható eszmerendszer, de ma, a fejlett demorkáciákban már kiteljesedett a liberalizmus, megvalósultak céljai és ez az eszmerendszer már nem tud újat adni, de el kell ismerni az értékeit, védeni kell az eddigi eredményeket.

Nem tudom, milyen célokra gondolsz, amit még el kellene érnie a liberalizmusnak?

2010. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
konzervatív liberalizmus :D olyan nincs :D
2010. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

De van.


Én is konzervatív liberálisnak tartom magam. És nagyon szeretnék már egy ilyen pártot a magyar politikai palettára, és ezért fogok az MDF-re szavazni, hátha ők azzá válhatnak.

Most még nem azok.

2010. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Egy Nemzeti liberális párt megszervezését szeretném

a hasonlógondolkodású embereket várom a blogomra.

A blog címe : [link]

2010. febr. 5. 14:11
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

Körülbelül a reformkori magyar politikusok képviseltek hasonló eszméket.

Amúgy nem támogatnék ilyet.

A polgári-demokrata-köztársasági világgal van baj, úgy ahogy van.

2010. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én ott tartok, hogy egyre sincs szükség, pláne szélsőségre. Ne tévesszen meg a báránybőrbe bújt farkas.
2010. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!