Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Elfogadnátok a Középeurópai...

Elfogadnátok a Középeurópai Konföderáció megalapítását?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a posztkommunista közép-európai országok-melyek jelenleg az EU gyarmatai, rabszolgái- kiválnának az EU-ból és egy konföderációt alkotnának egységes gazdasággal, hadsereggel, iparral stb. Persze NEM KOMMUNISTA KORMÁNYZÁS LENNE. Ehhez persze egy rendszerváltás is kell az összes tagállamban.

2015. jan. 21. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, igen, a tagállamoknak saját oktatási rendszerük van és ott az anyanyelvükön oktatnák a diákokat. Csak szövetségi szinten lenne a hivatalos nyelv...


10-es, ezek jó felvetések, bevallom, ezeken nem gondolkodtam :D Vagyis úgy gondoltam, hogy a szövetségi törvényhozás alsóházában felosztanák a képviselői helyeket olyan arányban, amennyi az adott nemzetiség lakossági aránya az egész szövetségi államon belül. Tehát ha a magyarok aránya 10% az egész államon belül, akkor pl. egy 100 fős alsóházban 10 mandátum illetné meg a magyarokat. Ha a románok aránya 20%, akkor őket 20 stb. És ezeket nem a lakosság választaná, hanem a tagállamok országgyűlései delegálnák. De hogy ez milyen rendszer alapján menne, azon nem gondolkodtam, és a szenátuson sem, hogy azokat ki és hogy delegálná...


És azon sem gondolkodtam, hogy a szövetségi minisztereket ki nevezze ki :D Ez is jó felvetés. Viszont az elnöki tanács tagjait akár közvetlenül is választhatná az adott tagállam (minden tagállam egyet).


A főhatalom egyébként az elnöki tanács kezében lenne, kb. mint az USA-ban.

2015. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐ ÉS VÁLASZOLÓK: RÁTAPINTOTTATOK A LÉNYEGERE


1: a demokrácia itt fiatal, a szó szoros értelmében, hiszen én úgy látom, hogy igazán csak a fiatalok hisznek benne, ezért ilyen országra még várni kell


2: pontosan azért vagyunk rabszolga-gyarmat-occsó munkaerő szolgáltató, mert nem bíznak meg bennünk, mert posztkomcsik vagyunk, vagyis egy kis mutyi (nem lázadok, nézzétek meg a ruszkiknál mi volt, és ahoz képest ugyanazok a politikusok, na meg az aranyvécés maffiózók, miközbe a köznép csak szopja a f**zt) és egy kis nacionalizmus egyenlő kommunizmus... ha az új generáció felzárkózik, és nekiáll lopkodni/elnyomni, mint az előző akkor nem lesz itt jó világ, mert a nagyfiúk külföldről soha sem fogják hagyni

2015. jan. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 20 éves vagyok és hiszem, hogy ha a jelenlegi patkányok eltűnnek a kormányból, akkor még talán lehet itt valami :) Persze csak időben tűnjenek el/legyenek eltüntetve :)
2015. jan. 25. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!