Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ez hogy vitelezhető ki Magyaro...

Nlorant82 kérdése:

Ez hogy vitelezhető ki Magyarországon?

Figyelt kérdés

Magyarországon a parlament fenntartása túl drága mert mint mindenki tudja 4 évente cserélik az egész vezetést akik mindig megszedik magukat régen a királyok idejében a király egyszer megszedte magát és kész! Ezért érdemesebb lenne újra a királyságot visszaállatni ezt hogy lehetne véghez vinni? Az alkotmány korlátozza a hatalomátvételt és az hogy a teljes irányítás papíron egy kézbe kerüljön hogy és min kellene módosítani hogy ez mégis megtörténhessen? Hogy lehet átvenni egy országban a hatalmat teljes mértékben? Orbán Viktor sikeresen legyőzte a kommunista rendszert mások a náci rendszer is legyőzték tehát van mód valahogy legyőzni a jelenlegi rendszert és átvenni a hatalmat de hogy kell ezt csinálni? Sajnos az Iskolák pont azt nem oktatják hogy lehetsz vezető a saját országodban! Nekem nem felel meg a jelenlegi rendszer mert a NÉP nem buta hogy a feje felet döntsenek ezért is szeretnék egy ideglenes királyságot Magyarországon hogy közben hozzászoktassam az embereket ahhoz hogy nem is kell központi hatalom mert nem fogyatékosak hogy ne tudnának ők maguk dönteni központi vezetés nélkül aki jelenleg helyettük dönt! Sajnos a mai emberiség azt hiszi szükséges egy központi vezetés egy kormány mert a nép nem képes vezetni a saját országát csak hogy itt bajok vannak mert az állam alkalmazhat erőszakot ellened Te viszont nem az állam ellen akkor hol az egyenlőség hol a szabadság mert ha valakinek többet szabad a másiknál az diktatúra és rabszolgaság mégis ezt nevezik Demokráciának egyesek! Én azt szeretném ha egyelőek lenének az emberek és mindenki szabad lenne pont ezért kell egy ideiglenes királyság Magyarországon mert így a jelenlegi Diktatórikus rendszer híveit át lehetne programozni ez idő alatt (elme orvosokkal) ha ez nem sikerülne adott esetben akkor az adott személyt ki iktatná a királyság így nem lenne gond! A kommunizmus emberiéivel ill a nácikkal is ezt csinálta a következő rendszer! Lásd Biszku Béla ügye (ilyen idősen megbüntetni valakit azért mert parancsot teljesített nem helyes de még is megteszik)! Magyarországon a rendőri visszaélések a plafont súrolják pl mikor Örkényben megölték hátulról azt a Roma férfit aki a házából jött ki Baltával:


V. cikk

Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.


VI. cikk

(1) Mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák.


Ez a két pont az alkotmányból való ezek szerint a rendőrség sajnos ezt nem ismeri mert mindenki vétheti az otthonát és az otthonában nem állítható elő senki sem mert az a magán tulajdonod ergo nem az államé így oda csak és kizárólag a Te felhatalmazásoddal mehet be rendőr EGY SZABAD ÉS DEMOKRATIKUS ORSZÁGBAN DE EGY DIKTATÚRÁBAN ONNAN IS ELŐÁLLÍTHAT AZ UTCÁN MEGERŐSZAKOLHAT LÁSD ÉGERHÁZI ZSANETT ÜGYE MEGÖLHET A RENDŐRÖSÉN KOHOLT VÁDAK MIATT LÁSD IZSÁKI GYILKOSSÁG FAJ GYŰLÖLETBŐL MEGÖLHET AZ OTTHONODBAN LÁSD ÖRKÉNYI GYILKOSSÁG! Tehát bármit megtehet az ÁLLAM! Te mit tehetsz? SEMMIT HA JOGOS ÖNVÉDELEMBŐL MEGVÉDED MAGAD A RENDŐRREL SZEMBEN AZ AZONNAL SÍRVA FAKAD ÉS HIVATALOS SZEMÉLY ELLENI ERŐSZAKÉRT FELJELENT DE AZ NEM SZÁMÍT HOGY Ö TÁMADT RÁD ÉS CSAPATBAN TETTE MERT ÁLTALÁBAN EGY RENDŐR NEM ELÉG BÁTOR AHHOZ HOGY EGYEDÜL INTÉZKEDJEN! ÉN EGY BÉKÉSEBB EGYENLŐBB VILÁGOT SZERETNÉK AHOL NEM TÁMADHAT RÁD A RENDŐR A HÁZADBAN MONDVA CSINÁLT OKOKKAL! SAJNOS NEM LESZ MAGYARORSZÁGON FORRADALOM MERT A MAI FIATALSÁG CSAK BULIZNI SZERET ÉS BÁRMIT MEG TEHET VELE A KORMÁNY NEM ZAVARJA EL ÉN IS FIATAL VAGYOK DE ÉN MEGTENNÉM CSAK NEM TUDOM HOGY KELL MERT NEM TANÍTOTTÁK MEG! Kossuth idejében hogy robbant ki a forradalom mi kell ahhoz hogy kirobbanjon és mitől bukik el vagy mitől győz egy forradalom? A forradalmak idején befoglalják az állami médiát és a palamenetet de ha ezt ma megteszi valaki lecsukják pedig valahogy meg lehet tenni mert régen megtették mi hiányzik hogy ne csukják le a parlament élfoglalóit mit nem tanítottak meg? Aki rendelkezik e Titkos tudással azt Privát üzenetben is megoszthatja velem!



2015. márc. 22. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos az Iskolák pont azt nem oktatják hogy lehetsz vezető a saját országodban!"


- Eddig olvastam. Sajnos nem bírtam ki röhögés nélkül. Ha sikerül leküzdenem, folytatom az olvasást.

2015. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 LazyJones ***** válasza:
100%

Kedves Első!

Lelkileg készülj fel további izomgörcsökre. Én egy mondattal tovább jutottam, de hiba volt!


Kedves Kérdező!


Nem lenne jobb ilyenkor még aludni, vagy olvasni valamit? Mondjuk valami olyat, ami az általad hiányolt tanulást segíti?

2015. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ha olyan okos vagy nem röhögő görcsöt kell kapni hanem válaszolni a kérdésre de azért nem válaszolsz mert nem tudod a választ igaz? Ha meg tudod azért nem válaszolsz mert félsz hogy nem ez a rendszer marad meg?

Pont az ilyen válaszokból derül ki hogy le van butítva az ország! Gondolt végiga amit írtam!


Nekem nem felel meg a jelenlegi rendszer mert a NÉP nem buta hogy a feje felet döntsenek ezért is szeretnék egy ideglenes királyságot Magyarországon hogy közben hozzászoktassam az embereket ahhoz hogy nem is kell központi hatalom mert nem fogyatékosak hogy ne tudnának ők maguk dönteni központi vezetés nélkül aki jelenleg helyettük dönt! Sajnos a mai emberiség azt hiszi szükséges egy központi vezetés egy kormány mert a nép nem képes vezetni a saját országát csak hogy itt bajok vannak mert az állam alkalmazhat erőszakot ellened Te viszont nem az állam ellen akkor hol az egyenlőség hol a szabadság mert ha valakinek többet szabad a másiknál az diktatúra és rabszolgaság mégis ezt nevezik Demokráciának egyesek! Én azt szeretném ha egyelőek lenének az emberek és mindenki szabad lenne pont ezért kell egy ideiglenes királyság Magyarországon mert így a jelenlegi Diktatórikus rendszer híveit át lehetne programozni ez idő alatt (elme orvosokkal) ha ez nem sikerülne adott esetben akkor az adott személyt ki iktatná a királyság így nem lenne gond! A kommunizmus emberiéivel ill a nácikkal is ezt csinálta a következő rendszer! Lásd Biszku Béla ügye (ilyen idősen megbüntetni valakit azért mert parancsot teljesített nem helyes de még is megteszik)! Magyarországon a rendőri visszaélések a plafont súrolják pl mikor Örkényben megölték hátulról azt a Roma férfit aki a házából jött ki Baltával:


V. cikk

Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.


VI. cikk

(1) Mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák.

2015. márc. 22. 08:56
 4/23 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogyha létre lehetne hozni egy ilyen igazságos, tökéletes rendszert, ami már bőven az utópiákhoz sorolható, akkor már megtették volna.


Amúgy a sikeres forradalomhoz nem kell más csak egy olyan kritikus méretű embertömeg, amely ellen a hadsereget sem merik kihívni, hogy szétlőjék. Ha ez nincs meg, akkor szétkergetik mint 2006-ban a tüntetéseket, vagy annyira erőtlen, hogy még arra sincs szükség.

2015. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Na, akkor visszakérdezek: fejtsd már ki, mi is történt Égerházi Zsanettel.
2015. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én le vagyok butítva, de Te olyan katasztrofális helyesírással írsz, hogy konkrétan fáj olvasni az írásod. Emiatt nem nagyon fogsz kapni érdemi választ.
2015. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a szövegértésed borzalmas, amit a bemásolt alaptörvényes szöveg egyéni értelmezése egyértelműsít. Így ne csodálkozz, ha azt hiszed, hogy nem tanítanak semmit se a suliban.


"Diktatórikus rendszer híveit át lehetne programozni ez idő alatt (elme orvosokkal) ha ez nem sikerülne adott esetben akkor az adott személyt ki iktatná a királyság"

A királyságod mégis miben különbözne a diktatúrától?

2015. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 LazyJones ***** válasza:
100%

No akkor, hogy csak a legkézenfekvőbb hibáidat soroljam fel, teljes tudatlanságomban:

1. A jelenlegi vezetést a NÉP választotta meg. Vagyis elfogadta, hogy a szabályokat az általa megválasztott emberek alakítják.

2. Nem Orbán Viktor győzte le a kommunizmust, a kommunizmus összeomlott, és Gorbachev volt az, aki bejelentette, hogy a Szovjetunió felbomlik. A magyar államformát pedig az MSZMP-t felváltó rendszerváltó pártok (többen) alakították ki.

3. Nálunk pontosan megtanították. Tanulj jogot, szerezz hírnevet, szerezz támogatókat, alakíts pártot, és nyerd meg a választásokat. Onnantól rajtad, és a népen múlik, hogy mennyi dolgot tehetsz meg.

4. Azok után, hogy egy átlagos magyar azt sem tudja, miért kell adóznia, és hogy az adókból mit kell kifizetni, vagy mondjuk hogyan működik egy ország gazdasága, én erősen kételkedem abban, hogy mindenki képes lenne egy ilyen utópisztikus rendszerben élni és gondolkodni.

5. TE így gondolod. ÉN nem. Akkor neked kell, hogy igazad legyen? Hol van itt az egyenlőség?

6. Meséld el az ukránoknak, hogy miért is nem tudtak erőszakot alkalmazni a vezetéssel szemben. Ja, és a 48-as magyaroknak, az 56-os magyaroknak, a varsói gettófelkelés tagjainak, vagy a spanyol polgárháború katonáinak, a szovjet bolsevik forradalom résztvevőinek. És ez csak az elmúlt kb. 100 év termése, európából.

7. A demokrácia arról szól, hogy minden ember jogilag egyenlő. Picit utópia, de közelítünk hozzá. Vagyis azt jelenti, hogy szinte bárki kerülhet vezető pozicióba, ha a többség támogatja, és azt is, hogy bárki el is mozdítható onnan, ha a többségnek tele lesz vele a hócipője. A királyokat viszont nem szokás négyévente megújítani.

8. Ha egy hatékony bombázóhoz még jelenleg is kell 2 ember, ha egy harckocsihoz kell 4-5, miből gondolod, hogy egy országot, aminek nemzeten belüli, nemzetközi, kisebbségi, gazdasági, szociális, stb. ügyekkel is foglalkoznia kell, képes lenne egyetlen ember kézben tartani?

9. Az emberek nem hülyék, de azért te átprogramoznád őket, mert végülis, mégis csak hülyék. No comment.

10. Örkényen megöltek egy roma férfit, akinek épp börtönben lett volna a helye, és valahogy nem előre tartott kezekkel jött elő, hogy bocsi, elfelejtettem, mehetünk, hanem egy baltát suhogtatva. Ráadásul vizsgálat folyik a rendőrök ellen, szóval annyira mégsem tehetnek meg következmények nélkül bármit...

11. V. cikk "...ezeket közvetlenül fenyegető >JOGTALAN< támadás..." A rendőrnek JOGA VAN bemennie a házadba, letartóztatni, vizsgálati fogságba vinnie, vádat emelnie, meg pár ezer másik dologhoz. Neked is van jogod a hallgatáshoz, csak sajna nem élsz vele...

12. Szóval ha kimegyek az utcára, lelövök 200 embert, majd becuccolok, és csak a haverok jönnek és hoznak nekem kaját életem végéig, akkor az tartható, mivel az én házamban, én otthonomban nem nyúlhatnak hozzám? Picit mintha hibás lenne a rendszer, nem?

13. A magántulajdon a tied, ÉS az államé. Annyiban a tulajdonod, hogy pl. az állam csak akkor veheti el, ha kárpótol érte, de erre kötelezve van. Ezen kívül a lakhatás pl. ott indul, hogy az állam engedélyezi, hogy hol, mit építhetsz, vagyis az ő területén melyik részre mondhatod azt, hogy ezt most te használod. (Építési engedélyek és a többi, bár hiába mondom...)

Hol tartunk? 14?

14. Égerházi Zsanett ügyében több hónapos nyomozás, és vizsgálat folyt, ami után a rendőröket felmentették. Az, hogy valaki visít, még nem jelenti azt, hogy tényleg bántották.

15. Javíts ki, ha tévedek, de mindkét rendőr sittre ment az eset miatt. Szóval mégsem tehették meg büntetlenül. Ilyen erővel te is megölhetsz bárkit, csak téged is bekasztliznak miatta.

16. Vizsgálják, hogy faji indíttatású volt-e az eset. Van, amikor egy kisebbségit megölnek, de ettől még nem válik minden eset rasszista indíttatásúvá. Még egyszer megjegyzem: nem egy makulátlan életű, jóravaló dolgos emberről van szó, hanem olyasvalakiről, akinek volt már ügye a törvénnyel, és támadóan lépett fel (legalábbis az elején biztosan) a kiérkező rendőrökkel szemben.

17. A rendőrök leginkább azért vannak párban, hogy egymást felügyeljék, és ne legyen az, hogy egy rendőr bármit megtehet, amit gondol, ugyanis tanúnak ott kell lennie mellette egy társának. Ugye, kicsit irreális az az elképzelés, hogy 3 rendőr PONT akkor, PONT ott, PONT azt az embert akarta eltenni láb alól, PONT úgy, hogy épp körözés alatt volt, PONT akkor, amikor baltával a kezében játszott? Ugye?

18 A forradalom kezdetéhez, közepéhez, végéhez is ugyanaz kell: megfelelő támogatottság, és közös akarat. Szóval ha nem látsz forradalmat, van egy rossz hírem: nem támogatják elegen ezt az ötletedet (sem).



Elég ennyi, vagy folytassam, ohh bölcs mester?

2015. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Orbán Viktor sikeresen legyőzte a kommunista rendszert" - orbán senkit nem győzött le, és épp most építi újjá a kommunista rendszert.


" Én azt szeretném ha egyelőek lenének az emberek és mindenki szabad lenne pont ezért kell egy ideiglenes királyság Magyarországon" - MI VAN??! egyenlőség ezért királyság?


"a jelenlegi Diktatórikus rendszer híveit át lehetne programozni ez idő alatt (elmeorvosokkal) ha ez nem sikerülne adott esetben akkor az adott személyt ki iktatná a királyság így nem lenne gond" - diktatúra helyett egy másik diktatúra? egy terrorállam?


"Örkényben megölték hátulról azt a Roma férfit" - mégis mit kéne tennie a rendőrnek, ha egy körözött férfi hirtelen baltával támad a rendőrre? Egy bűnöző, akit már jogerősen elítéltek, a börtön elöl menekül, baltával megy a rendőrre!


"Aki rendelkezik e Titkos tudással" - na, ez már sok!


Alapíts pártot, indulj a választáson, nyerj, vagy csinálj forradalmat, és tied a hatalom!

(de én akkor menekülök!)

2015. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd végig kérdező mielőtt a rendőrségről véleményt mondasz.

Én az amerikai alkotmány második cikkelyét venném át legalább,vagy éppen az egészet az mégjobb.

A királyság érdekes lenne a külsőségek miatt,de nincs olyan ember aki nálunk erre alkalmas lenne.

Egy király született arisztokrata illetve nemes.Így nevelték,erre a feladatra.Optimális esetben persze.

Vagy mint a mesében?:)

Mindenesetre nem egy újgazdag majom.

2015. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!