Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy melyik pártra szavaztok?

Figyelt kérdés

Ha egyikre sem szavaztok, akkor milyen lenne az, amire leadnátok a voksotokat?

Ha már szavaztok, azért szavaztok, hogy ne az ellenoldal kerüljön hatalomra?

Akik szavaznak,el tudnának képzelni valamilyen jobb pártot? Milyen ideológiát képviselne az a párt?



2015. ápr. 6. 22:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod, mi az, hogy érdek? Meg hogy mi az: képviselet?

Ha tudnád, nem kérdeznél ilyent. Az ember elképzeli, mi fontos neki. Mik azok a dolgok, amik mindenkinek kellenek, különben senkinek se lesz jó. Amikor ez megvan, körbenézünk, kit lehetne megbízni azzal, hogy képviseljen bennünket, amikor mindezekről határoznak (mert ugye mégse mehet oda egyszerre 10 millió). És aki a leginkább az akarja, amit én, azt választom.

Mit nem teszek biztosan? Azt tudom, hogy a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" gondolatmenet nekem nagyon káros, mert a szomszéd is ezt fogja gondolni, de az már az én tehenem lesz. Ezért tehát biztosan nem választok valakit csak azért, hogy a másiknak rosszabb legyen. Ahhoz, hogy ezt megtegyem, a világ ostobájának kellene lennem.

Ma csak jobb pártot tudok elképzelni. De a választás nem képzeletben játszódik, ezért két lehetőségem van. Vagy a meglévők közül választom a a legjobbat, vagy létrehozok magam egy pártot.

2015. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!