Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Röviden mi a különbség a...

Röviden mi a különbség a demokrata és a republikánus párt között?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam utána, de nekem csak árnyalatnyi különbségek tűnnek fel és a lényeget nem nagyon tudom belőle kiragadni...aki ért hozzá, letudná írni egyszerűen, érthetően, hogy mi is a különbség pontosan?

2015. aug. 22. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon durván a demokraták a szociálisabb érzékenységű baloldal, a republikánusok a konzervatív jobboldal. Az a vicces, hogy a 19. században ez még fordítva volt, aztán szépen helyet cseréltek.


De igazi nagy különbség tényleg nincs köztük

2015. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, ami itthon a Fidesz és az MSZP között: a szavazóknak szóló szövegeken kívül semmi.
2015. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, de elvekre gondoltam főként.:D
2015. aug. 23. 14:33
 4/6 anonim válasza:
a demokratak a baloldal, a republikanusok pedig a jobb, inkabb az elnokjeloltek kozott vannak kulonbsegek
2015. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam is, de konkrétabb elvekre gondoltam... pl az hogy liberális meg stb stb, de mindkettő az és lényegesebb különbségeket nem találtam, csak azt olvastam még, hogy a módszereik különbözőek inkább..és azért kérdezem, hogy mégis mi teszi a differenciát..
2015. aug. 25. 19:46
 6/6 anonim válasza:
a republikanusok tokosebbek ami a kulpolitikat illeti (pl.Bush), a demokratak viszont inkabb a belpoltikara fokuszalnak pl. tamogatjak a meleg hazassagot,ingyenes oktatast stb.
2015. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!