Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A politikai felmérésekben (...

A politikai felmérésekben ( ki melyik párttal szimpatizál ) miért nem kérdezik meg a 16-17 éveseket? 2018-ban már ők is szavazni fognak.

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy a fidesz erősödött, a jobbik gyengült az elmúlt időszakban. De ezt csak a felnőttek véleménye alapján mondják.

Végeztem egy kisebb felmérést az ismerőseim között ( én 17 vagyok, a megkérdezettek szintén 16-17 évesek ), és 100-ból 82 biztos jobbik szavazó, 6 szimpatizál vele ( ha nen lesz más arra szavaz ), 3 a fideszre szavaz, 2 nem akar szavazni, a többiek pedig megoszlanak ( van 1 DK-s, 2 MKKP-s és 4 MSZP-s ).

Ezután egy héttel megkérdeztem még 20 embert ( igazából többet, de ennyien válaszoltak mostanáig, sokan vannak akik nem foglalkoznak politikával ), akikből további 15 jobbikos, 1 fideszes, 1 MSZP-s és 3 jobbik szimpatizáns ( azaz ha nem lesz más ).

Ez nem hivatalos, nem újság végezte, hanem én az ismerőseimmel.

De az eredmény az, hogy a fiatalok körében a baloldali pártok ( külön-külön ) és a fidesz gyengébbek, a Jobbik viszont igen erős.

Ez persze nem jelenti azt hogy mindehol így van, lehet hogy kukutyinban meg pont az MSZP vagy a Fidesz az erős.

A kérdés az, hogy miért próbálnak már most tippelni, hogy ki nyer 2018-ban, anélkül hogy megkérdeznék a jövendőbeli szavazókat?


2015. dec. 16. 23:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja a Fidesz megcsinálta, jól nyomorba is döntötte a dolgozó réteget! De egyébként aranyos vagy, hogy itt handa-bandázol, de épkézláb érvet te sem tudsz fölhozni a flat tax mellet, mert kevered a családi adókedvezményt az egykulcsossal...
2015. dec. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem kevertem semmit. Az egykulccsal senki nem járt rosszabbul, mert annak ellenére, hogy kivezették az adójóváírást, megemelték a minimálbért.

Tehát a legszegényebbek azelőtt semmit nem adóztak, most meg igen, de ha van gyerekük még többet is kaphatnak, amire eddig nem volt lehetőség. Tehát meg lehet azt csinálni amit előtte. Csak gyereket kell vállalni.


Amikor elkezdtek a bulvárgazdasági oldalak számolgatni, hogy ki jár rosszabbul rendszeresen belekeverték a családi adókedvezményt, hogy bebizonyíthassák a fenti ellenkezőjét.


Most megint más történet ki is kap ma Magyarországon tényleges minimálbért, és mi is az a "nyomorba taszítás".

2015. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Egyébként a dolgozó rétegbe tartozok én is (mert dolgozom 700ft nettóért), és ha sikerül elvégezni a fősulit akkor mérnök leszek. Akkor majd nem dolgozó leszek, mert jobban járok majd a 200as nettómmal az egykulcsos rendszerrel?


Mint mondtam dolgozom, mert dolgoznom kell. A szüleim csórók, viszont a szociális rendszer úgy gondolja, hogy mivel az egy főre eső jövedelmünk (az apámnak és nekem) 60 ezer ft, ezért nem számítunk szociálisan rászorulónak.

Fel kell vennem a diákhitelt és mellé dolgozni is. Egy forintot nem kapok otthonról.

Ismerek valakit akit havi 60 zsebpénzzel támogatnak + kap szoctámot (kb havi 20 ezer) meg kollégiumi díj mérséklést, csak mert hárman testvérek és akkor húúúú de hátrányos helyzetűek.


Na ezért nem hiszek a szociális rendszerben. Ennyi erővel nyugodtan maradhatott volna az a 16% SZJA és a 27% ÁFA is apámnál.

2015. dec. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hallod ez aztán a mentalitás, mindenki minmálbért keres vagy menedzser szerinted, hát baromira nem! Pont azt az alsó középosztályt nyírta ki az egykulcsos, ami amúgy agyon van terhalve, tetszik vagy sem, de az egykucsossal a keresők nagyjából 60%-a rosszabbul járt! Ez a rendszer csak a gazdagoknak jó, ja és akkor még nem is beszéltünk róla, hogy cserébe többek közt behozták a 27%-os ÁFÁt, amit nem ok nélkül neveznek a szegények adójának, mert azt ugye mindenkinek fizetni kell, aki itthon vásárol.

De igazából nem értem mit nem lehet ezen érteni az egykulcsos adó egy olyan országban mint Magyarország igazából senkinek sem jó, még a látszólag jól járónak sem, mert hosszabb távon hazavágja a belső fogyasztást, ha nincs konstantan komoly gazdasági növekedésed. Márpedig ez a mostani Kánaán, hogy alacsony olajár meg alacsony infláció alacsony kamatokkal nem fog örökké tartani, lásd a Fed döntését, amit mi is meg fogunk érezni.

2015. dec. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
És ki az alsó középosztály? Mivel foglalkoznak azok az emberek?
2015. dec. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja bocs, akkor léptem, ha van valami, amit megtanultam, hogy a mérnökökkel politikáról meg társadalmi kérdésekről ne vitatkozzak, mert khm. igen korlátoltak a lelkeim a téren, meg elvannak ájulva attól, hogy majd milyen keresettek lesznek a munkaerőpiacon a többiek meg szerintük le vannak sz.rva.
2015. dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"És ki az alsó középosztály? Mivel foglalkoznak azok az emberek?"


Ez most komoly? Mert ebben a gyári alkalmazottól az egészségügyi dolgozókon át a szolgáltató szektor bizonyos rosszabbul fizetett alkalmazottaiig mindenki beletartozik.

2015. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ők nem az alsó közép, ők az alsó osztály. A létminimum és kicsit felette. Tudod mi az? Nem, nem a szegénységi küszöb :). Az alsó közép az orvosok tanárok stb. (kis szociológiai kitekintő, nézz utána ezeknek a fogalmaknak és hogy hogyan számolják)


Tudod amikor a középiskolában gondolkoztam, hogy mi legyen belőlem érdekelt az orvostudomány, szociológia, történelem, esetleg a pedagógia, viszont tudtam jól, hogy saját sorsomért egyedül én vagyok felelős. Ezért választottam a gépészmérnöki szakmát.


Reálisan felmérni, és felelősen dönteni. És nem kötelező mérnöknek menni, keresett és jól fizetett gyakorlatilag az összes emelt szintű (55-el kezdődő) OKJ. CNC, autószerelés, technikus képzések, hegesztő ráépülések... De én úgy éreztem bennem több van. Egyáltalán nem elvárás, hogy a nyomorból menjen mindenki szopni a legnehezebb szakokra, és majd vagy kibukik vagy nem. Csak döntsünk felelősen.


És amúgy nem lenne baj, ha nem tömeges lenne ez az államtól segélyvárás hangulat az "alsó középben".


Miért ördögtől való a kérdés, hogy ki mit tett magáért az elmúlt 5 évben?

2015. dec. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók. El felejtettétek a kérdést. A továbbiakban vitázzatok privátban, a kérdésre csak normális válaszokat várok.

Köszönöm.

2015. dec. 17. 17:49
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem ez abszolút társaságfüggő. Én egy budapesti gimnáziumban végeztem, ahol nagyon kevés Jobbik-szimpatizáns volt. A diákok többsége vagy teljesen elzárkózott a politikától, vagy pedig inkább liberálisként definiálta magát. Volt jónéhány fideszes is, de a Jobbikot a legtöbben lenézték.

Most az ELTE-re járok, s a környezetemben itt sincsenek jobbikosok, annak ellenére, hogy elméletileg pár éve a BTK-n robbant ki a HÖK-ös botrány.

2016. jan. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!