Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan lehet elmenekülni...

Hogyan lehet elmenekülni Magyarországról ha a Fidesz bevezeti a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Hogyan menekülhet el Magyarországról ma egy fiatalkorú (17 éves) ha a Fidesz be akarja vezetni a sorkötelezettséget vagy valami kötelező erejű kiképzés szerűséget? Illetve ha valaki betölti a nagykorúságot, lesz-e annak következménye, ha a behívó megérkezésekor külföldre akar menekülni? Tőlem teljesen távol áll a katonaság és minden hasonló téma is, sajnos az életem így is nagyon nehéz hátránnyal indul a munkaerő piacon is, nem szeretnék még emiatt is idegeskedni és stresszelni, hogy mit hoz még a jövő nekem itt, de ha kell, tudjam hogyan tudok menekülni innen.

2016. jan. 17. 13:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem lesz sorkatonaság, le lehet nyugodni
2016. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Nem tudom miért lettem lepontozva... :) Csak az igazat mondtam
2016. jan. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Itt az a baj, hogy a környezet változott meg de drasztikusan! Régebben a gyerekek kint játszottak nem a gép vagy a tv előtt ültek és hallgatták/olvasták a sok marhaságot. De akkor is volt ugyanúgy sorkatonaság. Bár nem főképp azért hogy megneveljék őket. Igen, itt a nevelés a kérdése. Nem a tanárok dolga megnevelni a gyereket, hanem a szülő feladata. Az a baj még, hogy a szülők is áldozatul estek a XXI. század modern nevelési módszerének, ha szabad így fogalmaznom. Szóval én jó ötletnek találnám a sorkatonaságot, bár nem mindenkinek, csak akiknek tényleg ráférne egy alapos fejmosás, mert a mai gyerekek se a szüleikre, se a tanárokra nem hallgatnak. Tisztelet a kivételnek. De ha így kategorizálva lenne, akkor meg diszkrimizáció lenne, így ez sem kivitelezhető. Vagy mindenki vagy senki.
2016. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én még pont úgy nőttem fel, hogy kint játszottam a gyerekekkel a szabadban, nem a gép előtt görnyedtem, mint azt most teszik a fiatalok, viszont a mai gyerekek emiatt sokkal jobban értenek a technikához, gyorsabban tudnak értelmezni egy leírást, hogy mit hogy kell összerakni, tehát mondhatni gyorsabb felfogásúak de szociálisan visszamaradottak. Ezt csak azért írom, hogy valami kis pozitívummal azért mégis a fiatalok oldalára álljak :) Egyébként nem csak a szülő dolga nevelni a gyereket, mert javarészt több időt tölt el az iskolában egy gyerek, mint otthon egy nap, ha elkezd iskolába járni. Az iskola kell, hogy neveljen: etikára, viselkedés kultúrára és újabban az empátia is talán felkerül az órarendbe, ami szerintem azért jó dolog, mert a magyaroknál sajnos ez nem divat. Mindenki utálja egymást, zero tolerancia mindenkivel szemben és lefelé taposunk fölfelé pedig nyalizunk. Egy empátia órával minden iskolában ez talán kis százalékkal ugyan, de bizonyosan csökkenne. :)
2016. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Jol tennek! Ez kell ennek a temérdek soprufeju nyomoreknak!
2016. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Igen ez is igaz, hogy több időt töltenek az iskolában, mint otthon. De szerintem nem a tanártól tanulják az erőszakot (pl.: a tanárverést), hanem otthon. Nyilván az pozitívum, hogy a mai világban a technika ismerete elengedhetetlen, de nem véletlenül vannak a gépeken szűrő programok. Nem azt mondom ,hogy mindíg legyen a gépen, de ha a szülő kicsit odafigyel akkor ki lehet szűrni, hogy mégis milyen oldalakat sasol a gyerkőc.
2016. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!