Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a Jobbik vagy au LMP...

Ha a Jobbik vagy au LMP kerülne kormányra, tényleg mindenről ( legalábbis minden fontos dologról ) népszavazás lenne tartva?

Figyelt kérdés

Idén szavazhatnék először, utána néztem a politikának és érdekelni kezdett. A magyar politikából most a pártokat szortírozom.

Egyelőre pártatlan vagyok, 4-et már kizártam ( fidesz, mszp, dk, együtt ). Ez a két párt nagyon hangoztatja, hogy a demokratikus országokban megkérdezik az embereket, egy olyan országban ahol az emberek számítanak népszavazást írnak ki, stb.

Érdekelne, hogy ha kormányra kerülnének, akkor ők tartanának népszavazást? Vagy ez csak reklám szöveg, amíg ők nem lesznek a vezetők?


2016. jan. 31. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nincs a kormányon egyik sem addig, addig többet mi sem tudhatunk nálad. Bizonyos kérdésekben biztos tartanának népszavazást, de nem hinném, hogy annyira, mint Svájci.
2016. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha mindenről népszavazást tartanának, akkor idővel működésképtelenné válik az ország! Az, hogy néhány kérdésben, amiben a kormánytöbbség az ország véleménye ellenkezik legyen népszavazás az tolerálható, ilyen volt a 2008-as, vagy ilyen lenne a vasárnapi zárvatartásról szóló népszavazás, ha nem hackelnék meg állandóan a fideszesek, de a direkt demokrácia nem működik ilyen méretekben! Nem is beszélve a horribilis költségekről, amivel ez járna.
2016. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

"Egyelőre pártatlan vagyok, 4-et már kizártam ( fidesz, mszp, dk, együtt )."


Ez aztán a pártatlanság.


De felhívnám figyelmedet, hogy az MSZP alatt 3 népszavazás is volt, amiből kettőt az akkori ellenzék, a fidesz kezdeményezett!

Na most döntsd el, hogy mi a demokratikusabb!

2016. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon indokolt esetben, és csak igazán súlyponti kérdésekben van értelme népszavazást tartani. Ha minden hónapban lenne egy, akkor a harmadik- negyedik alkalommal már nagyon alacsony lenne a részvételi arány, a "beleunó" lakosság részéről, nem lenne nyugtunk, mert folyton valamilyen folyamatban lévő ügy kampánya, vagy ellenérdekelt felének ellenkampánya harsogna mindenütt, utcákon, tereken, médiában, stb... Emellett egy népszavazás komoly előkészületeket igényelne, komoly költségekkel járna. Én nem látom a realitását. Ja, és annak is kicsi az esélye, hogy ezek a pártok kormányra kerüljenek. Koaliciós partnerként még talán.
2016. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös!


Ez valahol igaz. Én pl nem azt mondom, hogy minden piszlicsáré ügyben legyen népszavazás, mert drága satöbbi, ez igaz. De az utóbbi időben volt egy-két olyan téma, amiben a kormány és az emberek véleménye nagyban eltért és nagyobb jelentőséggel is bír. Ilyen pl a vasárnapi zárvatartás. Az olimpiáról szerintem pedig azért lenne mindenképp érdemes népszavazást tartani, mert olyan mértékben érinti a társadalmat, a lakosságot, a sorsunkat, hogy joguk van az embereknek eldönteni, h akarják-e, vagy sem. Egyszóval nem kell mindenről népszavazás, de az, hogy semmiről nincs népszavazás, még a nagyon fontos dolgokról sem, az baj!

2016. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hatos, teljesen egyetértek az általad leírtakkal is. Voltak már olyan fontos döntések, ahol szándékosan kihagyták a népszavazás lehetőségét, pedig jó lett volna, kellett volna.

Én ide sorolnám pl. az új földtörvényt is. Ötös voltam.

2016. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem.De azért olyan horderejű dolgokról,mint az olimpiai pályázat,remélhetőleg igen.
2016. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy népszavazás milliárdokba kerül az országnak ezért nem hinném, hogy mindenről lenne népszavazás.
2016. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!