Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Csak én látom úgy hogy Magyaro...

Csak én látom úgy hogy Magyarország még mindig éretlen a demokráciához?

Figyelt kérdés

Ezalatt elsősorban azt értem, hogy a választókorúak nagy része nem az alapján szavaz, hogy mi egy párt programja hanem, hogy mit tart szimpatikusnak. Valamelyik nap voltam annyira perverz, hogy átfussak az összes parlamenti párt programján és észrevettem, hogy ahogy csökken egy párt támogatottsága úgy lesz egyre terjedelmesebb a programjuk: az MSZP-nek 56 oldala van, a jobbiknak 72, a DK-nak 77 és az LMP-nek 81 körül. Míg az ország legnépszerűbb pártjának (gyengébbek kedvéért a Fidesznek) az oldalán mindössze pár mondat van arról, hogy a bevándorlás rossz illetve, hogy a kormány le fogja győzni az uniót(??).

A másik problémám, hogy van egy jobb-baloldali felosztás, csak mintha annak nem lenne köze a valósághoz. Számomra a különböző oldaliság a gazdaság függvényében jön elő mégis a populista, nagyobb és mindenre kiterjedő államot akaró Fidesz a jobboldal, a Jobbik a szélsőjobboldali ami programját tekintve tökéletesen baloldali és a ,,Baloldali" pártok meg tökéletesen liberális pártok (gazdasági értelembe is). Ez persze nem lenne baj csak akkor miért hívjuk őket jobb vagy baloldalnak? Lehet egyedül vagyok vele, de nálam nem az határozza meg elsősorban a politikai spektrumot, hogy melyik párt hogy áll a bevándorláshoz, menekültekhez, valláshoz, azonos neműek házasságához, hanem, hogy hogyan áll a gazdasághoz, hisz annak állapota határozza meg elsősorban az életünket.

És ami a legjobban zavar, hogy mintha a magyarok még mindig nem látnák, hogy mi a demokrácia legfőbb eszenciája, a kompromisszum készség. Mintha az embereknek mindössze annyi lenne a demokrácia, hogy 4 évente elmegyünk szavazni (vagy nem) és közben meg megy a panaszkodás és semmi más. Ahelyett hogy értelmes vita lenne, hogy lenne egy minimum a politikában (és persze a közéletben) egymás torkának esnek az emberek ha nem azonos nézeteket vallanak (ahelyett, hogy inkább az aktuális hatalommal szemben fognának össze).

Persze sehol sincs tökéletes rendszer, de mintha nálunk a problémák a társadalom gondolkodásával halmozottan lennének jelen.

Egyébként senkinek a nézetei nem szerettem volna megsérteni csak érdekelne, hogy mások is így látják-e vagy másképp?:)


2016. márc. 30. 00:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

Eleve,ahol 2/3-os többség van,az már nem demokrácia.


Ha 2/3-dal ellehet dönteni mindent,akkor a többi párt csak dísznek van,látszat több párt rendszer.


Eleve hülye az a társadalom,aki ilyen hatalmat ad egy párt kezébe és azt hiszi,hogy nem élnek vele vissza.

2016. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

:D


Hát ha nektek ez kell, akkor miről beszélünk? Szerencsétlenek...

2016. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem csak te látod úgy szerintem, sajnos Magyarország személyeskedő és álintim, közben iszonyú prűd társadalom, nagyon sok személyeskedés, személyes sérelem vélt és valós sérelem és annak megtorlása kaphat helyet, és rengeteg fórum és lehetőség van rá, ráadásul iszonyú alattomos módon operálnak és kommunikálnak a pártok és az emberek is, nagyon kispályás még a demokrácia sajnosm és mindig övön alul és látszólag jogalapra redukálva, sajnos
2016. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!