Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érvek, vagy hit alapján...

Érvek, vagy hit alapján szavazol majd? Azaz milyen garanciákat követelsz meg a választotta (i) dtól?

Figyelt kérdés
Érv: tényeken, 100% biztos tudáson alapuló indoklás. Hit: reméled, hogy majd 'ők' rendet tesznek.
2010. ápr. 6. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hátbizony, is-is. Nem tudohatod 100%-ra, hogy ez, vagy az lesz. Reménykedsz, mást nem tehetsz.
2010. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyrész hitből, ha úgy tetszik, mert az egyik ideológiája és értékrendje közelebb áll hozzám mint másiké. Másrszt viszont a programjuk, az érveik is fontosak, ezért érdekelne egy miniszterelnök-jelölti vit, de ezt sikerült meghiúsítani a tisztelt "nagyjainknak".
2010. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Én eddig is a saját értékrendem szerint szavaztam. Azt a pártot választom, aki a legközelebb áll ahhoz az értékrendhez, ami szerint az életemet élem.


Nem a saját világképemet alakítom a párthoz, hanem arra szavazok, aki hasonlóan látja a világot, és az abban jelen levő problémákat, mint én. Mindezek mellé elolvasom a programját is, és csak akkor kapja meg a szavazatomat, ha az a program szerintem is vállalható.


Csak addig szavazok az adott pártra, amíg nem hazudik a szemembe. Tehát amíg betartja a nekem, a szavazójának tett vállalásait. Vannak pártok, akik már megmutathatták, mire képesek, ha kormányra kerülnek. Velük kapcsolatban könnyebb ítéletet mondani, mint azokkal szemben, akik még nem kormányoztak sohasem.


Még valami: én nem csak a saját pártom honlapját, és sajtóját olvasgatom. Időnként meglátogatom az ellenfelek honlapjait is, és így alakul ki bennem egyfajta kép arról, ami jelenleg az országban történik.


10 éve van szavazati jogom. 10 éve ugyanarra a pártra szavazok minden alkalommal. Ha tehetem, aktivistaként is segítem a munkájukat. Ezidáig nem csalódtam bennük. Kitartottam mellettük, érveltem, küzdöttem értük. Azonban mindez csak addig tart, amíg ők is küzdenek mellettem. Addig, amíg nem vernek át. Ha ez előfordulna, többé nem számíthatnának rám.

2010. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elmondom én mit követelek meg. Barátnőmmel is beszélgettünk erről és ő azt mondta több évbe tellne itt a változás. Erre én azt mondom nem. Ha jön valaki és ténylegesen tenni akar azt már két hónappal a választások után éreznéd. Ha valaki fel akarja lendíteni a mezőgazdaságot, megalakítja a földbankot, bevetteti a ma parlagon álló földeket annak hatását már aratáskor érzed, tehát maximálisan félév. Ha most valaki munkahelyeket akarna teremteni, elég lenne a multik adóját a csillagokig verni, komolyan mondom még export szerződést sem kellene kötni ahhoz hogy hirtelen megugorjon az állások száma. Elég lenne ha csak itthon a te terméked vásárolnák nem a tescost. Ennek hatását kettő hónapon belül már éreznéd! Vannak dolgok amihez évek kellenek, de ehhez nem! Ha jól döntesz áprilisban azt júniusban már érezni fogod. Ha nem érzel semmit akkor meg rosszul döntöttél..
2010. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A választottak jogai és kötelességei:

[link]

Alig vártam, hogy a nagy lefelé tekerésnél a kötelességekhez érjek. De valahogy nem találtam ott semmi olyat, ami ne kizárólag védené őket bármitől.

2010. ápr. 6. 12:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Röviden azt mondanám, hogy is-is. Én hiszek a Jobbikban, de mivel elolvastam pogramjukat, figyelem a megnyilvánulásaikat így tudok érvelni is mellette.
2010. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dávid ***** válasza:

Persze, megemeled a multik adóját, erre ők azt mondják h megyek arrébb 30km-t (Suzuki,Audi) és már Szlovákiában is vannak.


Meg kéne érteniük a Jobbikosoknak, hogy a gazdaság az nem olyan egyszerű, mint a favágás.


Én 1 garanciát követelek: tegye rendbe a gazdaságot. Mint az MDF. És ne csak rövidtávon.

2010. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Meg kéne érteniük a Jobbikosoknak, hogy a gazdaság az nem olyan egyszerű, mint a favágás."


Akkor nagyon jól tudod, hogy hülyeséget mondtál. Ez nem úgy van, hogy adóemelés és akkor húzás. Bevonják őket a közteherviselésbe és csökkentik az aránytalanul nagy közvetlen állami támogatásukat.

2010. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dávid ***** válasza:

Nincs közvetlen állami támogatás, egyszeri (beruházási) támogatást kaptak.

Az a baj h nem tudod h mit jelent ez.

Ez nem egy folyamatosan elküldött pénzes boríték.

Ez olyan, amit évekkel ezelőtt adtak.

A korrupció melegágya, egyetértek. Tisztességtelen dolog. Egyetértek. Versenytorzító.

DE már nem lehet visszavonni.

2010. ápr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

01:02


Tisztában vagyok vele, hogy mit jelent, néhány döbbenetes tény ezekről a dolgokról: [link]


Tehát én nem kívánok bólogató jancsiként hozzá járulni Magyarország kifosztásához és a korrupcióhoz.

2010. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!