Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van annyira elterjedve...

Miért van annyira elterjedve a kommunizmus?

Figyelt kérdés
Kezdjük innentől. Karl Marx alapította meg a Lenini kommunizmus irányelvét, ami nagyban épül a kapitalizmusra és a feudalizmusra. De mindenhol ott van, és nagy erőkkel terjedt, az alaptörténelmet figyelembe véve mindenhol volt egy kommunista párt, a spanyol polgárháború is a kommunizmus miatt tört ki, mondjuk Európának szüksége volt Sztálin védelmére és nem a külföldi hatalmak mellett voltak nagyrészben, Magyarország behódolt és még sokan mások. Azt hogy hogy cselekedett Jugoszlávia arról is készült egy dokumentumfilm, vagyis Titóról, aminek a fele erről szól. A kommunista ideológiáról: [link] Ez nagyban kettévág sok összefüggést, Sztálin a kommunista elvek alapján kormányozta az országot, ahogy Hitler a náci diktatúra alatt, ezért is voltak jó barátok. Hihetetlen pusztítások és polgárháborúk törtek ki emiatt, én független vagyok és csak az igazat mondom ezt mindenki vegye figyelembe de a hazafiasságot és Istent háttérbe helyezik a munka mellett. Szóval miért van világrendszere még mindig? Sok helyről merítsetek erre.

2016. jún. 4. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Oké, nyertél! Fogalmam sincs miről beszélsz. Legalább írj már ki egy normális szöveget, amit el lehet olvasni és megérteni. Nem nagy kérés, de neked most nem ment.
2016. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

"Karl Marx alapította meg a Lenini kommunizmus irányelvét"

Akkor miért Leninről nevezték el?


"spanyol polgárháború is a kommunizmus miatt tört ki,"

Igen??? Mesélnél róla.


"is voltak jó barátok" Ha ez a barátság, akkor milyennek lehettek az ellenségeikkel?


"Sok helyről merítsetek erre." Mit merítsünk honnan?

2016. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha pedig nem érted meg, te nem értesz hozzá. Nem mondtam hogy történelem-professzoroktól várom a válaszokat? Vagy esetleg nem tudtad de akartál válaszolni? Adhatok még egy cikket vagy inkább egy könyv nevét amit ha megveszel és elolvasol tudsz választ adni nekem. Vagy csak a kérdés nem fontos neked és provokálsz itt engem.
2016. jún. 4. 21:12
 4/19 A kérdező kommentje:
Persze hogy Sztálin előtt is Leninnek adták a ''kommunizmusa'' nevét de marxizmus, szóval azt mondták hogy Leniné, de ezt csak utána adták meg. A spanyol polgárháborúban több ezer spanyolt menekítettek meg a németek repülőkkel amit akkor küldtek Franconak mikor Hitler szokás szerint hallgatta a Wagner operát. Az orostok is adtak nekik fegyvereket meg minden ilyesmi, de a németek láthtólag több segítséget adtak így Franco maradhatott a hatalmon. Sztálin először megbízott Hitlerben, ha ezt nem ismered el akkor az téves információ volt. Sztálin valóban hitte (és közölte is az oroszokkal állítólag) hogy az eszme eltérése ellenére virágzó kapcsolat alakulhat ki köztük, többször meglátogatták egymást, Sztálin az ügyei mellett 2-szer ment németországba személyes találkozóra. És Hitler is ment el oroszországba, katonai intézkedések melett. A legutolsó ellenvetésedre meg az 1. válaszolónak írt üzenetem ad magyarázatot. Viszlát.
2016. jún. 4. 21:19
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Te magyar anyanyelvű vagy egyáltalán? Mert úgy használod a ragokat mint egy külföldi, aki már úgy-ahogy olvas magyarul, de még gondja van a nyelvtannal.
2016. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Annyira jól tudok magyarul, mint ahogy te támadsz egy másik magyart a szavaiddal. Melyik a jobb?
2016. jún. 4. 21:22
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Már nem azért, de José Sanjurjo, Emilio Mola és Francisco Franco vezette nacionalisták hajtottak végre puccs kísérletet a Második Spanyol Köztársaság kormánya ellen.

Magyarul a kommunistáknak annyi köze volt a polgárháború kezdetéhez, mint Magyarországnak a második világháború kitöréséhez.

2016. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kommunisták is közrejátszottak, el tudták volna simítani, de némelyik puccs meghiúsult, némelyik nem. Ha nyomon követed a politikájukat ők hagyták hogy itt történjen puccs. Ehhez mit szólsz? A politika csak egy pergő folyamat de biztos vagyok benne hogy ha akarták volna ők döntöttékj volna meg a fasisztákat. Őket meg még mindig ezzel vádolják, de tudtak róla és bármikor kaphattak volna külső segítséget. Tudsz megnevezni nekem besúgókat?
2016. jún. 4. 21:32
 9/19 anonim ***** válasza:

"akarták volna ők döntöttékj volna meg a fasisztákat"

Hol akartak volna fasisztákat meg dönteni? Mikor?

2016. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Én nem érzem,hogy annyira el lenne terjedve a kommunizmus. Valamikor talán,de például a volt "keleti blokkban",nem elterjedt a kommunizmus,hanem egyszerűen szovjet megszállás alá kerültek ezek az országok.Ahogy te is írod,Magyarország és mások behódoltak,bár nem ellenállás nélkül(1956,1968,stb.).Viszont a behódolás nem azt jelenti,hogy "elterjedt" a kommunizmus.
2016. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!