Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az MSZP miért amellett kampány...

Az MSZP miért amellett kampányol, hogy az emberek ne menjenek el szavazni Október másodikán?

Figyelt kérdés

Először is megjegyezném, hogy politikailag független vagyok, egyik pártra se szavaztam.

De kívülállóként nem igazán látok arra értelmes magyarázatot, hogy az MSZP nem arra buzdítja híveit, hogy az "IGEN"-re szavazzanak, hanem arra, hogy ne menjenek el szavazni.


Ha nem megy el az ember, akkor az felér egy "IGEN" szavazattal. Épp ezért nem értem, hogy miért jobb "közvetetten" igennel szavazni, mint közvetlenül elmenni, és az IGEN-t ikszelni.


Vagy attól félnek, hogy (az amúgy is nevetségesen gyér támogatottságuk miatt) "kellemetlen" lenne az IGEN-ek kevés száma annak ellenére, hogy a pártjuk erre buzdította a híveit?


Tehát el akarják kerülni, hogy a politikai gyengeségük indikátorává váljon ez a népszavazás?



2016. aug. 9. 09:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert a feltett kérdésnek nincs semmi értelme, csak a Fidesz kampánycéljait szolgálja:
2016. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
62%

Nem, csak tudják, hogy az egész egy orbáni hatalmi játék a fideszes tábor felrázására, ebben meg nem asszisztálnak. A feltett kérdés pedig olyan, hogy elvileg mindenki NEM-mel szavazna, és az MSZP sem hülye, hogy egy olyan dologra buzdítson, ami ellene megy a józan észnek. Azzal, hogy otthonmaradásra kérik a szavazóikat, azzal meg tudják elvben buktatni a népszavazást, ugyanis az csak akkor érvényes, ha a választásra jogosultak fele elmegy szavazni és érvényes voksot ad le.


Az MSZP nevetségesen gyért támogatottsága meg, mióta nevetségesen gyér majdnem egymillió szavazó? Nevetségesen gyér mondjuk a PM támogatottsága (még a biztos pártválasztók körében sincs meg az 1%, az nevetségesen gyér. Az MSZP a Jobbikkal holtversenyben kb. ugyanannyi szavazóval bír a közvélemény kutatások szerint.

2016. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, hogy az MSZP-nek mi az indoka, de tökéletesen igaza van. Nem vagyok sem MSZP-s, sőt még szimpatizánsuk sem, és nem vagyok a betelepítés híve. Nem csak a migránsoké, de az ukránoké, oroszoké, kínaiaké, határon túliaké sem.

De tudok gondolkozni. A népszavazásnak semmi értelme. Az EU képviselői mé nem szavaztak a kvótáról, de ha szavaznak, akkor sem törődnek a magyar népszavazás eredményével. Ahhoz igen kis ország vagyunk. Úgy fognak szavazni, ahogy a pártjuk/kormányuk/ saját véleményük diktálja.

De ha mégis lenne kötelező kvóta, akkor sem lenne migráns, aki Magyarországon akarna letelepedni. Tavaly óta több ezer migráns vonult keresztül az országon, ma is sokan tartózkodnak a befogadó táborokban, de egy sem kér itt menedék jogot. Mind nyugatra akar menni. A kötelező kvóta sem fogja erre rábírni őket.

2016. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Shai-Hulud ***** válasza:
43%

Nem tudom, és nem is értem ezt a "ne menjünk el szavazni" dolgot. Én úgy érzem, hogy egy embernek kell legyen egy kialakult véleménye (ha nincs, akkor tájékozódjon, és gondolkozzon), és a véleményének megfelelően szavazzon is.

Vannak akik mellette, vannak akik ellene fognak szavazni, de bármelyiket is teszik, ők legalább tettek valamit a saját meggyőződésükért, legalább annyit, hogy hivatalosan kinyilvánították a véleményüket.

De aki otthon csücsül, és arra sem képes, hogy felemelje a seggét és elvonszolja a legközelebbi szavazófülkéig, az utána ne rinyáljon, hogy "bezzeg így meg úgy..." mert szerintem rohadtul semmi jogalapja hozzá.

Aki elment szavazni, az utána mondhatja, hogy tett valamit a saját vélt vagy valós igazáért, de aki erre sem volt képes, az ne óbégasson.


És igen, tisztelem azokat is, akiknek más a véleményük, mint nekem, ha ezt a véleményz felvállalják. (Nem itt, egy üzengetős fórumon, hanem az urnák előtt.) Aki viszont arra sem képes, hogy eggyel növelje a vele együtt szavazók számát, az mit vár, ki a fene fogja helyette megoldani a problémákat?


Tessék mindenkinek felvállalni a véleményét, és TENNI valamit (legalább egy szavazatot) a véleménye érvényre juttatásáért!

2016. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
38%

Valószinűleg enyhén (enyhén?:D) fogyatékosak szegények.

6 éve folyamatosan azon rinyálnak, hogy a Fityesz minden népszavazási kezdeményezést szabotál, most meg, hogy lenne alkalom véleményt nyilvánitani, a távolmaradásra buzditanak.

2016. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
54%
Látom, sokan vannak, akik nem akarnak gondolkodni, csak a Fidesz propagandáját fújják. Népszavazás nélkül is tudják az EU parlament képviselői, hogy Magyarország NEM AKAR menekülteket befogadni. Orbán már egy éve folyamatosan "üzeni" Brüsszelnek.
2016. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Shai-Hulud ***** válasza:
48%

Az egészben a poén az, hogy az a gonosz Brüsszel még csak nem is "illegális bevándorlókat" akar ide telepíteni, hanem a hivatalos eljáráson már átesett, menekült státuszt megkapott, befogadott embereket.

Akik ellen tökéletesen felesleges bármilyen szavazgatást tartani, mert ők már hivatalosan is EU polgárok, és megilletik őket az EU-n belüli szabad mozgáshoz, letelepedéshez való jogok, éppen úgy, mint minket, magyarokat is. Ha ide akarnak jönni, semmilyen kifogást nem támaszthatunk ellene, éppen úgy mint egy született német, vagy egy francia ellen sem.


Egyedüli szerencsénk, hogy nekik eszük ágában sincs Magyarországra jönni, ha valakit ide küldenek, néhány hét után az is szedi a sátorfáját és tovább áll.

A térségben is egyre gyengébb gazdasági helyzetünknek (és az ezzel szinte törvényszerűen együtt járó idegengyűlöletnek) köszönhetően egyáltalán nem vagyunk bevándorlási célország.

Felesleges dolog, és hatalmas pénzkidobás olyan dologért népszavazást tartani, ami amúgy sem következik be.

Ez kizárólag csak propagandacélokra jó, a kormány a saját önigazolását akarja belőle kihozni, és ez sikerülni is fog nekik. Egyéb célja, vagy értelme az egésznek nincsen.

2016. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 tetro ***** válasza:
64%
Az egész szavazás értelmetlen teljesen, viszont politikailag jó húzás. Fel lehet vele mérni állami milliárdokból a Fidesz támogatottságot. Ráadásul olyan okosan lett kitalálva, hogy az ellenzék bárhogy nyúl a kérdéshez csak veszíthet. Mert ha arra biztat, hogy szavazz igennel, akkor "hazaáruló". Meg most őszintén, a kérdés direkt úgy van feltéve, hogy ne is lehessen csak nemet mondani. Mégis ki a franc szeretné azt, hogy egy külső hatalom kényszerítsen minket a regnáló kormány hozzájárulása nélkül bármire? Én se szeretném. Csak közben a kampány úgy állítja be, mintha akkor ezzel egyetértenék a kormány teljes gyűlöletkampányával és legitimálnám a hatalmukat. Na innentől kezdve nemmel sem lehet szavazni. Mit lehet tenni? Nem elmenni, hogy lássák mennyire teszek a fejükre. Gondolom az ellenzék is nagyjából ezt a következtetést fundálta ki.
2016. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
58%

A népszavazás eredménye mindenképpen hasznos lesz akkor is, ha netán tényleg érvénybe lép valamiféle kötelező kvóta nálunk is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__800..


Lényegtelen, ha nem mennek el az emberek szavazni, az is értékelhető eredményt fog hozni, hiszen számukra mindegy, ha netán egy menekültszállót létesítenek a saját településükön, mondjuk a házuk mellett.


Örülök, hogy vannak olyan emberek akik az IGEN szavazattal, illetve tartózkodással felvállalják az esetleges menekült integrációs folyamatok környezeti terheinek viselését. Mindig is szükség volt az ilyen jellegű problémák megoldásához önként jelentkezőkre.


Hajrá MSZP, hajrá demokrácia!

2016. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
49%
Nem érdekel mit mond az MSZP, de én személy szerint azért nem megyek el, mert erre a provokatív, manipulatív kérdésre nincs jó válasz. Nyilván nem akarom csökkenteni a magyar parlament hatáskörét, ugyanakkor azt sem szeretném, hogy 1300 menekült miatt rúgjuk össze a port az EU-val. A menekültellenes gyűlöletkampány a mi pénzükből pedig minden jó érzésű magyar embernek felhaborító, attól függetlenül, mit is gondol a menekült kérdésről.
2016. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!