Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyha hiszek az egyéni...

Hogyha hiszek az egyéni szabadságjogokban és a valódi demokráciában, akkor én már liberális vagyok?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a liberálisok az éjjeliőr államban hisznek, vagyis hogy nemigen szabályozza az állam a gazdaságot (ez a multinacionális cégek erősödéséhez és egyenlőtlen gazdasági versenyhez vezet szerintem), a társadalmat (pl. legális prostitúció, legális kábítószer-fogyasztás, stb.) Viszont, ha én azt mondom, hogy kellenek egyéni szabadságjogok (bizonyos szintig, amibe az előbbiek már nem férnek bele), valódi demokrácia is (akár svájci mintára) és teljeskörű véleménynyilvánítási -, sajtó – és gondolatszabadság, attól én liberálisnak számítok vagy csak egyszerűen demokratának? Az éjjeliőr államban nem hiszek, a prostitúciót és a kábítószer-fogyasztást megőrizném illegálisnak, hiszek a hagyományőrzésben, a konzervativizmus szinte valamennyi elemében.
2016. okt. 1. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Konzervatív demokrata vagy (legalábbis elvileg - a gyakorlatot most hagyjuk), a liberalizmus egyes elemeivel, de nem liberális. A sajtó- és gondolatszabadság elve nem a liberálisok monopóliuma. Lehet, hogy van, aki "konzervatív liberálisnak" vagy "liberális konzervatívnak" hívna, de szerintem ezek idióta kifejezések.
2016. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%
Te egy rasszista, kirekesztő, náci vagy a libsik szerint.
2016. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az éjjeliőr államban és a féktelen kapitalizmusban nem a liberálisok, hanem a libertariánusok hisznek.


Nálunk sajátosan alakult ki ez, hogy a baloldali pártok liberális eszméket vettek fel, szélsőbalos módjára osztogatták a segélyeket hitelből, közben pedig libertariánus mintára támogatták az éjjeliőr államot és a minél erősebb kapitalizmust.

2016. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%
Ha megnézed Kérdező, a libernyákok addig állnak ki a véleménynyilvánítás joga meg a szólásszabadság mellett, amíg az ő lózungjaikat mantrázzák. Abban a pillanatban ahogy ellentétes véleményt kapnak, habzó szájjal fröcsögik hogy gyűlöletbeszéd, fúj, tíccsuk be, pörög a nyál a szájuk szélén is közben. Már csak ezért se lehet komolyan venni a nevetséges önellentmondó ideológiájukat, ők is ugyanúgy kettősmércéznek, semmivel sem jobbak a náciknál, még rosszabbak is!
2016. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
4-es, hol vannak a liberális haláltáborok? Mikor történt a Liberális Világháború? Mi az, hogy rosszabbak a náciknál?
2016. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Szeretem amikor a 4-eshez hasonlók fröcsögve, habzó szájjal állítják, hogy mások hogy szoktak fröcsögni :D

Talán ezen az önellentmondáson gondolkozhatnál.

2016. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

18:57, a nácik legalább nem próbálták bemesélni az embereknek, hogy szólásszabadság van, amikor nincs.

Nem mellesleg a világháborúban ugyanúgy benne volt a szovjet elvtársak keze is, érdekesmód az nem zavar senkit se, elvégre győztes hatalomnak mindent szabad ugye...

2016. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hogy jönnek ide a szovjetek? Ők talán liberálisok voltak?
2016. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen 56%-os fröcsögők zavart elméjében a kommunisták, szociáldemokraták, liberálisok, mérsékelt konzervatívok, és mindenki, aki Dzsingisz Kánnál baloldalibb, az egy zsidó ballipsibolsi hazaáruló. Mindent mindennel összemosnak, amit nem szeretnek, semmilyen nüanszot, ideológiai különbséget nem látnak meg.
2016. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

Fun fact: A prostitúció és a kábítószer is legális! Csak a kábítószerek közül valamiért kivesszük az alkoholt, (nyolcszázezer alkoholista országa vagyunk), meg a mázsaszám vásárolt benzodiazepineket, hányszor lehet hallani, hogy bekapok egy Seduxent például.

A prostitúció pedig hivatalosan is legális, csak be kell jelenteni, adózni utána és akkor ugyanúgy vállalkozó lehet egy örömlány mint egy vízvezetékszerelő.

2016. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!