Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A demokrácia, mint a legravasz...

A demokrácia, mint a legravaszabb diktatúra?

Figyelt kérdés

Avagy a csőcselék uralma, ahogy Platón mondaná?

Demonstráció :

[link]

Szerintem egy műveltségi cenzus bevezetése a választásokon szükséges lenne. Hogy az ezekhez hasonló véglények ne szavazhassanak. Hogyan lehetne ezt kivitelezni?


Valamint, ha neghatároznánk egy bizonyos szellemi szintet (ami jóval magasabb mint az úriembereké a videóban) ami fölött lehetne szavazni, akkor is a FIDESZ nyerne?


2017. jan. 2. 02:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nagyjából igen.

A többség diktaturája.

Mert ha ÉN nem rá szavaztam akkor miért ő az én miniszterelnököm,köztársasági elnököm,stb.

Szoval igazából nem teljesül a népuralom,a nép az ami egy kifacsart eltorzitott formában van jelen,de az uralom az semmiképp nem az övé.

És a miniszterelnök pedig mint választott vezető bármilyen ámokfutást rendezhet mert őt válsztotta a többség (a nép).

2017. jan. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
nem ez a réteg biztosítja a fidesz hatalmát hanem az a réteg amelyiknek csurran vastagon a fidesz által... az a keményebb dió.
2017. jan. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Arról nem a demokrácia tehet, hogy a magyar társadalom nagyobb része primitív, tapló, proli véglény.

Amúgy meg, ez már bőven nem demokrácia, ami nálunk van.

2017. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez kemény diktatúra, köze si



Köze nincs a demokráciához. Arra kiváncsi lennék hogy 100 vagy 200 év múlva mit fognak erről tanitani. Nyilván a nép ellen elkövetett bűnöknek fogják hivni. Együtt a többivel.

2017. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes, hogy csak mi kelet-európai parasztok nem vagyunk képesek rendesen használni a demokrácia intézményét. Talán a legközelebbi szavazás napján ne a faszotokat verjétek az ágyban, hanem vonszoljátok ki a fonnyadt $eggeteket és szavazzatok! A fiatalok két harmada még életében nem élt a szavazati jogával, de ettől függetlenül az ő szájuk sír a leghangosabban, hogy "hurr durr azok a szemét nyuggerek ellopták az országot". Bocsi bogaram, de ha arra se veszed a fáradtságot, hogy gyalogolj 10 percet, aztán rajzolsz egy keresztet, akkor megérdemled, hogy egy tonna szar szakadjon a nyakadba.

Amúgy áruld már el hogy akarod meghatározni azt a szellemi nívót, ami alatt nem szavazhatnának, felette pedig igen? IQ teszt? Én ismerek 130-es IQ-val rendelkező autistát, aki maga alá szarik és virágföldet eszik, az IQ mellesleg csak a környezetedben lévő összefüggések és szabályszerűségek felfedezésének a képességét határozza meg, nem pedig a valódi intelligenciát. Iskolai végzettség alapján legyen meghatározva, hogy ki szavazhat? A nagyfaterom asztalos volt, aki 6 nyelven beszélt folyékonyan, plusz tudott Morzézni és ismerte a nemzetközi jelbeszéd gesztusainak a nagy részét. Tudod mi volt a legmagasabb iskolai végzettsége? 6 elemi. A szovjetek Kazahsztánban állomásoztatták és másodmagával vitt egy komplett rádióállomást. Ezzel szemben vannak olyan több diplomás "értelmiségiek", akik arra se képesek, hogy megmondják melyik időzónában vagyunk, vagy hogy ki a jelenlegi köztársasági elnök, az egyetemi előadásokon olyan elveszett embereket láttam, hogy azt kezdtem el hinni, hogy a búcsúban lőtték a diplomájukat, de azt is csak véletlenül találták el.

Hagyd a pcsába a demokráciát, ha nem vagy képes elmenni szavazni, akkor költözz ki Észak-Koreába, ott aztán nem kell aggódnod a szavazás miatt. Ne rinyálj, húzz el szavazni, ennyi.

2017. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 JonathanW válasza:
Itt parlamentáris köztársaság van, ami a demokráciának, csak névlegesen az egyik mellékága, ám de gyakorlatban igen messze áll attól. Jelenleg nem demokratikus rendszerben élünk.
2017. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szavaztam.

Mire jutottam vele?

Külföldelre járok melózni...ha épp.

2017. jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos van ahol a többség diktatúrája.

Nálunk 2/3-dal azt csinálnak,amit akarnak,nem korlátozza őket senki.


Más országokban nem így van,ott nem uralkodik látszat demokrácia,egypártrendszer.

2017. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Diktatúrában, esély sincs például, kormányváltásra. És igen, tartok tőle, hogy az általad írt műveltségi cenzus, illetve bizonyos szellemi szint feletti szavazás sem változtatna a dolgokon. Hasonló figurákat, a baloldal, vagy a Jobbik támogatói között is lehet találni.
2017. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdésben szereplő állítással, a demokrácia egyfajta diktatúra, a butákat, a könnyen megvezethető, politikailag analfabéta középszert uraló erkölcstelen elit diktatúrája. Ha a vezetőnek úgy tartja kedve, betelepít több millió migránst, lásd a "jobboldali" Merkelt, és imán meggyőzi a többséget, hogy ez így helyes.

Az IQ-cenzus nem változtatna az eredményeken, legfeljebb az LMP lenne picit magasabb támogatottságú. Egyetértenék a cenzussal, de három szűrő kellene, és az IQ lenne a legkevésbé fontos. Kellene még műveltségi cenzus, a politika ismerete, és valami erkölcsi cenzus is, amelyet viszont demokratikus módon lehetetlen lenne kivitelezni, hisz mindenki mást gondol az erkölcsről. A többség pl. helyesnek tartja a Fidesz vagy korábban az MSZP tetteit, míg mások rég betiltották volna ezeket a pártokat. A többség mindig téved, mindig egy kisebbség látja csak helyesen a dolgokat.

2017. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!