Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ellenzékiek! Ti kire szavaztok...

Ellenzékiek! Ti kire szavaztok 2018-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok, így 2018-ban először járulhatok majd a szavazófülkékhez. A napokban gondolkoztam rajta, hogy vajon ma kire tenném le a voksom, és elég tanácstalan vagyok. Fidesz mindenféleképpen kilőve, mert hányok tőlük, de az ellenzékiek között se találtam egyelőre olyanokat, akikre teljesen nyugodt szívvel le tudnám tenni a voksot, viszont mindenképp szeretnék majd szavazni. Szóval akik nem Orbánékra nyomnak '18-ban a ti voksotokat ki fogja megkapni, és legfőképpen MIÉRT? Mi fogott meg titeket leginkább a választottatok programjából?

(Flamelést, személyeskedést légyszi kerüljétek, tényleg csak az egyéni véleményekre vagyok kíváncsi -természetesen tények alapján-, hogy szerintetek ki lenne a legjobb döntés)


2017. jan. 17. 22:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
Hű de messze van! meg is kell érni!
2017. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy korai még, de azért írtam bele, hogy MA kire szavaznátok (jó, eléggé el volt dugva:), jelen állás szerint, az eddigi tervek, programok alapján.
2017. jan. 17. 22:06
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodt szívvel egyikre sem.

Talán elmegyek és behúzok egy X-et valami kisebb pártnak, ha addigra nem lépek le Hungarisztánból.


23F

2017. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az az alap, hogy olyanra nem szavazunk, aki volt már hatalmon. A parlamenti pártok közül így ki is esett a Fidesz-KDNP, MSZP, DK, Együtt, MLP.


Maradt a Jobbik, LMP, PM.


További részleteket majd akkor, ha látom a 2018-as programot.

2017. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2017. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

MSZP - fidesszel lepaktált kamu ellenzék nagyrészt, régi, lejárt szavatosságú arcokkal. Vagy olyan "hulla gyalázó" feltörekvőkkel, akik úgy gondolják még ki tudnak maguknak facsarni valamit, ha beállnak az MSZP-be.


DK - Gyurcsány már eljátszotta a hitelességét. Nem számít tanult-e a régi dolgaiból, nyerni úgysem fog, nem érdemes rá szavazni.


Marad: LMP, Együtt, PM, Jobbik


LMP - Kicsit furcsán állnak a dolgaik, a volt elnökük Schiffer András, viszonylag tehetséges politikus, mégis kilépett. Nincs elég karizmatikus vezetésük szerintem, és néha furcsa alkukat kötnek a többi párttal.


Együtt, PM - az ő szándékaik tűnnek a legnemesebbek, mint legújabb pártok. De tőlük is hiányzik az erős, tehetséges vezető egyéniség. Együttnél Juhász nagyon próbálkozik, de nem miniszterelök kaliber ő sem. PM-nek tetszik a programja, érdemes beleolvasni a dolgaikba. Karácsony Gergely pl. szimpatikus figura.


Jobbik - Náluk kivételesen vannak tehetséges politikusok. Vona okos, jó taktikus, vezető alkat. Rajta kívül is vannak szép számmal korrekt, értelmes, saját elveikhez hű arcok, még ha ezekkel az elvekkel nem is mindig értek egyet. Kicsit túltolják a nemzeti vonulatot, de más témákban abszolút egyet lehet velük érteni. Érdekes látni, ahogy a Jobbik megpróbál kevésbé radikális lenni. Én drukkolok, hogy ez sikerüljön nekik, és hogy komolyan gondolják. Ezzel ők a legnagyobb fenyegetés a Fidesznek.


Röviden: arra fogok szavazni, aki tud jelöltet állítani a körzetembe az PM, Együtt esetleg Jobbik, LMP közül. Ebben a sorrendben.


2018-ig még új párt is simán beléphet a versenybe. Mondjuk ha a Momentum mozgalom párttá szerveződne előbb utóbb.

2017. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10%

"Rajta kívül is vannak szép számmal korrekt, értelmes, saját elveikhez hű arcok, még ha ezekkel az elvekkel nem is mindig értek egyet."


Egy kicsit le vagy maradva. Vona most vett 180 fokos fordulatot, az eddigi elveit a kukába dobta, lassan inkább lehet baloldalinak nevezni mint jobbosnak. A Jobbiknak reszeltek, ha valahogy távozásra bírják Vonát és vissza hoznak olyan régi arcokat mint Novák Előd akkor van esélyük visszatérni oda ahol voltak, kormányt váltani viszont így se fognak még. Ha Vona marad akkor a Jobbiknak totálisan reszeltek, 5-10% között lesznek jó esetben. Vona azt hitte, úgy tud balra húzódni, hogy közben megtartja a (szélső)jobboldali szavazóit, nem sok észre vall ez mit ne mondjak :D


A Fidesznek lényegében nem marad komolyan vehető riválisa 2018-ra, tekintve, hogy a bal oldal is egy nagy vicc, mellesleg a nép túlnyomó része sem vevő a baloldali eszmékre.


Úgy gondolom, hogy a jövőbeli kormányváltó pártot még csak meg sem alapították :)

2017. jan. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Olyat teszek, amit 20 év alatt soha: a Fideszre fogok szavazni!

Azért, mert olyan carba hozták az országot, hogy megérdemlik, hogy ők húzzák ki.

Még választásig el lehet kenni dolgokat. Tegyük fel: X párt nyer, leváltják a Fizess kormányt, éppen hogy többséget szerezve.

Egy hónap múlva a Fizess már veri a nyálát, hogy X tette tönkre az országot, és minden valamire való kezdeményezést elkaszálnak, csak hogy akadályozzák a sikeres kormányzást.

X párt vért izzadva hoz 4 év alatt némi javulást, faragnak az államadósságból, stb. Persze ennek az adófizetők isszák a levét, senki se fog neki örülni. (Lásd Bokros-csomag, vizitdíj)

Újabb 4 év múlva soha nem látott Fidesz győzelem, és újra van mit szétlopniuk.


A történelem csak ismétli önmagát.


Ezt meg kell szakítani, hogy ne fordulhasson elő még egyszer.

Azt úgy lehet, ha a felelősök a helyükön maradnak.

Egyre magasabb a cár a tartályban és lötyög is. Idő kérdése, mikor csap annyi embernek az arcába, hogy ne legyen elég a hazudozás a dübörgő gazdaságról. Szerintem az egészségügy teljes összeomlása lesz a katalizátor.

Akkor végre képes lesz ez a birka nemzet elsöpörni az egész bagázst.


Addig nem.


Kár lenne újabb 8-16-20 évet töketlenkedni. Változtatni viszont csak akkor akar majd a jónép, ha már nagyon fáj.

2017. jan. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
A MOMA-ra! A pártot Bokros Lajos közgazdász, volt pénzügyminiszter alapította, annak idején csomagjával kihúzta valamennyire hazánkat a válságból. Én nekem is ez lesz az első szavazás és sztem rájuk szavazok majd.
2017. jan. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
Továbbá a párt (MOMA) elsősorban konzervativ-liberális elveket vall, támogatja a szabad piacgazdaságot és az emberi jogokat, melyek sztem fontosak a mai világban.
2017. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!