Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kire lesz érdemes szavazni...

Kire lesz érdemes szavazni 2018-ban?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első, min részt vehetek korom áltál.

Leszögezem, nem vagyok szakértő a témában, ezért kérem ki más VÉLEMÉNYÉT, ne hurrogjatok le nagyon kérlek nézeteim miatt.


Általában ellenzéki, liberális sajtót olvasok, őket tartom értelmesnek, nem pedig a kormánypártiakat tele propagandával, mint a 888, origo és hasonlók. FIDESZről a véleményem csak annyi, hogy undoírtónak tartom az előbb említett mérhetetlen propagandát, mit az emberek arcába tolnak. Nemrég olvastam az Állatfarmot és az 1984-et George Orwelltől és annyi, de annyi hasonlóságot találni bennük.


Jobbikról sincs nagyon jobb véleményem, de mégis szimpatikusak, mint az előbb említett párt.


MSZP-ről mindenki azt hajtogatja, hogy már egyszer leszerepeltek, ha újra megválasztják őket, csak ugyan azt tennék mint anno.


És már fel is soroltam a 3 legnagyobb pártot, nem? A többire egyáltalán van értelme szavazni? Mert túl kicsi a szavazótáboruk, úgysem lesz belőle semmi.


Nektek mik a nézeteitek? Írtam valami hülyeséget, vagy tudnátok valamit hozzátenni érdemben?

Kérdesemmel NEM veszekedést kívántam szítani, és nem megserti senki nézeteit. Ürölnék, ha nem törölnék a kérdést, mert máshol nem tudom megkérdezni ezt.

Köszönöm,



2017. júl. 9. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 anonim ***** válasza:
55%
Őszintén? Senkire...
2017. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/138 A kérdező kommentje:
Azért valakire mégiscsak kell barátom.
2017. júl. 9. 16:39
 3/138 anonim ***** válasza:
75%

Nem adok ötleteket de én a fityisz ELLEN megyek szavazni.

Hogy kire? arra a pártra akinek a legnagyobb a támogatottsága, ez jelenleg a jobbik, fidesz-mszp kizárva többször is megbukott hasznavehetetlen tolvaj pártok

2017. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 anonim válasza:
84%

Véleménykifejtősdi pártról-pártra:


Fidesz (((KDNP))): egyeduralomra törő párt, ez nem kétséges. Csupán annyi pozitívum van bennük, hogy jobb lett valamelyest a közélet a szoci kormányzáshoz képest. A KDNP-ről meg ne is beszéljünk. Fidesz szárnya alatt van, és egy vallásra alapoznák a politikájukat, ami számomra összeférhetetlen a józan ésszel.

Jobbik: talán rájuk legészszerűbb szavazni. Bár, nem, nem kell bevenni a "Magyar szívvel, józan ésszel, tiszta kézzel" kezdetű mantrájukat. Egyszerűen csak ők tűnnek a legnormálisabbnak. Bár, egy parlamenti vita közben Orbán visszaszólt Vonának, hogy az ő emberei is strómanok, ami igaz is, szóval lehet, hogy a Jobbik is szülne pár Lőrincet...

MSZP (((DK))): nincs mit mondani, eljátszották a kártyáikat. Ha kormányon lennének, talán még a Fidesznél is korruptabbak lennének.

Baloldaliaknál, ha parlamentbe szeretnének jutni, csak koalícióval oldhatnák meg. Együtt+PM+LMP, bár így jó, ha lesz 8-9 százalékuk, miniszterelnök-jelöltet meg felesleges küldeniük így.

Momentum: a Nolimpiás kampányuknak köszönhetően biztos, hogy lesz parlamenti képviselőjük. Bár rájuk sem valami észszerű szavazni, hiszen egy Svédország 2.0-t csinálnának az országból. Sokkal magasabb életszínvonalt, de több tízezer betelepített migránssal.

Munkáspárt: továbbra is áll az elmélet: a kommunizmus csak elvben működik.

Kutyapárt: érdemes lenne, ha lenne képviselőjük az országgyűléseken, de államfői témában ne szavazz rájuk. Igaz, lehet, hogy tök jól sülne el a kormányzásuk, meg növekedne a GDP, meg kibékülne velünk az EU, de még mindig senki se akar rendbontóan feszült társadalomban élni a migránsok elleni rasszizmusból.

Vannak még ilyen nacionalista, meg hungarista pártok, de nekik alig lesz szavazatuk, részletezni is felesleges őket.


Összességben, én kire szavaznék?...

Törvényes forradalomra, aminek következtében kikiáltanák egy független politikusokból álló kormányt.

2017. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/138 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező: ugyan az a problémám, mint neked. Magyarországon politikai kudarc van, a legtöbb nagyobb párt már mind leszerepelt. Az emberek ( akik még szavaznak ) nem pártokra szavaznak, hanem pártok ellen. És valljuk be , nagyon nincs is kit támogatni, nincs olyan párt, akire teljes nyugalommal tennéd Léna voksodat. Nekem a korombeli, veled egykorú ismerőseim többsége is ezt mondja. Nem tudják hogy kire szavaznak, csak azt hogy melyik partokra nem. A másik felét pedig már nem is érdekli, húznak ki külföldre.


Sajnálom, de tényleg nincs kire szavazni

2017. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/138 anonim ***** válasza:
20%
Ha a Fidesz nem tetszik csak koalícióban tudsz gondolkodni. Azokra ne szavazz akik nem hajlanak rá, mert azzal csak elveszed a szavazatodat olyan ellenzéki párttól aki kormányt szeretne buktatni.
2017. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 anonim ***** válasza:
89%

"Őszintén? Senkire..."


Olyan nincs sajnos, a nem szavazók mindig annak a pártnak a helyét erősítik akinek a szavazótábora a legmobilisebb. Ez most a Fidesz. De sajnos az új választási törvények miatt ez most hatványozottan igaz. Szóval el kell keserítselek, de így is "szavazol" végül is.

2017. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/138 anonim ***** válasza:
97%

A legfontosabb, hogy ne szavazz senkire, aki már volt hatalmon korábban. A rendszerből adódik, hogy valakik mindig fognak lopni, de ha nem választod újra őket, akkor kevesebbet fognak tudni, így kevésbé betonozódnak bele a hatalomba.


Ezentúl már értékrend kérdése, szavazz, aki szerinted a legjobban képviseli a TE érdekeid, és ne foglalkozz azzal, hogy mennyi az esélyük a győzelemre.

2017. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/138 anonim ***** válasza:
84%

Én, választásonként közel kétmilliomod választásra jogosulttal együtt, nem éreztem, hogy valakire mégiscsak kellett volna.


Három csoportra oszthatók (ez a választáskor még nem minden esetben ismert).


I. Nyer, akár másokkal szövetségben. Parlamenti többségben van, kormányoz.

Ahogy ez eddig sikerült, egyáltalán nem bánom, hogy nem támogattam egyiket sem. Inkább van okom büszkének lenni rá.


II. Bejut a parlamentbe. És?

Csak ágálhatnak, ha engedi a házelnök, akkor csinálhatnak látványos akciókat, kapják a javadalmat, juttatásokat, tesznek nagy, meg nem valósuló javaslatokat.

Ciklusonként egy esetben jut érvényre a szavazatuk, mikor nagy egyetértésben megszavazzák a saját tiszteletdíjukat.

Ha a többségnek nincs meg a 2/3-a, akkor esetleg tudnak akadályozni ilyen szavazásoknál. De, többnyire, melléállással, távolmaradással ki szokták segíteni a többséget. Ha mégsem, akkor a többség meg szokta találni a módját, hogy törekvését olyanná alakítsa, hogy elég legyen az egyszerű többség.

Törvények elfogadásakor egy szám szerepel a „Nem:” után, ami semmit sem ér. Ezt érhetik el. A törvény ettől a többség által elfogadásra-, kihirdetésre-, és alkalmazásra kerül.

Miért érezném, hogy ilyenre kell szavaznom?


III. Nem jut be a parlamentbe.

Ha legalább 1%-ot elér, akkor négy évig kap állami támogatást, ha nem, próbálkozhat négy év múlva.

Nekik nem mindegy, nekem viszont tök mindegy. Miért érezném, hogy rájuk kellett volna szavaznom?


Ismerem azokat az álláspontokat, hogy aki nem szavaz, az a győztest támogatja.

Nem. Akire nem szavaznak, az nem győzhet. Valakiknek a szavazataival győznek.

Nem támogatom a nem szavazásommal egyiket sem, legfeljebb nem teszek ellene. De miért tennék? Ha lenne, akire való szavazást fontosnak érezném, akkor szavaznék rá. Mivel egyiket sem tartom támogatásra érdemesnek, mindegy ki győz. De valótlanság azt állítani, hogy az én nem szavazásommal. Azzal, biztosan nem.

Bárki győz, csak ő nyer, ők nyernek. A szavazók biztosan nem.

2017. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/138 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Úgy tűnik egy idősek vagyunk.

A legfontosabb hogy beszélgessetek erről a barátaiddal. Sokan hurrognak hogy "fuj politika". Nem, azok agyatlan barmok. Politikáról beszélni kell. Ez a demokrácia alapja, egyszerűen gondolkodni kell róla és figyelned kell mit csinálnak a képviselők, akar helyi szinten is, mivel téged képviselnek, a te pénzedből, a te jövőd kapcsán, és akar te is állhatnal ugyan ott, ahol épp most ők.

Szoval a legfontosabb, beszélgess erről 3-4 közelebbi barátoddal, máshogy fogjatok a világot látni, és ez ezért fantasztikus dolog.


Ami a konkrét választ illeti, ha szimpatikus a jobbik, szavazz rájuk, ők az egyik alternatíva. Csak akkor olvass utána régen miket tettek, nekem az EU zászlós mizériáik (felgyújtottak egyet márc 15kor, meg kidobták a parlamentből) meg 1-2 zsidózós ügyük miatt esélytelen. De nyilván vannak olyanok akiknek ez nem annyira bosszantó, vagy túllendülnek rajta mert találnak ezer más dolgot es a mérleg még mindig pozitív. Nekem az EU fontos szóval füst.


A másik alternatíva a Momentum. Törpepárt? Meg a fenét.

Itt gyakorin a sok "nemzeti radikális" meg fideszes hozzászóló hajlamos azzal becsmérelni hogy kapnak 3-4-5 százalékot majd eltűnnek. De nem fognak. Mert nem ennyin állnak. A momentum már most 8-10%-on van pedig pár hónapja pár csak, és még programjuk sincs, és mégis folyamatosan növekednek hónapról hónapra.

A másik vád ami éri őket az hogy "soroslipsik". Ami a legfontosabb hogy nem baloldali part mint a dk, vagy az MSZP, szerintem sokkal inkább jobb(olyan hogy közép, amit mondanak, számomra nincs). Azon dolgok miatt amiér pedig "lipsik", azok a világ szerencsésebb oldalán mára konzervatívoknál is elfogadott dolog(melegházasság pl)


Így nagyon rövidre fogva ennyi, de a momentumrol meg nagyon sokat írnék, nagyon hiszek bennük.


Konklúzió: én a momentumra fogok szavazni, eddig majdnem mindenben egyetértek velük, miniszterelnököt jövőre nem fognak adni, de szavazni kell rájuk hogy meghatározó politikai erő legyenek, mert rendes srácok, a fideszes zsírparasztoknak a lámpavason a helyük, nem az ülésteremben.

2017. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!