Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A fideszhívőknek milyen...

A fideszhívőknek milyen érveik vannk a határon túli magyarok szavazati joga érdekében?

Figyelt kérdés
Vagy csak az, hogy kellenek Orbánnak ezek a szavazatok is, hogy ismét meglegyen a 2/3-os győzelem? Más komoly érv???

2017. nov. 7. 18:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
50%

A külföldiek szavazhatnak másra is nem csak Orbánra, hogy miértpont orbánra szavaznak az nem kérdés mégis ki szavazna olyanra aki úszítja az itthoniakat ellenük?


A másik dolog neked hogy tetszene ha egy példát mondok kiköltöznél Németországba a munka miatt és ezért elvennék a szavazati jogod? Hülyeség nem de? FLetó pedig ezt akarja annak ellenére hogy ő azt szajkózza hogy a fidesz miatt menekült el 1 millio ember és lám lám mégsem Fletóra szavaznak ők sem

2017. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fideszhívő, egyik választáson sem szavaztam rájuk, de azért válaszolok.

Ismerek több kettős állampolgárt, akik nem itt Magyarországon születtek, hanem máshol, de évek óta itt élnek. Mind gond nélkül szavazhat a születési országa választásán. Akkor a határon túli magyar miért nem?

Egyébként a közhiedelemmel ellentétben nem kevés határon túli magyar jár át dolgozni nap mint nap a határon. Ez igen jellemző a határ menti sávban.

2017. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Értem. Vagy mégsem."


Az egy felsorolás volt könyörgöm, és egyáltalán nem az volt a lényege, hogy migráns, vagy nem migráns, hanem az érvelésed súlytalansága.

2017. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
61%
Ideje lenne már leállni a határon túliak elleni uszítással. Nem veszed észre, hogy néhány hitvány erkölcsű szar emberen kívül senki nem fogékony erre?
2017. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ismerek több kettős állampolgárt, akik nem itt Magyarországon születtek, hanem máshol, de évek óta itt élnek. Mind gond nélkül szavazhat a születési országa választásán. Akkor a határon túli magyar miért nem?"


A határon túli magyar is gond nélkül szavazhat a születési országa választásán. Ezt a jogát senki nem vitatja el.

Én azt nem értem, hogy a határon túli magyar miért szavazhat itt?


Én Somogyban születtem, de évek óta Budapesten lakom. Jelenleg Somogyban nem szavazhatok, és nem is tartanám korrekt dolognak, hogy én mondjam meg, ki legyen a kaposvári polgármester. Nem élek ott, már nem ismerem a helyi viszonyokat, és ha rosszul döntök, mások viselnék a döntésem következményeit.


Úgy tartom jónak, hogy a kaposvári polgármestert válasszák meg a kaposváriak.


És ugyanezt tartom jónak az országra vonatkoztatva is.

Az ország vezetőit válasszák meg az ország lakosai.

2017. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10%

"Én azt nem értem, hogy a határon túli magyar miért szavazhat itt?"


Ha magyar állampolgár, akkor szavazhat.


Most már érted?

2017. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Nem, nem értem.


Nem értem, mi köze van ahhoz, hogy ITT ki vezeti azt az országot, amelynek az életében, gondjaiban, eredményeiben ő nem vett soha részt?


Mint ahogy Tőled sem fogadnám el, hogy megmondd, milyen kabátot vegyek, vagy mit egyek ebédre. Nem velem élsz, semmi közöd hozzá. Majd ha a családom tagja leszel, akkor beleszólhatsz a dolgaimba, a család dolgaiba, de addig nem. Ettől még tisztelhetlek, becsülhetlek, de vannak dolgok, amihez nincs közöd.

2017. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

17 Soha nem késő tanulni, nem muszáj sötéten és hülyén meghalni. Az, hogy nem értesz valamit, elsősorban a te bajod, és segíteni is te tudsz rajta egyedül.

Azért majd szólj, ha már érted, megígérem, együtt fogok örülni veled, még gratulálok is, ha szeretnéd. :-)

2017. nov. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

17.


Akkor egyszerűbben: minden országban vannak szabályok, kiknek és milyen feltételekkel adnak állampolgárságot. Magyarország - sok más országhoz hasonlóan - megadja - ha kéri - olyan magyaroknak, akik külföldön élnek, legyen az bármilyen ok.


Az állampolgársághoz jár a szavazati jog. Ha nem járna, akkor az nem lenne teljes jogú állampolgárság, az meg kicsit rossz ízű dolog.


A határon túli magyar - ha állampolgár - arra szavaz, akire akar, titkosan szavaz, szavazhat a DK - tól a Jobbikig bárkire. Csak pártra szavaz.


Jó mondhatod, vegyük el tőlük a szavazati jogot. Milyen alapon fosztasz meg egy büntetlen magyar állampolgárt valamilyen jogától?


Mondhatod, fosszuk meg a magyar állampolgárságától? Ez meg már - ahogy mondani szokták - "a legsötétebb időket idézné", ilyesmit - állampolgárságtól megfosztani valakit csak úgy - diktatúrákban szoktak csinálni.

2017. nov. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

19.


És ezt a hülye Gyurcsány is PONTOSAN tudja: egy büntetlen magyar állampolgárt nem foszthat meg egy jogától - ha 2 millió aláírás gyűlik össze akkor sem, még ha megnyeri a DK a választást, akkor sem - az állampolgárságától még kevésbé, max. annyit tehetne, hogy a magyar állampolgárságért újonnan fordulóknak megnehezíti azt.


Ezért szarkavarás az, amit ez a hétpróbás sötét gazember csinál.

2017. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!