Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A fideszhívőknek milyen...

A fideszhívőknek milyen érveik vannk a határon túli magyarok szavazati joga érdekében?

Figyelt kérdés
Vagy csak az, hogy kellenek Orbánnak ezek a szavazatok is, hogy ismét meglegyen a 2/3-os győzelem? Más komoly érv???

2017. nov. 7. 18:18
1 2 3
 21/27 Shai-Hulud ***** válasza:
53%

"egy büntetlen magyar állampolgárt nem foszthat meg egy jogától ... az állampolgárságától még kevésbé,"


OK, akkor egyszerűbben mondom: Nem érdekel, hogy milyen jogaik vannak, és az sem, hogy állampolgárok, de AMÍG NEM ITT ÉLNEK velünk, addig ne szóljanak bele, hogy mekkora legyen itt az áfa, hogy mennyi legyen a jövedelemadó, és ne szavazzanak arra, hogy az adónkból kacsaúsztatót építsenek, parkokat, vagy kórházakat.

2017. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
6%

21.


Nézd, ha nem érdekel, az nem egy nagy érv. Így nagyon leegyszerűsödik a vita: másokat meg az nem érdekel, hogy te mit akarsz.


Mások így látják jónak, a Fidesz jó esélyekkel indul a '18 - as választásokon.

2017. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Ha pedig erre azt mondod, hogy nem is arra szavaznak, akkor egyszerűen nem mondasz igazat. Ők egy pártra szavaznak, amely jelentős anyagi támogatásokat ad a külhoni magyaroknak, és amit a többi párt (talán a jobbik kivételével) messze nem adna nekik.


Nekik egyszerűen ANYAGI ÉRDEKÜK az, hogy a Fidesz legyen hatalmon, és ez mozgatja őket, nem pedig az, hogy mi lenne Magyarország hosszú távú érdeke, vagy hogy milyen legyen például a magyar oktatási rendszer - őket ez nem érdekli, és nem is érinti, mert nem itt élnek, és nem is fognak itt élni.


Önmagában az, hogy magyar állampolgárok lehetnek, egy pozitív dolog. (Bár láthatóan ezzel sem túl sokan éltek, a többségnek nem kellett a magyar állampolgárság, jól megvannak ott, ahol élnek.) Az állampolgárság mellé jogokat is adtunk nekik, még ez is elfogadható.

De ugyanúgy, ahogy én is csak arra szavazhatok, hogy a saját lakhelyemen (a lakhelyem szerinti városomban, és a lakhelyem szerinti országban) milyen legyen a vezetőség, szavazzon ő is a saját lakhelye (saját lakhelyének települése és saját lakhelyének országa) vezetőségére. Semmi kifogásom ellene, ha egy kolozsvári vagy kassai magyar szavaz Kolozsvárott vagy Kassán, és semmi kifogásom ellene, ha szavaz a román ill. szlovák pártok bármelyikére. Saját szíve joga, hogy eldöntse, milyen vezetés legyen Kolozsvárott vagy Kassán, és Romániában vagy Szlovákiában. Az a SAJÁT LAKÓHELYE, természetes, hogy ő dönti el, hogyan akar élni ott, és melyik párt vezesse az országukat.


De ugyanakkor hagyják már meg azt a jogot a Magyarországon élő magyaroknak, hogy ők döntsenek arról, hogy milyen legyen az élet Magyarországon.

2017. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

"másokat meg az nem érdekel, hogy te mit akarsz. "


Ja, értem. Nekem, aki az adót fizetem kuss van, majd a Fidesz eldönti, hogy kinek a szavazatát vásárolja meg belőle.


OK, megértettem...

2017. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
6%

24.


Én is adót fizetek. 1 : 1


Pont annyit ér a szavazatod mint az enyém vagy bárki másé. Se többet se kevesebbet.


Ha a Fidesz nyer, le kell nyelned a békát, ez a demokrácia. Én Jobbik szavazó vagyok én sem értek mindenben egyet a Fidesszel - ebben igen.


Szavazz másra, aki szerinted jobban képviseli az érdekeidet.


Ám a magyarság lakóhelyén való megmaradásának biztosítása, országhatároktól függetlenül, a nemzet hosszútávú érdeke - vélik helyesen - országunk vezetői. Ha nem tetszik, ne szavazz rájuk.


Szerzett jogot pedig nem fognak visszavenni, bármennyi aláírás gyűlik is össze.

2017. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
9%

Mert ők is ehhez a nemzethez tartoznak ami itt történik az őket is érinti az rájuk is kihatássalvan, mert ha Mo-n olyan nemzetárulók lennének a hatalomba mint Gyurcsány és társai sokkal nehezebb sorsuk lenne.

Orbán helyesen teszi hogy biztosítja a szavazati jogot nekik és állampolgárságot kínál fel nekik.

2017. nov. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

1. Érv: minden eszközzel távol kell tartani a szocikat, elkurtuk ferit és a körúton belüli szubkulturakat a hatalomtol.


2. Tőlük erőszakkal elvettek a szavazati jogot.


3. A 21. századi liberál-felvilagosult europaban le kell bontani a hatarokat, így a liberal-baller mokuskerek határon túli magyarokat ért gyalazkodasa tkp. Antiliberalis.

2017. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!