Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Neoliberálisként kire lenne...

Neoliberálisként kire lenne érdemes szavaznom? Bízhatok az MSZP-DK-ban, hogy ismét jobboldali neoliberális gazdpolt fognak folytatni?

Figyelt kérdés

Abszolút neoliberális gazdaságpolitikát támogatok, számomra csak GDP növekedés, a profit a fontos, hogy egyszer eljussunk a nyugati fejlettségig. Ehhez viszont nem szabad a leszakadt prolikat meg a sok ingyenélőt segélyekkel tömni, legszívesebben minden ilyen szoci baromságot felszámolnék, erre nem érdemes pénzt pazarolni. Mindenki tehetségének és képességének megfelelően dolgozzon és keressen amennyit tud, azt ennyi. Nem az állam feladata ellátni az embereket.


Na most pártok terén nehéz helyzetben vagyok. Mert nekem Gyurcsány politikája a legszimpatikusabb, ő mentette meg az országot a gazdasági csődtől, amit Medgyessy okozott a sok proliknak való osztogatással. Gyurcsányt divat utálni, pedig ő csak eltakarította a szemetet, amit Medgyessy hátrahagyott. Csak a sok buta proli ebből csak annyit fogott fel, hogy Megyó pénzelte őket, Gyurcsány pedig megszorításokat hajtott véghez. Abba már senki nem gondol bele, hogy miért volt szükség a megszorításokra.

Szóval nekem abszolút a DK és Gyurcsány a favoritom, de nem tudom még hogy hogyan szavazzak, mert összeállt Karácsonnyal meg az MSZP-vel akik ugynaolyan szoci ígérgetésbe kezdtek mint Medgyessy, amitől rosszul vagyok, ez államcsődhöz vezetne.

Szóval most itt az a kockázat, hogy vajon ez a "baloldali" összefogás csak hazudja magát baloldalinak, vagy tényleg ilyen reformokra készülnek.

Mert ha biztosan tudnám, hogy ez az alapjövedelem meg a többi baromság csak prolibódító hazugság akkor nyugodt szívvel szavaznék az MSZP-Dk-ra, mert tudnám hogy ugyanolyan neoliberális gazdaságpolitikát fognak folytatni, mint Gyurcsány idejében.

Viszont ha netán ez a Karácsony ugyanolyan balfék mint a Medgyessy, hogy elkezdi nekem megvalósítani ezeket az irrealitásokat, akkor inkább rohanok a fideszre szavazni.


2018. márc. 29. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2018. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De kis országoknak (illetve ahol ne, a nagy, multinacionális cégek anyavállalatai vannak, hanem csak a kisebb leányvállalataik/összeszerelő üzemeik) nagyon rossza neoliberális gazdaságpolitika.



+ A szociális ellátórendszer felszámolása nem fér össze a baloldalisággal (konkrétan az ellentéte), szóval szerintem ne várj ilyesmit egyik baloldali párttól sem.

2018. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De hát Gyurcsány neoliberális gazdaságpolitikát folytatott.

Nem bánnám ha most is ezt tenné.

2018. márc. 29. 14:42
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ehhez viszont nem szabad a leszakadt prolikat meg a sok ingyenélőt segélyekkel tömni, legszívesebben minden ilyen szoci baromságot felszámolnék, erre nem érdemes pénzt pazarolni. Mindenki tehetségének és képességének megfelelően dolgozzon és keressen amennyit tud, azt ennyi."


Azt vágod, hogy az MSZP bevezetné az alapjövedelmet csak azért mert magyar állampolgár valaki?

Vagyis a nem dolgozó emberek is kapnának egy bizonyos összeget havonta.


"+ A szociális ellátórendszer felszámolása nem fér össze a baloldalisággal (konkrétan az ellentéte), szóval szerintem ne várj ilyesmit egyik baloldali párttól sem."


Azért ezt így nem mondanám. És a liberalizmus és baloldaliság nem egy és ugyanaz. Lehet liberális egy jobboldali is és lehet kapitalista egy baloldali is.

De valóban Magyarországon nincs ilyen párt.

2018. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A liberálisság és a baloldaliság tényleg nem ugyan az, de a baloldaliságba nem fér bele a polgárok teljes kiszolgáltatása a gazdasági folyamatoknak.
2018. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, de ezeket az ígéreteket nyilván nem gondolják komolyan, mert megvalósíthatatlanok.

Gyurcsány 2006-ban is úgy nyert hogy mindenféle ilyesmit ígért, de aztán szerencsére nem tartott be semmit, hazudott, de nem volt más választása, mert a népet máshogy nem lehet megnyerni csak ilyen hülye szoci ígéretekkel,

Gyurcsány olyan gazdaságpolitikát folytatott ami az ország hosszútávú fejlődését szolgálta, csak ezt a kisemberek nem szerették mert őket csak az érdekelte hogy aktuálisan jó legyen nekik, a jövő őket nem érdekli.

Abban bízom, hogy most is erre készül az MSZP-DK

Ez a sok hülye ígérgetés remélem csak kampányfogás.

2018. márc. 29. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy MSZP-DK. Olyan van hogy MSZP-Párbeszéd, meg külön a DK (demokratikus koalíció, Gyurcsány ennek a ME jelöltje)
2018. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De együtt összefogva indulnak.

Tehát győznek együtt is fognak kormányozni.

2018. márc. 29. 15:49
 9/12 anonim ***** válasza:
en mindenkeppen valamelyik Baloldali partra szavazok, engem nem erdekel, ki mot mond, a Jobbik se sokkal “jobb” a Fidesznel...az LMP meg egy vicc egy ideje. mar csak azert is szavazzunk a baloldaliakra, hogy legalabb a Parlamentbe bekeruljenek.
2018. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fúj de utálom az ilyen embereket, mint te. A neoliberális gazdaság politika elszegényíti a szegényeket és gazdagítja a gazdagokat. A másik a globális éghajlat változás után tényleg ezt akarod? Látszik, hogy nem az eszedért szeretnek, a Gyurcsány szeretedért pláne, hogy nem vagy teljesen komplett.

Egy normális emberséges zöld politika kéne, ahol nem a profit az elsődleges prioritás, hanem környezetvédelem.

Mi van azokkal az emberekkel, akik mondjuk fogyatékosok és nem tudnak rendesen dolgozni? Éljenek szarul? Az mszp-ről is mindent elmond az, hogy papíron baloldali, de jobb oldali gazdaság politikát folytatott, a fidesz megtartotta ezt.

Az alapjövedelem bevezetésén kéne már gondolkozni, mivel egyre kevesebb a munkahely a digitalizáció miatt és a gépek fogják termelni a gdp-t nem az emberek. Már nem a munkaalapú társadalomban kéne gondolkozni.

Ja és érdekes, hogy prolizol, mikor te vagy az igazi primitív, sík világnézetű proli.

2018. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!