Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Neoliberálisként kire lenne...

Neoliberálisként kire lenne érdemes szavaznom? Bízhatok az MSZP-DK-ban, hogy ismét jobboldali neoliberális gazdpolt fognak folytatni?

Figyelt kérdés

Abszolút neoliberális gazdaságpolitikát támogatok, számomra csak GDP növekedés, a profit a fontos, hogy egyszer eljussunk a nyugati fejlettségig. Ehhez viszont nem szabad a leszakadt prolikat meg a sok ingyenélőt segélyekkel tömni, legszívesebben minden ilyen szoci baromságot felszámolnék, erre nem érdemes pénzt pazarolni. Mindenki tehetségének és képességének megfelelően dolgozzon és keressen amennyit tud, azt ennyi. Nem az állam feladata ellátni az embereket.


Na most pártok terén nehéz helyzetben vagyok. Mert nekem Gyurcsány politikája a legszimpatikusabb, ő mentette meg az országot a gazdasági csődtől, amit Medgyessy okozott a sok proliknak való osztogatással. Gyurcsányt divat utálni, pedig ő csak eltakarította a szemetet, amit Medgyessy hátrahagyott. Csak a sok buta proli ebből csak annyit fogott fel, hogy Megyó pénzelte őket, Gyurcsány pedig megszorításokat hajtott véghez. Abba már senki nem gondol bele, hogy miért volt szükség a megszorításokra.

Szóval nekem abszolút a DK és Gyurcsány a favoritom, de nem tudom még hogy hogyan szavazzak, mert összeállt Karácsonnyal meg az MSZP-vel akik ugynaolyan szoci ígérgetésbe kezdtek mint Medgyessy, amitől rosszul vagyok, ez államcsődhöz vezetne.

Szóval most itt az a kockázat, hogy vajon ez a "baloldali" összefogás csak hazudja magát baloldalinak, vagy tényleg ilyen reformokra készülnek.

Mert ha biztosan tudnám, hogy ez az alapjövedelem meg a többi baromság csak prolibódító hazugság akkor nyugodt szívvel szavaznék az MSZP-Dk-ra, mert tudnám hogy ugyanolyan neoliberális gazdaságpolitikát fognak folytatni, mint Gyurcsány idejében.

Viszont ha netán ez a Karácsony ugyanolyan balfék mint a Medgyessy, hogy elkezdi nekem megvalósítani ezeket az irrealitásokat, akkor inkább rohanok a fideszre szavazni.


2018. márc. 29. 13:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyik párt sem olyan hülye ,hogy bevezesse az alapjövedelmet, ez csak népvakítás. Valójában teljesen neoliberális gazdaságpolitikát fog folytatni az MSZP és a DK, legalábbis remélem. A gépiesített társadalom még több évtized, mire eljön, addig nem kell alapjövedelem, majd utána el lehet gondolkozni rajta.
2018. márc. 30. 20:16
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát egyszer már tönkretették az országot, nem gondolnám, hogy sokat változtak volna. GDP növekedést sose tudtak produkálni, csak kb. 11 és fél ezer milliárd államadósságot, két év is elég volt, hogy bedöntsék az országot. Őszinte leszek, szerintem egy kicsit benézted a kérdést, a megszorításon alapuló gazdaságpolitikájuk évtizedek alatt se hozott eredményt, ennyi erővel Cicciolinára is bízhatnál templomi gyerekkórust.
2018. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!