Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fiatalok! Kire szavaztok?

Fiatalok! Kire szavaztok?

Figyelt kérdés
A 18-30 évesek szavazata érdekelne.

2018. márc. 30. 16:45
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
53%
MSZP. 18/F
2018. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
82%

Jobbik.

22/L

2018. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%
Talán a Momentumra, de még nem vagyok benne biztos. :)
2018. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%
Egyéniben a Jobbikra, listán meg az LMP-re.
2018. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
69%
A Kutyapártra. 22 F
2018. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%
Négyfülü, háromfarkú gördeszkás egér pártra.
2018. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
25%

Fidesz, 21/F.


Azokat a pártokat amiket nem is értek, hogy miért vannak rajta azon a szerencsétlen lapon (Közös Nevező, SZEM, Kétfarkú Kutyapárt, stb.) nem veszem annyira komolyan, hogy leírjam miért nem rájuk szavazok. MSZP+DK alapból kiesik. Gondolom ezt sem kell magyarázni. Momentumról annyit, hogy ha nem tapasztaltam volna első kézből, hogy mit is képviselnek valójában, akkor sem szavaznék rájuk, pusztán azért, mert balosok. Amikor azt mondom, hogy első kézből tapasztaltam, hogy mit képvisel a Momentum, akkor a 25 éves "ismerősömről" beszélek, akit elnevezek most mondjuk Andrisnak. :) Andris Momentumos, szórólapozik is meg minden, emellett azt is meg kell említeni, hogy 25 éves felnőtt emberként már 5 éve koptatja az egyik budapesti felsőoktatási intézmény padjait (3,5 év után le kellett volna diplomáznia). Még van olyan tantárgya amit második félévében vett fel először, emellett 5 éve az intézmény kollégiumának lakója, annak ellenére, hogy a szülei megengedhetnék maguknak, hogy albérletet fizessenek. Saját bevallása szerint "mivel HÖK-ös volt és sok embert ismer, minden adott neki ahhoz, hogy átjusson a szűrőn és bekerüljön". Továbbá "f***szom se fog albérletért annyit fizetni mikor jöhetek koliba is". Tudni kell még Andrisról, hogy általában délután 2-3 óra között kel, napját egy füves cigivel indítja, majd napja további részét (egészen hajnali 3-ig) azzal tölti, hogy számítógépes játékokkal játszik és rajzfilmeket néz. Igen, egy 25 éves felnőtt férfiról van szó. Lefekvés előtt újabb füves cigit szív el, hogy "reggel kipihentebben ébredjen", majd újból felkel délután 2-3 óra között (ez az amit ő reggelnek hív) és kezdi előlről az egészet. Számomra ez az értékrend annyira idegen, hogy nem vagyok képes rájuk szavazni. LMP 5%-os kis párt, balosok is, nem szavazok oda. Jobbik... Sokáig tartottam magam Jobbikosnak, vagy legalábbis Jobbik szimpatizánsnak, de az a fordulat amit ők véghezvittek Vona vezetésével egyáltalán nem szimpatikus. Nem vagyok szélsőséges egyáltalán, sőt ez a Jobbik még sokkal szimpatikusabb is nekem mint a régi, viszont az tény, hogy a Jobbik a szélsőségesek hátán felkapaszkodva jutott el oda ahol most tart. Az, hogy ezek után "vadhajtásnak" minősítik ezeket az embereket és teljesen elfordulnak tőlük, szembeköpve ezzel ezeket az embereket, az visszataszító számomra. Ilyen emberekre nem tudok szavazni. Tény, hogy a Fidesznek megvannak a hibái, nem is kis hibái, nem vagyok egy elvakult nyugdíjas Fideszes, teljesen tisztában vagyok én azzal, hogy mit csinál a Fidesz rosszul, de jelen pillanatban nem látom azt, hogy bármelyik másik alternatíva jobb lenne. Szokta is apám mondani, amikor szavazol, akkor nem a jót választod, mert olyan nincs. Úgyis mindenki lopni fog aki odakerül, LMP is lopna, Jobbik is lopna, Momentum is lopna, ahogy a Fidesz is lop. Ígérni bármit lehet, lehet ígérni európai béreket meg hasonló szép dolgokat, lószar nem lenne belőle. A legkisebb rosszat választod. Szar a Fidesz, de attól még mindig jobb, mintha eszetlenül vennénk fel a kölcsönöket eladósítva ezzel az országot, meghunyászkodva nyalnánk a nyugat seggét, vagy rendőrök lőnék ki a szemedet. Szerintem...

2018. márc. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
74%
Jobbikra szavaztam. :)
2018. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
24%
Listán Jobbik, egyéniben valószínűleg Fidesz (itt a mi körzetünkben hagyományosan erős a baloldal, és akkor már inkább egy fideszes, mint egy balliberális).
2018. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
63%
mszp
2018. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!