Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki mi alapján dönti el, hogy...

Ki mi alapján dönti el, hogy kire szavaz?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm gyermeke szavazó lett, és megkérdezte tőlem, hogy honnan tudom, hogy kire szavazok? Azt mondtam, arra amit tanítottak a szüleim, és amilyen elvet - életszemléletet követek ahhoz a legközelebb álló pártot szoktam választani. De, nincs megelégedve a válasszal, így titeket kérlek, segítsetek abban, hogyan tudja meg Ő, hogy ilyenkor hogyan kell gondolkodni. Nagyon értelmes gyerek, de, el van veszve, - ahogy én is őszintén bevallom. Nehéz ebben jó tanácsot adni úgy vélem. Konkrét pártot nem mondtam, azt szeretném, ha ő választana.

2018. ápr. 1. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Én a JOBBIKRA! A fideszesek mostanság azzal érvelnek, hogy Orbánék már legalább sokat loptak, emiatt rájuk szavaz. Én meg erre azt mondom, hogy humánus ember vagyok, másnak is van joga lopni. Szóval JOBBIk!
2018. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

A Fideszre szavazok.

Abban hiszek, hogy amíg a magyarok nem élnek át egy összeomlást a szélsőjobbal, addig nem tanulják meg, hogy ez nem egy járható út. Ehhez pedig szükséges a Fidesz teljhatalma, hogy utána pofára essenek vele.

Valahogy úgy képzelem ezt el, mint a németek esetét az NSDAP-vel.

2018. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Én abszolúte érzelmi alapon döntök.
2018. ápr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Pedig jól válaszoltál. Arról meg nem te tehetsz, ha nincs még kiforrott világszemlélete a gyereknek. Ha körülnézel, rengeteg felnőttnek sincs.
2018. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Én is először fogok szavazni. Szerintem nézzen meg pár videót ahol a miniszterelnökök nyilatkoznak, beszédet mondanak vagy a parlamentbe szólalnak fel. Azután megnézhetné, hogy mit is jelent például az hogy bal és jobboldal. Aztán eldönti, hogy neki a nemzeti érdekek a fontosabbak, vagy a szociális programok vagy akármi. Az is szerepet játszhat, hogy melyik miniszterelnök szimpatikusabb neki.
2018. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hűű, köszönöm a gyors válaszokat. Megmutatom neki, biztos, segít a döntésében. Köszönöm. :)
2018. ápr. 1. 10:41
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Logikai alapon.


Ki engedi be a migránsokat? a fidesz

Ki lop 1300 milliárdokat? a fidesz

Ki fedezteti be a lányát 13 milliárd közpénzből? a fidesz


Április 8.-án megyek szavazni a Jobbikra elég volt a kommunistákból, kisztitkárokból, liberális internacionálé alelnökökből, 3/3 ügynökökből, soros ösztöndíjasokból.


(Március 15.-én minden nem fidesz szavazót megfenyegetett nyíltan orbán, akik most a rendszer élvezői és a fideszre szavaznak remélem nem felejtik el amikor őket kiáltja ki ellenségnek orbán hogy ezt maguknak akarták, csak van 8 Millió Magyar akikkel ugyan így kiszúrnak)

2018. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Először szavazok én is. Már 4 éve is szavazhattam volna, akkoris a jobbikra szavaztam volna, de nem mentem el,mert úgy voltam vele, ahogy most is sokan gondolkoznak: "Úgy sem ér semmit a szavazatom."

De most már teljesen máshogy gondolom. Elegem van abból, amit látok. Hánynom kell a sok hazugságtól, amit a fidesz lenyom a torkunkon,a hazug plakátokból. Elegem van, hogy ha tettek is valamit az elmúlt 8 éveben az országért azt csak is a saját zsebük miatt tették. Elegem van abból, hogy akárhányszor megyek kórházba a sírás folytogat a körülményektől. (Folyosókon fekszenek a betegek, rohangáló és túlterhelt orvosok, egy röntgenre 3 óra várakozás, stb)

Azért megyek el szavazni, mert jobbat szeretnék az országomnak, az embereknek, majd a gyerekeimnek és ők gyerekeinek.

Lehet,hogy igaza van annak, aki azt mondja, hogy a Jobbik rosszabb lesz. De ezek az emberek csak tippelni tudnak és reménykedni, hogy megbukik a Jobbik, hisz még nem voltak kormányon. Én viszont saját tapasztalatból tudom, hogy a fidesz megbukott és undorító módon átverte, meglopta, hülyére vette az embereket.


Szerintem is jó ötlet, amot az #5 írt. Nekem is ezek a dolog segítettek a választásban. Illetve van egy oldal, aminek nem jut eszembe a neve és ott van egy kérdőív,amit ha kitöltesz megmutatja melyik párt áll hozzád a legközelebb.

2018. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tájékozódom (de rendesen, és nem úgy, hogy megnézem mit mond az egyik oldal a többiről), akik vagy akik programja nem tetszik azokat kizárom, aztán megnézem kiknek a miniszterelnök jelöltje tűnik a legmegbízhatóbbnak és legszimpatikusabbnak.
2018. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A zöld kéz ment mindenkinek - kicsit féltem, hogy rossz hangvételűek lesznek a válaszok, esetleg komoly viták születnek, de mindannyian kulturáltan válaszoltatok, ezt is köszönöm. Várom még a többi hozzászólót. :)
2018. ápr. 1. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!