Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek se csak korhoz...

Szerintetek se csak korhoz kéne kötni a szavazást?

Figyelt kérdés

Sok olyat látok hogy valaki már elmúlt 18 és teljesen hidegen hagyja a politika. És csak úgy random szavaznak egy pártra vagy valaki mondja nekik. Én még nem múltam el 18 és a közeljövőben nem is fogok de figyelem a politikát és többször észreveszem hogy felnőttek kevesebbet tudnak egy bizonyos dologról mint én (a politikában).

Szerintem lejjebb kéne vinni a korhatárt és csak akkor szavazhatna valaki ha figyeli a politikák (megkérdeznék tőle).

Vélemény?

Szerintetek mihez kéne kötni?



2018. ápr. 3. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ennek így nincs értelme amit írsz, de az alapfelvetés hogy valamennyire korlátozzuk az jó ötlet.

Én pl. Azoktól akik nem végezték el a 8 Általánost azoktól biztos elvenném a szavazazi jogot.

2018. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A szavazójogot egyáltalán nem az alapján kellene eldönteni, hogy kinek milyen végzettsége van, ugyanis nem erről szól. Sokkal inkább azokat kellene valamilyen módon kiszűrni, akinek halvány lila gőzük sincsen se a választásról, se arról az emberről, akikre szavaznak.
2018. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
lejjebb? inkább feljebb. 18 évesen legjobb esetben is csak álmokat hajszol az ember. én olyan 25 körül tenném amikor is a legtöbb ember már felelősségteljes, rendelkezik elegendő élettapasztalattal hogy tudja mi fontos
2018. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

#3 És mennyivel van kevesebb élettapasztalata annak az embernek, aki 18-25 évesen már évek óta egyedül él, dolgozik, fenntartja magát és építi az életét, mint aki 30 évesen mamahotelezik vagy éppen ilyen-olyan oknál fogva munkahelyen még életében nem járt?


Kérdező: nem igazán van erre jó megoldás. Mindig jönnek az ötletek, hogy legyen életkorhoz, végzettséghez, befizetett adóhoz, stb kötve, de mindig igazságtalan vagy egyenlőtlen lesz. A demokrácia alapja az, hogy megfelelő belátóképességgel rendelkező ember dönthessen közvetve/közvetlenül a saját sorsáról. Ez a belátási képesség pedig megfoghatatlan.

2018. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minél kevesebben szavazhatnak, annál több társadalmi csoport lesz védtelen.


A 18 éves kor nem az érettséget jelöli, egyszerűen csak ehhez a korhoz kötötték az egyén felelősségválallását.

2018. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Én a következő 3 dologhoz kötném:

-Min 183cm magas(nehogy már törpék szavazzanak)

-Min 18cm odalent(ha nem tudsz kielégíteni egy nőt minek az egész)

-Max 18% testzsír százalék(nehogy már kövér emberek akarják megoldani az ország gondjait, ha a saját testüket sem tudják karban tartani)

2018. ápr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Még a magassága és a szeme színe jöhet szóba.
2018. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
#6: "Min 18cm odalent..." Oké, de nőknél, ezt mi "helyettesítené? "Megfelelő" mellméret?
2018. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valami kor azért nem árt, mert most is az ovodásokat is csibészelgeti Orbán, meg Simicskó is, képzeld ha szavazhatna 600 ezer ovodás.
2018. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

@8

Nem, nemi egyenjogúság van, nőkre és férfiakra is vonatkozik ez a szabályozás. Ha nincs min 18cmes pénisze a nőnek akkor nem szavazhat

2018. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!