Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a családban nincs iker,...

Ha a családban nincs iker, akkor születhetnek ikreim?

Figyelt kérdés

A párom iker kislányokkal terhes. Náluk és nálunk sincs, viszont a volt férjének van iker testvére. Mikor megismerkedtünk egy éve még együtt éltek a hitellel terhelt lakásukban, de kapcsulatuk nem volt az elmondása szerint. Pár hónap múlva sikerült eladni és szét költözni.

Engem ez zavar, de félek hogy megbántom ha erröl beszélnék vele.


2018. febr. 2. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Sem a férjem családjában nincsnek ikrek, sem az enyémben, mégis ikreink lettek.


Mellesleg az ikrekre való hajlam kizárólag anyai ágon számít valamennyire, az apai ágnak semmi jelentöség.


Mellesleg nem értem, milyen hatása lehetne a jelenlegi terhességre annak, ha évekkel ezelött egy lakásban élt az ex-szel

2018. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ez anyai ágon örökölhető. Lehet a régi anyai ágán lévő felmenoknek volt csak nem lehet visszavezetni. De vannak erről cikkek amelyek okosabbat tudnak mondani mint itt bármelyikünk
2018. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol előfordul ikerterhesség,de ha kételkedsz,apasági vizsgálat,bár bizalom nélkül semmi értelme nincs a kapcsolatotoknak..
2018. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most azért hiszed hogy átb*szott mert ikreket vár? Szegény asszony...
2018. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
76%
Ez anyai ágon öröklődhet. Pl: Mamám szült ikreket anyukám és a testvérét anyukámnak nem lettek ikrei. Nekem és a nővéremnek lehet. Ha jól tudom nekem úgy momdták csak így öröklődhet iker terhesség ha egy generáció kimarad. Férfi nem hordozza azt a gént hogy ikrei legyenek :) felesleges bántani a kismamát örüljetek a babáknak :) egyéblént úgy is lehet iker terhesség ha egyáltalán nimcs iker a családba. A történetet nekem is úgy mesélték nem tudom igaz e :)
2018. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egypetéjű ikerterhesség nagyjából teljesen véletlenszerűen alakul ki. Minden embernél majdnem egyenlő eséllyel alakulhat ki(ha a szülők egypetéjű ikrek tagjai, akkor valamivel nagyobb eséllyel).


A kétpetéjű ikerterhességre való hajlam viszont örökölhető az anyától, de úgy is csak akkor, ha nő vagy. Mivel akkor alakul ki, ha egyszerre több petesejt is megtermékenyül, így ha te örökölted a termékenyebb hajlamot arra, hogy egyszerre több petesejted is megérjen, akkor nálad nagyobb az esély rá.

2018. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha arra gyanakszol h a feleseged az elozo ferjetol terhes, az azt jelenti, h ok meg egyutt eltek, te meg kb az 1. szex alkalmaval teherbe kellett volna ejtsed, h a babak toled legyenek... erdekes story
2018. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán kialakulhat ikerterhesség akkor is, ha a te őseid között nem voltak ikrek. Az én másod unokatesóim is ikrek, pedig nem tudunk róla, hogy előttük valakinek lettek volna ikrei valakinek a családból. :)
2018. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6-os valaszolo irta, ugy van.

A mai allaspont szerint az egypeteju ikerterhesseg spontan alakul ki, semmi orokolheto hajlam nincs benne. Egyszeruen osztodik a megtermekenyitett petesejt es ennyi.

A ketpeteju (vagy tobb) ikerterhessegre valo hajlam orokolheto, tobb petesejt erik be egy ciklusban. (Illetve ennek mas oka a hajlamon kivul, vagy pusztan veletlen.)


Ha arra gyanakodsz, hogy a volt ferjnek koze van a terhesseghez es azert ikrek, azt felejts el. Teljesen mindegy, hogy ki, milyen es mennyi spermiumot kuld be, nem a spermiumok felelosek azert, hogy hany petesejt var epp rajuk, vagy az osztodik-e utana. Erdekes is lenne, csak gondolj bele. :)

Erre a ferfinak kb annyi befolyasa van, mint kesobb az anyatej minosegere. Semmi. A no testeben dol el ez a dolog.

2018. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!