Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi kellene ahhoz, hogy egy...

Mi kellene ahhoz, hogy egy családban egynél több gyerek legyen?

Figyelt kérdés
A legtöbb pár egyet vállal manapság, vagy egyet sem. Megkérek mindenkit, hogy ne essetek nekem, tudom, hogy nagyon sokan nincsenek oda a babákért és nem akarnak gyereket. A kérdés nem róluk szól, hanem azokról a családokról, ahol egy már van, tehát ott szeretik a gyerekeket. Mégsem jön a második. Mindenhonnan azt hallom, hogy kevés a gyerek. Ismerősi körben van olyan család, ahol mindkét nagyszülőnek az az egy unokája van, aki az adott pár gyereke. És egyik oldalon sincs egy testvér, akitől még lehetne unoka, plusz az adott pár sem vállal második babát. A környező falvakban sorra csuknak be az óvodák, leépülnek az iskolák, valahol már az sincs. Mondjuk ennek az elvándorlás is az oka, de nem csak az. Szerintetek miért vagyunk egyre kevesebben? (Míg más, magyar állampolgárságú, egyéb nemzetiségű kisebbségek sokasodnak)
2018. jan. 7. 18:56
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
81%
Inkabb a fejlodo vilagban kene az egy-gyerekes modellt nepszerusiteni. Minek ennyi ember? (nem, nem trollkodok, tenyleg tulnepesedett ez a szerencsetlen bolygo, nem nagyon kene tovabb szaporodni mert rossz vege lesz)
2018. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
93%
Miért kéne több gyerek? Azokat fel is kell nevelni, ami pénzbe kerül. A kistelepüléseken élők miből neveljenek 3-4 gyereket? A szegény országokba mint pl a miénk, nem kell sok gyerek. És egyetértek az előző válaszolóval, hogy túlnépesedett a bolygó, mindenhol embertömegek hömpölyögnek, sokan vagyunk, nem kell tetézni ezt a számot.
2018. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 1 fiam van, és nem lesz több.

Több oka is van

- Fiatalon szültem, és mivel anyagilag nem voltam stabil így örültem, hogy a fiamat normális körülményke között feltudom nevelni.

- Amikor már anyagilag is topon voltam, akkor az volt a fontos, hogy a biztos, és jól fizető állásomat ne veszítsem el

- Később a válás, és egyéb tényezők miatt nem kellett másik gyerek

- Újabb házasság, (ami mai napig is kiegyensúlyozott) de itt megint az volt a cél, hogy a fiam álmait váltsuk valóra

- Mire a fiam felnőtt lett, már én is élni akartam.

- Ma már a korom miatt (44) nem szülnék.

Én soha nem bántam meg, hogy csak 1 fiam van. Így is sok ember él a földön. Legalább a fiamnak megtudtam mindent adni amire szüksége volt.

2018. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz, hogy több gyerek is szülessen több pénz kell. A másik pedig az, hogy egy pár lehet, hogy szeretne még egy gyereket bevállalni, csak egészségügyi okokból nem lehet vagy nem merik megpróbálni.


Pl. nekem azért nincs egy tesóm se, mert anyukámnak terhességi toxémiája volt, koraszülött voltam, majdnem ott maradtunk mindketten. Szóval ilyen okok is állhatnak a háttérben.

2018. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

A bolygó túlnépesedését szerintem nem egy ilyen kicsi nemzet fogja megoldani, mint a miénk. Ha mi eltűnünk, mert elfogyunk és beolvadunk a nagyobb nemzetekbe, azzal a bolygó nem jut előrébb. A születést ott kell szabályozni, ahol három Magyarországot tesz ki egy város, és nagy a szegénység. Ez szerintem más kérdés.

A mi kis hazánkban fontos lenne, hogy ne fogyjunk, legalább azt a létszámot tartsuk, ami megvan. Egyfelől nem jó, ha kevés fiatal vállán van a sok nyugdíjas, másrészt minél többen vannak egy közösségben, annál több mindenre van nagyobb létszámú kereslet. Egy elnéptelenedett falu még a kocsmáját sem tudja eltartani. Új üzletek is csak a nagyobb városokban nyílnak, mert nincsen igény semmire, ahol nincsen ember. Harmadik válaszoló, nagyon köszönöm a példádat és gratulálok a boldogságodhoz.

2018. jan. 7. 19:16
 6/49 anonim ***** válasza:
66%
Sok ember él a Földön, tény, de ezeknek az embereknek a nagy része, a nyomorban él és ott szaporodik. Pont a jólétben, ahol az emberek megengedhetnék magukat nem vállalnak gyereket. Minek szül a sivatagban éhező afrikai 10 gyereket? Miért nem vállal a jómódban élő európai többet 1-nél vagy 0-nál? Butaság, sőt ártalmas az embereket a gyerekvállalás ellen hangolni, mert az európaiak egyre fogynak, a nyomorban élők meg csak szaporodnak. Pont meg kellene fordítani az arányokat, hogy jómódban legyen több gyerek, nyomorban kevesebb. Régen, a 18., 19. században se volt az emberek jelentős része gazdag vagy nemes, kis, egy-két szobás, szalmafedeles parasztházban éltek, maguknak termelték az ételt, mégis vállaltak gyerekeket. Most mi a bajuk az embereknek?
2018. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
93%
Általában ennek oka az, hogy nincs olyan anyagi helyzet a legtöbb családban amivel biztosan be tudnának vállalni 2 vagy több gyermeket. A másik ok meg az, hogy a kapcsolatok sem olyan szilárdak mint régen. Nagyon sok esetben látható, hogy az anya egyedül neveli gyerekét így nem tud bevállalni még egyet.
2018. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
98%

Mert van, ahol két gyereket már nem tudnának felnevelni, és itt most nem az "ahol egyre jut étel, kettőre is"-gondolatra gondolok.


- két továbbtanulást finanszírozni (ez piszok sok pénz)

- biztosítani mindkettőnek az azonos, megfelelő körülményeket

- megfelelő fizetés híján sokan örülnek, ha egyet el tudnak tartani

- esetleg a nő nem akar szülni, vagy nem szülhet egészségi okokból (szüleim hármat akartak, de anyával majdnem ott maradtunk, így egyke lettem)

2018. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 babyboom567 ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

41 éves vagyok,férjem 53,most 1 éves a kisfiunk.

Amiért nem lesz több gyerekünk:

-annak ellenére,hogy régen úgy gondoltam,hogy a kis korkülönbség a gyerek szempontjából jobb(6 év van köztem és tesóm között),most ,hogy van gyerekem nagyon nagy kihívásnak gondolom ezt,valószínű én nem merném bevállalni,viszont a mi korunkban már nem várhatnánk 3-4 évet.

-másfél szobás a lakásunk(albérlet),most pont elférünk kényelmesen,nagyon szeretünk itt élni,jó a környék,jók a szomszédok, közel van a melóhely(kb 10 perc,enyém,férjemé is),anyósom a másik utcában lakik.Ugyanezen a környéken sokkal drágábbak a lakások,szóval költözni nem szeretnénk.

-Ha 5-10 évvel fiatalabbak lettünk volna mikor megismerkedünk ,lett volna több gyerekünk.

2018. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek pénzbe kerül, egy átlagos anyagi körülmények között élő magyar család pedig 1-2 gyereknél többet nem tud felnevelni úgy, hogy pozitív irányú lehetőségeket biztosítson nekik, és ne az legyen, hogy a gyerekeknek érettségi után (vagy már előtte), egyetem mellett (vagy helyett) máris önfenntartóvá kell válni, mert ott van még 2-3 kisebb testvér, akik szintén tovább akarnak tanulni, ezért különórák, extra kiadások vannak, a szülők pedig ezért reggeltől estig dolgoznak, alig látják a gyerekeiket.

Nagyon sokan szeretnének egynél, kettőnél több gyereket, viszont nem engedhetik meg maguknak. Ha mégis bevállalják, akkor jönnek a már sokszor leírt problémák, ezenkívül szembesülniük kell a "minek vállalt ennyi gyereket, ha nem tudja őket eltartani" reakcióval is (ami példának okáért itt a gyk-n is eléggé általános).

Szerintem ha aggódunk kis nemzetünk fogyása miatt, nem az 1-2 gyerekeseket kell szidni, hanem elsősorban azért kellene tenni, hogy a családok több támogatást, lehetőségeket kapjanak.

2018. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!